Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #128

Ultimate Spider-Man #128

Ultimate Spider-Man #128

"War Of The Symbiotes" - part 6

Postacie
Zapowiedź

W domu Parkerów pojawia się nieproszony gość w postaci Eddiego Brocka, który domaga się od Petera swojego symbiontu. Na miejsce przybywa również Gwen Stacy, czyli Carnage i dochodzi do wielkiej rozróby. Ponadto: więcej o Beetle'u i jego misji dla tajemniczego pracodawcy.

Cytat

Tony Stark: "So the question is... if she is biologically Gwen Stacy, and mentally Gwen Stacy... Who are we to say she's not Gwen Stacy?"
Peter Parker: "She's alive."

Streszczenie

Central Park. Mężczyzna przysiada się do Eddiego Brocka i pyta się go, czy dobrze się czuje. Ten odpowiada, że jest ciągle głodny i taki stan rzeczy jest jego winą.

Dom Parkerów, wczoraj. Peter nie może uwierzyć, że osoba, która siedzi przed nim, to Gwen Stacy. Ona mówi, że nie miała dokąd pójść, i prosi o pomoc. Dziewczyna koncentruje się i zmienia swoją twarz tak, że wygląda jak Gwen, poza innym kolorem oczu. Opowiada, że przez cały czas od ich ostatniego spotkania była zamknięta w Triskelionie, ale uciekła. Peter obawia się, że agenci S.H.I.E.L.D. ją śledzili i dzwonek do drzwi wydaje się to potwierdzać. Na dole May pyta, kto tam, i dowiaduje się, że Eddie Brock przyszedł do Petera. Kobieta pyta, czy gość ma nadludzkie moce lub jest uzbrojony. Słysząc, że nie, otwiera drzwi i celuje do niego z pistoletu, każąc mu odejść i zostawić jej rodzinę w spokoju. Eddie wyrywa jej broń, ale w tym momencie zostaje zaatakowany przez Spider-Mana. Widząc, że ciotka jest przestraszona, Peter zabiera Brocka i odlatuje. May czuje ból w klatce piersiowej, który po chwili mija.

Niedaleko. Spider-Man rzuca Brocka na dach jednego z budynków, gdzie szybko dołącza do nich Gwen. Eddie jest wściekły, ponieważ Parker ma wszystko, a on miał jedynie symbiont, który ostatecznie również wybrał Petera. Spider-Man, chcąc pokazać Brockowi, czego tak naprawdę pragnie, prosi Gwen, aby przemieniła się w Carnage’a. Kiedy dziewczyna to robi, Eddie nagle zaczyna absorbować jej symbionta i po chwili ma go wystarczająco dużo, aby zmienić się w Venoma. Oba stwory zaczynają walkę, którą próbuje przerwać Spider-Man, ale Brock silnym ciosem odrzuca go. Wściekła Gwen atakuje Venoma i jest górą w walce, dopóki Eddie podstępem nie chwyta jej i nie wysysa całości symbiontu z dziewczyny. Wracający Spider-Man zrzuca z dachu potężniejszą wersję Venoma, ale ten nie ma zamiaru dalej z nim walczyć, ponieważ ma to, czego chciał, i ucieka do kanałów. Do Spider-Mana i Gwen dołączają agenci S.H.I.E.L.D. pod wodzą Iron Mana.

Triskelion. Tony Stark mówi Parkerom, że po spotkaniu z Brockiem w ciele Gwen nie ma już ani śladu symbionta i teraz pod względem biologicznym jest ona dokładną kopią zmarłej Stacy. Peter chce, aby wróciła z nimi do domu, ale Carol Danvers protestuje, ponieważ Gwen wie zbyt wiele i trzeba ją pilnować. Tony przekonuje dyrektor S.H.I.E.L.D., że Parkerowie są w stanie to zrobić. Danvers ostatecznie zgadza się na to i mówi, że poszukiwania Eddiego będą trwać. May obawia się, że przez niego znów będą musieli się przeprowadzić, ale Stark jest pewny, iż Brock nie będzie ich znów niepokoić, gdyż nie chce być złapany.

Central Park, teraz. Eddie zmienia się w Venoma i próbuje pożreć swojego rozmówcę, ale ten nagle wciąga go do zbiornika umieszczonego na jego nadgarstku. Następnie ciało mężczyzny pokrywa się zbroją i już jako Beetle zawiadamia swojego władcę, że wykonał zadania i wraca do swojej ojczyzny, Latverii.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #128 Ultimate Spider-Man #128

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.