Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #8

Secret Invasion #8

Secret Invasion #8

"Secret Invasion" - part 8

Postacie
Zapowiedź

Szokująca konkluzja największego wydarzenia roku. Jedni bohaterowie powstaną, inni upadną, a Uniwersum Marvela nigdy nie będzie już takie samo.

Cytat

Norman Osborn: "It's a new day."

Streszczenie

Wasp góruje nad polem bitwy, promieniując energią, która powala niemal wszystkich w okolicy. Ostatkiem sił stara się walczyć z tym i wycofać na bezpieczną odległość, ale nie ma dość sił, więc musi jej pomóc Thor, który tworzy ogromny wir, a ten odpycha ją i ogranicza emisję promieniowania. Wszyscy, którzy są na siłach, próbują jakoś pomóc Janet, ale jest już za późno - w ostatnim wybuchu energii jej ciało rozpada się na atomy. Kiedy jest już po wszystkim i wciąż żywa Veranke podnosi się z ziemi odkrywa, że jest otoczona przez żądnych zemsty obrońców Ziemi. Nie pomaga powtarzanie sobie, że jest kochana - Wolverine rzuca się na nią z pazurami i koniec wydaje się być pewny. Śmiertelny strzał pada jednak z boku sprawiając, że jej głowa eksploduje. Oddał go Norman Osborn, który subtelnie upewnia się, że był dobrze widziany z reporterskich śmigłowców krążących nad okolicą.

Po chwili na miejscu pojawia się Iron Man, który zdołał wyszukać gdzieś stary pancerz, nie bazujący na jego obecnej technologii i dzięki temu wciąż sprawny. Zbiera wciąż zszokowanych bohaterów i prowadzi ich do ataku na pozostałe statki Skrullów, które rozpoczęły pospieszny odwrót. Ścigają je aż na orbitę i zaczynają niszczyć kolejne jednostki, jednak Stark powstrzymuje ich oświadczając, że potrzebują jeńców. Sam jednak odkrywa w jednym ze statków coś, co każe mu zaatakować jego mostek, przejąć kontrolę i bezpiecznie sprowadzić na ziemię. Gdy ląduje w Central Parku i otwiera właz, ku zdumieniu zebranych ze środka wychodzą wszyscy podmienieni bohaterowie, agenci S.H.I.E.L.D. i Hydry oraz wiele innych osób. Chociaż Carol ściska na powitanie Jessicę Drew, pozostali witają ją chłodnymi spojrzeniami, których nie rozumie. Korzystając z faktu, że wszyscy skupiają swoją uwagę na statku, Hood każe swoim ludziom wracać do kryjówki. Hank Pym zostaje powitany bardziej koleżeńsko, ale gdy pyta, gdzie jest Janet, zapada nagła cisza. Jessica Jones zauważa wśród ocalałych Jarvisa i natychmiast dociera do niej, że zostawiła swoje dziecko w rękach Skrulla. Bez wyjaśnień i wahania zrywa się do lotu i wraca do Wieży Starka, ale nie zastaje tam nikogo. Kiedy po chwili pojawia się Miss Marvel niosąc Cage'a, zastają ją klęczącą na podłodze i powtarzającą z płaczem, że zabrali jej dziecko. Dum Dum Dugan i Contessa Valentina zauważają w tłumie bohaterów Nicka Fury, ale on nie odpowiada na ich wołanie, tylko teleportuje się wraz z oddziałem w nieznane. Ze statku wychodzi także Mockingbird, zastając na zewnątrz wpatrującego się w nią Clinta. Upewniwszy się, że nie ma do czynienia z kolejnym Skrullem, Barton całuje ją.

Obejmując na powitanie Reeda, Sue zauważa, że Baxter Building został zniszczony. Oboje natychmiast ruszają na miejsce, obawiając się przede wszystkim o los dzieci. Richards odgaduje, że szczyt budynku został wessany do Strefy Negatywnej, więc natychmiast rusza do podziemi, gdzie znajduje się awaryjny portal. Ku swemu zaskoczeniu, zastają tam nietknięte dzieciaki oraz Bena i Johnny'ego kłócących się o to, jak uruchomić portal. Po wylewnym powitaniu i streszczeniu wydarzeń wszyscy wychodzą na zewnątrz, a Reed uruchamia urządzenie, które rozpoczyna błyskawiczną, automatyczną odbudowę.

W parku Stark dziękuje Thorowi za jego interwencję i wyraża nadzieję, że to zakończy konflikt między nimi. Thor rozwiewa jednak wszystkie wątpliwości oświadczając, że zrobił to dla dobra ludzkości i nadal nim gardzi, po czym odlatuje. Captain America również demonstracyjnie odwraca się i odchodzi, gdy Iron Man próbuje do niego zagadać. Obok Young Avengers pilnują, by Skrullowie, którzy się poddali, byli odpowiednio traktowani. Hulkling podkreśla, że nie wszyscy Skrullowie są źli, a inwazję zorganizowali ekstremiści. Gdy jednak Kate pyta, po co zaatakowali Ziemię, skoro imperium liczy sobie wiele planet, jeden z więźniów odpowiada, że imperium już nie istnieje, a rasa została zdziesiątkowana, zaś Ziemia była ich ostatnią nadzieją.

Później, na konferencji prasowej, prezydent oświadcza, że wszystkiemu winien jest Stark, który pozwolił, by S.H.I.E.L.D. i Inicjatywa zostały zinfiltrowane i skompromitowane pod jego nosem. Na szczęście wydarzenia wyłoniły nowego bohatera, który godzien jest przejęcia pieczy nad wszystkimi tymi organizacjami oraz bezpieczeństwem państwa. Tym człowiekiem jest Norman Osborn. Gdy Osborn wychodzi na mównicę i ogłasza, że winni zostaną ukarani, słuchający transmisji w swojej fabryce Stark zachowuje się, jakby nie docierało do niego to, co się wydarzyło.

Jakiś czas później, Osborn przechadza się dumnie po swojej nowej siedzibie - wieży Avengers. Nalewa sobie drinka i wchodzi do ukrytego pokoju, gdzie już czekają inni uczestnicy jego wielkiego planu: Doctor Doom, Namor, Loki, Emma Frost i Hood. Nadszedł ich czas.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #8 Secret Invasion #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.