Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #2

New Warriors #2

New Warriors #2

"Mirror Moves"

Postacie
Cytat

Namorita: "What a bunch of turkeys!"
Nova: "Well, that means we can divvy up the legs and wings."
Speedball: "I'm a breast man, myself."

Streszczenie

Chinatown. Trójka policjantów w odpowiedzi na anonimowy cynk znajduje magazyn pełen broni. Zanim mogą zareagować, zostają zabici przez tajemniczą postać, która każe swoim ludziom zamaskować jego udział w morderstwie i zostawić wiadomość.

Następnego dnia, budynek Ambrose’a. Chord przeprowadza sesję treningową New Warriors, która zostaje przerwana przez Tai. Kobieta pokazuje Dwayne’owi gazetę, w której jest napisane o znalezieniu ciał trójki policjantów oraz wiadomości, która wskazuje, że ich mordercą jest Night Thrasher. Taylor, Chord i Tai domyślają się, kto za tym stoi i postanawiają wtajemniczyć w sprawę pozostałych New Warriors. Dwayne opowiada, jak wiele miesięcy temu podczas rozpracowywania gangu wymuszającego haracze wpadł na rodzeństwo, Midnight’s Fire’a i Silhouette, którzy zajmowali się tym samym. Po początkowym nieporozumieniu postanowili współpracować i ostatecznie rozbili przestępców. Po tej akcji współpracowali dalej, Dwayne pokazał im swoją kwaterę w Budynku Ambrose’a i nawet zaczął myśleć o założeniu grupy. Związał się również z Silhouette, chociaż Chord nie był zwolennikiem rodzeństwa, zwłaszcza Midnight’s Fire’a. Któregoś dnia, podczas kolejnej misji, Silhouette udawała członkinię gangu i dostała się w krzyżowy ogień podczas strzelaniny między policjantami i przestępcami. Midnight’s Fire chciał ją uratować rzucając nożem w stróża prawa, ale Dwayne go zatrzymał. Silhouette została postrzelona, a jej brat zranił Taylora ostrzem w twarz i obiecał mu zemstę. Thrasher mówi reszcie New Warriors, że później próbował szukać dziewczyny, ale nie udało mu się to i nawet nie wie, czy ona wciąż żyje. Marvel Boy uważa, że należy powiadomić policję o winie Midnight’s Fire’a, ale Taylor uważa, że oni są bezużyteczni. Kiedy przyznaje się, że boi się konfrontacji z dawnym partnerem, Nova decyduje się, że odnajdą mordercę sami i pozostali podążają za nim. Chord mówi Taylorowi, że pomszczenie śmierci rodziców nie idzie mu dobrze i zauważa, że chociaż reszta grupy nie do końca mu ufa, to jednak są gotowi mu wykonywać jego pracę za niego.

Siedziba Genetechu w Sayville. Walter Rosen opowiada kierownictwu firmy o New Warriors i mówi, że nowi bohaterowie mogą się im przydać. Kiedy zastanawia się, jak mogą się dowiedzieć więcej o nich, jeden z obecnych proponuje zatrudnienie jego znajomego, który ma doświadczenie w tego typu robocie: Mad Thinkera.

Chinatown. Firestar od godziny rozjaśnia niego nad dzielnicą mając nadzieję zwrócić uwagę Midnight’s Fire’a i w końcu się to udaje. Chwilę potem pojawia się również Night Thrasher i dawni partnerzy zaczynają walczyć na ulicy. Midnight’s Fire początkowo osiąga przewagę, więc Firestar i Marvel Boy chcą pomóc Taylorowi, ale Namorita ich powstrzymuje. Walka staje się bardziej wyrównana i w końcu Dwayne przewraca przeciwnika na ziemię i owija wokół jego szyi stalową linkę. Mówi, że poprzez zostanie szefem gangu hańbi pamięć swojej siostry, ale w tym momencie pojawia się poruszająca się o kulach Silhouette. Thrasher jest bardzo zdziwiony i nie rozumie, dlaczego Fire zabił policjantów, kiedy nagle na dachu budynku pojawiają się jego ludzie uzbrojeni w sprzęt zakupiony od A.I.M. Każą Taylorowi puścić ich szefa albo zaczną strzelać w przechodniów. Mimo próśb New Warriors, Thrasher nie chce ustąpić, ale wtedy Fire wyrywa mu się. Gang zaczyna strzelać do pozostałych bohaterów, którzy atakują przeciwników i całkiem szybko sobie z nimi radzą. Tymczasem Midnight’s Fire obezwładnia Dwayne’a i chce go wykończyć, kiedy mieszkańcy Chinatown obracają się przeciwko niemu mówiąc, że obietnice o ochronie były kłamstwem i ich domniemany obrońca jest kolejnym, który próbuje nimi rządzić. Thrasher uwalnia się z uchwytu i teraz on jest górą. Przykłada ostrze do twarzy Fire’a i zmusza go do przyznania się, że zabójstwo policjantów nie miało nic wspólnego z jego zemstą – chodziło tylko o utrzymanie kupienia broni w tajemnicy. Silhouette słysząc to wyrzeka się brata, a reszta New Warriors widząc, co się dzieje, przekonuje Thrashera, że nie powinien zabijać przeciwnika. Dwayne rani Midnight’s Fire’a w twarz, podobnie jak on kiedyś jego, i zostawia go dla policji. Nova pyta się Taylora, czy gdyby nie ich interwencja, pozbawiłby życia rywala. Night Thrasher mówi, że nie jest do końca pewny i chociaż taka odpowiedź nie podoba się pozostałym, to innej teraz nie otrzymają.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.