Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #7

Invincible Iron Man #7

Invincible Iron Man #7

"The Five Nightmares" - epilogue: "Clifton Pollard"

Postacie
Zapowiedź

Iron Man i Spider-Man. Spider-Man i Iron Man. Razem. Wspólnie. Wespół w zespół.

Cytat

Spider-Man: "Sometimes people I love die and I will not make them targets."
Iron Man: "Sometimes lunatics blow buildings up and kill innocent people because they're lunatics. You think a name makes a difference? You hide in the bushes and think on it. I'll be in the mansion with the beautiful people."

Streszczenie

Redakcja Front Line. Ben Urich rozdziela zadania między pracowników. Ponieważ nikt nie ma ochoty napisać artykułu o Tonym Starku i stanie jego firmy po atakach Ezekiela Stane'a, decyduje, że sam to zrobi, zwłaszcza, że znów będzie mógł się poczuć jak reporter. Zabiera więc ze sobą Petera Parkera i jedzie do siedziby Stark Industries w Long Island. Po drodze Ben opowiada fotografowi o Cliftonie Pollardzie, grabarzu, który wykopał grób, w którym pochowano Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Tylko jeden reporter pomyślał o tym, żeby z nim porozmawiać i w ten sposób napisał jeden z ulubionych artykułów Uricha. Teraz chce znaleźć własnego Cliftona Pollarda i przedstawić zniszczenia Stark Industries z punktu widzenia tej osoby, ale najpierw zajrzą na konferencję prasową Tony'ego. Tam Stark zauważa Parkera i mówi mu, że słyszał, że robi zdjęcia dla Front Line i nie uważa tego za lepszą karierę niż praca u niego.

Wieczorem. Iron Man pomaga w porządkowaniu zniszczonej fabryki w Long Island. Nagle przenoszona przez niego płyta zaczyna się kruszyć i spadać na jednego z jego pracowników. W ostatniej chwili ratuje go Spider-Man, który chce porozmawiać z mężczyzną, ale Stark odciąga go na bok i pyta się, co tu robi. Parker mówi, że nigdy nie widział niczego takiego i chciał zrobić parę zdjęć. Tony odpowiada, że ma zamiar odbudować zakłady, ponieważ tak działa Stark Industries: złoczyńcy próbują zniszczyć firmę, a ona się podnosi silniejsza niż wcześniej. Spider-Man pyta się, czy Iron Man rzeczywiście zamierza ruszyć za handlarzami z czarnego rynku i chce mu pomóc. Stark przyznaje, że rzeczywiście odnalazł kluczowych ludzi w całej siatce i dzisiaj w nocy ich zgarnie, ale nie może współpracować ze Spider-Manem, ponieważ ten nie jest zarejestrowany i jeżeli nie zdradzi mu swojej tożsamości, to może wracać do domu. Przypomina mu też, że w tym miejscu zginęli ludzie, więc nie powinien traktować tego jak atrakcji turystycznej, po czym odlatuje. Spider-Man przyczepia mu do pancerza nadajnik i rusza za sygnałem.

Jersey. Iron Man wkracza do mieszkania Phineasa Masona. Ten widząc bohatera odpala silniki w wózku, na którym się porusza i wypada przez okno. Spider-Man łapie Tinkerera, podczas gdy Stark zajmuje się jego pojazdem, aby nie zrobił nikomu krzywdy na dole. Tony nie jest zadowolony, że Peter go śledził i pyta się, jak w ogóle mu się to udało. Parker kłamie, że po prostu zanim nadążył i oferuje swoją pomoc stwierdzając, że i tak za nim pójdzie. Iron Man nie ma wyboru i razem udają się do Teaneck, gdzie mieszka Jackson Wheele. Spider-Man twierdzi, że były przestępca się zmienił i na pewno nie ma nic wspólnego z handlem technologią Starka. Dzwoni do drzwi domu, ale w tym momencie ze środka wypada wielkie koło używane w walce przez Big Wheela. Obaj bohaterowie szybko łapią uciekiniera.

Rezydencja Eda Grossa. Po namowach Spider-Man wreszcie decyduje się powiedzieć, że przyczepił nadajnik do pancerza Iron Mana. Tony jest zaskoczony, że jego systemy go nie wykryły i uważa, że Parker powinien opatentować ten wynalazek oraz jego sieć, ale rozumie, że wtedy musiałby zdradzić swoją tożsamość. Stark przebiera się w smoking i wchodzi do domu Grossa, gdzie odbywa się przyjęcie urodzinowe jego córki. W piwnicy, gdzie Ed trzyma całą swoją kolekcję, znajduje go ubranego we fragmenty różnych kostiumów. Mężczyzna nie chce oddawać swoich zbiorów, bo jak twierdzi, bez nich jest mu nudno.

Long Island, rano. Spider-Man mówi, że podobała mu się ta współpraca, ale Iron Man twierdzi, że dopóki się nie zarejestruje, nie mogą tego robić. Ma za dużo na głowie i nie wie, czy jest w stanie sobie dać radę ze wszystkimi obowiązkami. Parker mówi, że na pewno sobie poradzi i żegna się. Peter ląduje na pobliskim dachu i myśli o tym, że nigdy wcześniej nie widział Tony'ego, który nie był pewien, co powinien dalej zrobić. Pamięta, że nawet jak się mylił, zawsze miał gotowy plan akcji. Czeka na odpowiedni moment i robi mu zdjęcie.

Później. Ben Urich mówi Peterowi, że rozmawiał z wieloma pracownikami, ale wszyscy mieli to samo do powiedzenia: że nie wyobrażają sobie świata bez Stark Industries, które na pewno się odbuduje. Parker pokazuje Urichowi zdjęcie i ten decyduje się dołączyć je do artykułu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #7 Invincible Iron Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.