Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #47

New Avengers #47

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in
Spośród tysięcy ludzi i superbohaterów, których dotknęła Inwazja, tragedia jednego góruje nad wszystkim. W tym numerze historia Luke'a Cage'a.

Cytat

Jessica Jones: "It's just poop, mister Cage."
Luke Cage: "It's Green."
Jessica Jones: "Babies poop green."
Luke Cage: "And yellow."
Jessica Jones: "Yep."
Luke Cage: "How can it be green and yellow?!"

Streszczenie

Kilka tygodni wcześniej. Luke Cage i jego żona w swoim mieszkaniu realizują rodzicielskie obowiązki względem córeczki, zmieniając jej pieluchy. Gdy już cały ten jakże skomplikowany proces zostaje zakończony sukcesem, Luke za radą żony bierze małą na ręce i próbuje opowiedzieć jej jakąś historię. Jak się jednak okazuje, Danielle już wszystko usłyszała od swojej matki. Cage postanawia zatem przypomnieć córeczce, jak poznał mamę, opisując całe zdarzenie z własnego punktu widzenia. Tamtego dnia Luke zatrzymał pędzący samochód, którego kierowca nie chciał przepuścić karetki jadącej na sygnale. W pobliżu znajdowała się właśnie Jessica. Cage korzystając z tego przypadkowego spotkania, zatrudnia Jones do odnalezienia swojego ojca. Cage Senior nie chce znać syna, który jest mordercą i byłym więźniem, skazanym za posiadanie heroiny. Fakt, że Luke posiada nadludzkie zdolności, nie wpłynął pozytywnie na ich wzajemnie relacje, dlatego teraz chciałby stanąć z nim twarzą w twarz i wyjaśnić mu wszystko. Przy okazji Jessica dowiaduje się, że nie była pierwszym detektywem, do którego Luke zwrócił się o pomoc, co trochę ją zabolało.

Hell's Kitchen. Daredevil, Spider-Man, Iron Fist i Luke Cage przygotowują się do akcji przeciwko Yakuzie. Niespodziewanie odzywa się dźwięk telefonu. To Luke dostał SMSa od Jessicki z informacją o odnalezieniu jego ojca. Po przeczytaniu wiadomości czwórka kontynuuje przerwane zadanie.

Atlanta, Georgia. Jessica odwiedza dom, w którym rzekomo mieszka ojciec Luke'a. Otwiera jej starsza kobieta, która dosyć nieufnie traktuje gościa. Po chwili jednak potwierdza, że mieszka tu James Lucas, obecnie używający nazwiska James Geary. Kobieta będąca jego żoną opowiada, że mąż bardzo przeżył śmierć swego syna Jamesa Juniora i nie zamierza rozmawiać z Lukem. Pozostający do tej pory niewidoczny Cage podchodzi do drzwi, za którymi w głębi mieszkania widzi swojego ojca. Ten ignoruje syna i znika gdzieś w głębi korytarza.

Później Luke i Jessica zatrzymują się w przydrożnym barze, by coś zjeść. Dziewczyna przytula Cage'a, który stara się do całej sprawy podchodzić z odpowiednią rezerwą i dystansem.

Z powrotem w mieszkaniu Jessicki i Luke'a. Cage przyglądając się córeczce ma nadzieję, że podoła rodzicielskim obowiązkom.

Central Park, dzień dzisiejszy, pobojowisko po bitwie ze Skrullami. Jessica Jones zanosząc się płaczem odlatuje w kierunku Wieży Starka. Nikt nie bardzo wie, o co chodzi. Ms. Marvel niosąc Luke'a udaje się w ślad za Jessicą. Ta klęczy w budynku, cała we łzach. Okazało się, że Jarvis, któremu oddała dziecko, był Skrullem. Luke'a przeszywa niewyobrażalna groza, ból i cierpienie.

Autor: bosnas

Galeria numeru

New Avengers #47 New Avengers #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.