Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #19

Nova vol. 4 #19

Nova vol. 4 #19

"Corps Values"

Postacie
Zapowiedź

Worldmind zaczyna snuć własne plany. Czyżby to oznaczało, że Korpus Novów zostanie odbudowany?

Cytat

Robbie: "You feel like the Nova Corps is stealing your thunder?"

Darkhawk: "Oh, I'm going to admit that just like you'd admit you're jealous of your big brother."

Streszczenie

Danzig, Ohio. Lokalna telewizja nadaje relację na żywo sprzed magazynu fabryki, w którym zabarykadowało się kilku członków Serpent Society wraz z około trzydziestoma zakładnikami - z krótkiej wypowiedzi jednego z przestępców wynika, że zrobili to, by bronić się przed Skrullami. Nagle, huk przypominający przelot rakiety ogłasza przybycie odsieczy w postaci odnowionego Nova Corps. Serpent Society nawet nie zauważają pierwszych oznak ataku, kiedy pochodzący z Shi'Ar centurion Malik Tarcel wpada przez okno i błyskawicznie nokautuje Black Mambę. Rigelianka Irani Rael precyzyjnie przebija się przez ścianę i skoncentrowaną wiązką energii eliminuje Sidewindera. Qubit, pochodzący z rasy Harmonitów, używa zwiększonej grawitacji, by powalić Fer-De-Lance, podczas gdy ogromna Fraktur nie daje szans Death Adderowi w fizycznej walce. Anaconda zostaje wyrzucona z magazynu przez Mephistoida Morrowa, co pozwala Richardowi popisowym ciosem rozprawić się z Copperheadem - przywódcą tej grupy. Po zakończonej akcji, oddział wychodzi z magazynu, prężąc się dumnie i natychmiast zostaje otoczony przez tłum dziennikarzy. Richard odpowiada na pytania potwierdzając, że Korpus został reaktywowany i Ziemia będzie głównym obszarem jego działalności, dopóki nie upora się ze skutkami inwazji Skrullów. Po tym krótkim oświadczeniu odlatują, dyskutując swobodnie między sobą i poznając się lepiej. Tymczasem wiadomości o powrocie Novy i działaniach Korpusu rozchodzą się błyskawicznie po całym kraju.

Robbie rozmawia z rodzicami, jednocześnie oglądając transmisję i próbuje ukryć fakt, że irytuje go ich nagły zachwyt Richardem. Darkhawk odgaduje jego nastawienie, gdy tylko staje w drzwiach i nie ukrywa, że również czuje się zdystansowany przez Novę do tego stopnia, że zaczyna wątpić w sens swojej działalności. Przerywa im wejście doktor Necker, która informuje, że bohaterowie wrócili z misji. Wszyscy razem schodzą do głównej sali, gdzie powracający członkowie Korpusu zostają powitani gratulacjami i oklaskami. Necker wyraźnie flirtuje z Richardem, potęgując tylko zazdrość Robbiego, ale w tej chwili on jest bardziej zainteresowany rozmową z Worldmindem, który wyraźnie go unika od swojego powrotu. Worldmind zajmuje się właśnie kwantową butelką, próbując odnaleźć w niej energię Wendella Vaughna, więc Richard przerywa mu, przechodząc od razu do sedna. Nie podoba mu się fakt, że Worldmind zaczął odbudowywać Korpus za jego plecami, bo zgodzili się, że zrobią to razem, gdy on będzie gotowy. W odpowiedzi słyszy, że jego ciągłe nieposłuszeństwo i skłonność do ryzyka zaczęły zagrażać dziedzictwu Xandaru i dlatego Worldmind uznał, że bezpieczniej będzie odbudować Korpus jak najszybciej. Richard przyznaje, że nawet lubi nowych centurionów, ale przypomina, co stało się z Ko-Rel i próbuje wymusić obietnicę wstrzymania dalszej rekrutacji. Worldmind zmienia temat i oświadcza, że jego dalsze połączenie z Richardem nie jest bezpieczne, dlatego zdecydował się funkcjonować samodzielnie i wybrał kompleks projektu PEGASUS na swoją nową bazę. Zanim zdążą to przedyskutować, zjawia się Robbie, informując o kolejnym kryzysie.

Walka z potworem zwanym Taboo nie zajmuje nowemu Korpusowi wiele czasu, jednak gdy wracają do kompleksu, wita ich Darkhawk uprzedzając, że to, co zobaczą, może im się nie spodobać. Richard jest tak samo zaskoczony, jak wściekły gdy widzi, że wszyscy ludzie w kompleksie zostali zwerbowani do roli centurionów. Najbardziej jednak szokujący jest fakt, że wśród nich jest także Robbie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #19 Nova vol. 4 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.