Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #8

Cable vol. 2 #8

Cable vol. 2 #8

"Waiting for the End of the World." Chapter two: "Invasion, U.S.A."

Postacie
Zapowiedź

Cable zabrał dziecko sto lat w przyszłość i odkrył, że ta linia czasowa skazana jest na zagładę. Doprowadzi do niej banda uzbrojonych ludzi podających się za resztki rządu USA. Tymczasem w teraźniejszości Cyclops desperacko próbuje wyciągnąć informacje od Bishopa. Przesłuchanie go powierza Emmie Frost.

Cytat

Cyke o misji Bishopa: "Destroy the world, destroy the baby, save the world".

Streszczenie

Przyszłość. New Liberty miało być miejscem, w którym Cable miał spokojnie wychować powierzone mu dziecko. Było tak do czasu, aż pojawili się tam żołnierze. Zaczęli gromadzić ludzi w centrum miasta. Zaaferowany szukaniem małej Nate odmówił udania się z resztą mieszkańców miasteczka i wdał się w bójkę z żołnierzem. Podczas niej okazało się, że przybysze nie są ludźmi, a hybrydami homo sapiens i karaluchów. Pokonawszy jeszcze jeden patrol, Cable znalazł wreszcie dziewczynkę. Jego pierwszym odruchem była ucieczka, nawet gdy zobaczył mieszkańców, a wśród nich jego żonę, Hope, przywiązanych w centrum miasta i żołnierzy szykujących jaja, które zmienią ich w hybrydy. Ale mała nie pozwoliła mu na to. W końcu Nate wykopał swój uniform i broń.

 

Teraźniejszość. Cyclops chce dowiedzieć się od Bishopa, gdzie i kiedy umieścił ładunki nuklearne. Z baz wojskowych, które odwiedził, zanim X-Force go złapali, zginęło tyle broni, że można za jej pomocą zniszczyć całą ludzką populację. Bishop wierzy, że linia czasowa, w której żyje Cable, jest nieprawdziwa i kiedy zabije dziecko, wszystko wróci do normy - uratuje miliony ludzi i populację mutantów.

 

Emma, przesłuchując Lucasa, widziała w jego głowie, jak zniszczył Australię, Środkowy Wschód i Azję. Nie potrafi jednak powiedzieć, czy to nie były wspomnienia połączone ze snami. Scott chce od Bishopa usłyszeć jakieś wyjaśnienie, a ten podaje mu lokalizację skrzynki i mówi, że jej zawartość wyjaśni wszystko.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #8 Cable vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.