Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #20

Mighty Avengers #20

Postacie
Zapowiedź

Śmierć i porażka poniesiona w walce ze Skrullami to za dużo nawet jak na Mighty Avengers. Najmroczniejszy dzień w historii Mścicieli i szokujące zakończenie, którego nikt się nie spodziewa. Gościnnie - Thor.

Cytat

Hank Pym: "I love you, Janet."

Streszczenie

Lata temu. Hank Pym bada odnalezionego właśnie, nieprzytomnego Captaina Americę. Podekscytowana Wasp zastanawia się, jak Steve zareaguje na zmieniony przez lata świat i czy miał jakąś miłość w latach '40. Podlatuje do Hanka i dziękując mu za to, że dał jej możliwość prowadzić takie życie, całuje zaskoczonego mężczyznę.

Czasy obecne. Hank, Carol i Simon mają spotkanie w domu pogrzebowym w związku z pogrzebem Wasp. W pewnym momencie Pym oznajmia, że musi wyjść. Na zewnątrz zostaje otoczony przez dziennikarzy, którzy pytają go o klon Thora, Akt Rejestracyjny, podmianę przez Skrullów i śmierć Wasp. W samochodzie Henry pyta Carol, dlaczego dziennikarze tak się zachowują w związku z nim. Ms. Marvel tłumaczy, że Skrull, który się pod niego podszywał, był "twarzą" inwazji i ludzie widzieli facjatę Pyma, który ogłaszał postanowienia Imperium Skrullów. Mężczyzna oznajmia, że nie miał o tym pojęcia i chce wiedzieć o wszystkim, co się wydarzyło od czasu jego podmiany. Carol mówi mu o House of M, Decimation, Civil War, śmierci Captaina America, World War Hulk i Secret Invasion. Hank zanosi się łzami po usłyszeniu wszystkich tych informacji.

Dzień pogrzebu Janet Van Dyne. W momencie, gdy ksiądz pyta, czy ktoś chce coś powiedzieć, Hank ku przerażeniu Carol rusza do ołtarza. Pym mówi do zebranych, że zastanawiał się, co by o tej całej sytuacji powiedziała Wasp. Pewnie zastanawiałaby się, jak mogli do tego dopuścić. Nagle zaczyna krzyczeć w stronę Tony'ego pytając, jak mógł pozwolić, aby to się stało i kto jest następny po Captainie i Wasp. Nagle za jego plecami pojawia się Thor, który mówi, że Wasp była wspaniałą towarzyszką i wiele razy uratowali wspólnie świat, po czym odlatuje z Hankiem, aby opłakiwać zmarłą w odosobnieniu. Tony Stark z bólem patrzy na zdjęcie swojej przyjaciółki.

Na zewnątrz, Clint Barton widzi Normana Osborna. Pyta się go, czemu tutaj jest. Osborn odpowiada, że z szacunku, a Avenger ma od teraz 24 godziny, aby się zarejestrować, albo on i jego kumple poniosą konsekwencje. Odchodząc, Ronin rzuca jeszcze w kierunku Normana wiązankę inwektyw. Osborn przygląda się jeszcze odchodzącym Starkowi i Marii Hill.

Stark Tower. Norman Osborn z uśmiechem spogląda na miasto.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #20 Mighty Avengers #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.