Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #23

Moon Knight vol. 5 #23

Moon Knight vol. 5 #23

"The Death Of Marc Spector" - chapter 3

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn i Thunderbolts dostali zadanie schwytania poszukiwanego Moon Knighta wszelkimi środkami i do tej pory im się to nie udało. Norman ma jednak plan wykurzenia swojej ofiary, a do tego środki i element zaskoczenia. Nie wie jednak, że Moon Knight ma pomoc...

Cytat

Norman Osborn (do Moonstone): "I don't give a crap about effort. You want a pat on the back, or some words of inspiration, dig up Steve Rogers and see what he says--"

Streszczenie

Nowy Jork, placówka S.H.I.E.L.D.. Norman Osborn ochrzania Moonstone o to, że Thunderbolts już dwa tygodnie bezskutecznie usiłują pochwycić Moon Knighta. Prowadzi ją do pokoju, gdzie za weneckim lustrem siedzi szef gangu Whyos, Oliver Finn. Osborn przez interkom każe mu zdjąć kapelusz. Na jego czole widnieje wycięty półksiężyc [pamiątka po starciu z Moon Knightem w Moon Knight vol. 5 #16 – Don D].

Kryjówka Spectora. Marc robi sobie zastrzyk i pada na ziemię, błagając Khonshu, by się mu ukazał. Jest gotów po raz kolejny pełnić rolę jego kapłana w zamian za jego wsparcie. Widmo Bushmana pojawia się, jednak tylko po to, by powiedzieć Spectorowi, iż stał się żałosny. Nie chce mieć z nim nic do czynienia. Poza tym są już inni, którzy wypełniają jego wolę. Khonshu nazywa Marca szalonym i odchodzi.

Restauracja Roba i Jean-Paula. Do środka wchodzą Whyos, którzy zaczynają demolować lokal i bić klientów. Rob próbuje interweniować, ale obrywa kijem bejsbolowym i gdy pada, gang traktuje go bez pardonu kopniakami. Zamieszanie przyciąga też Jean-Paula, który chwyta za kuchenny nóż i całkiem skutecznie wdaje się w walkę z przestępcami. W końcu syreny policyjne zmuszają ich do ucieczki, a Frenchie klęka nad ciężko rannym Robem.

Rob zostaje przewieziony na ostry dyżur, a niedługo potem na salę operacyjną. Czekającego DuChampa zagaduje policjant zajmujący się sprawą. Jean-Paul nie jest jednak zbyt rozmowny. Chwilę później dzwoni on po Marlene i po krótkiej rozmowie z nią udaje się do swojego mieszkania. Tam siada i zaczyna płakać. Następnie wyjmuje rewolwer z jednym pociskiem, który przystawia sobie do głowy. Pociąga za spust, lecz trafia na pustą komorę.

Niedługo później. Jean-Paul odnajduje Crawleya i prosi informatora, by dał mu namiary na Whyos. W rezultacie Frenchie trafia do zrujnowanego budynku, wyważa drzwi i zaczyna wymachiwać kijem bejsbolowym, obijając bandytów. Przywódca gangu wyjmuje jednak spluwę i strzela mu w ramię. Na szczęście Jean-Paula ratuje niespodziewana interwencja Moon Knighta, który dostał cynk od Crawleya. Spector pokonuje pozostałych zbirów, każe DuChampowi udać się na dach do Mooncoptera, a sam rusza w pościg za uciekającym Finnem. Dogania go w zaułku i obala na ziemię, nieświadom, że za jego plecami czyha Venom.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #23 Moon Knight vol. 5 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.