Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #217

X-Men: Legacy #217

X-Men: Legacy #217

"Original Sin" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po konfrontacji z Cyclopsem i Emmą Frost, Profesor X zmuszony jest stawić czoła swojej największej porażce - Loganowi. Spirala kłamstw skrywa jeszcze jeden sekret z czasów założenia X-Men...

Cytat

Sebastian Shaw: "Go and reassure the boy. Keep him happy."
Miss Sinister: "Keep him happy? He's amnesiac psychopath with hair-trigger killing instincts."
Sebastian Shaw: "Yes. Is that a problem for you?"
Miss Sinister: "Nah. I just like saying it."

Streszczenie

W drodze do Klubu Hellfire, Xavier próbuje czytać umysł Wolverine i przypomnieć sobie, co się stało podczas jego pierwszej wizyty w szkole, ale sprawia mu to ból. Logan jednak nalega, aby się postarał, ponieważ musi to wszystko wiedzieć, zanim będzie mógł pomóc Dakenowi. Rozumie, że Charles czuje się winny z powodu tego, co zrobił, ale uważa, iż musi to zobaczyć z jego punktu widzenia. Profesor próbuje jeszcze raz i widzi atakującego Wolverine’a, który poważnie go rani, zanim Xavier jest w stanie telepatycznie go sparaliżować. Potem razem z Moirą MacTaggert rozmawiają o tym, co powinien zrobić ze schwytanym zabójcą. Wiedząc, że nie może kogoś takiego dołączyć do reszty X-Men, postanawia usunąć zaprogramowane przez Romulusa instrukcje. Decyduje się rozłożyć umysł Logana, któremu w przeszłości zrobiono to już kilka razy, na fragmenty i złożyć na nowo. Charles nie ma siły dalej badać pamięci Wolverine’a, ale i tak nie ma na to czasu, bo obaj właśnie dotarli do siedziby Klubu Hellfire.

Panama. Sebastian Shaw wita Dakena i Claudine w willi, którą kupił właśnie na tą okazję. Mówi przybyszowi, że pomaga mu, ponieważ jego amnezja została spowodowana celowo, a w zamian pragnie przysługi z rodzaju tych, które Daken najlepiej potrafi wyświadczać. Shaw pyta się Miss Sinister, czy zajrzała już do jego umysłu, ale ona odpowiada, że – zgodnie z zaleceniami – nie. Shaw cieszy się, że kobieta posłusznie wypełnia jego rozkazy, i proponuje rozpocząć zabieg. Claudine mówi Dakenowi, aby się rozluźnił, i zaczyna przeglądać jego wspomnienia. Najnowsze nie są dla niej problemem, ale kiedy próbuje iść głębiej, natyka na wytwarzany przez mężczyznę psychiczny mur. Daken stwierdza, że nie wie, jak miałby to robić, więc Miss Sinister zaczyna naciskać. Nagle wycofuje się i prosi Shawa o chwilę rozmowy. Tłumaczy mu, że umysł Dakena jest zabezpieczony przed ingerencją: kiedy przebiła mur, coś za nim zaczęło ją wciągać, jakby wpadła w psychiczną pułapkę. Sebastian mówi, że musi się zastanowić, co dalej, a w międzyczasie, Claudine ma się zaopiekować Dakenem. Kobieta znajduje go obserwującego zachód słońca i stwierdza, że to romantyczny widok. Mutant odpowiada, że w jego życiu do tej pory nie było raczej takich uczuć, ponieważ przebłyski wspomnień, które odblokowała Miss Sinister, są pełne przemocy i krwi. Claudine mówi, że to właśnie ją podnieca, i całuje go. Później Claudine wraca do Shawa, który oznajmia, że podjął decyzję co do dalszych posunięć. Uważa, że należy pozwolić jakiemuś innemu telepacie rozbić barierę w umyśle Dakena i wpaść w pułapkę, a Miss Sinister następnie zaprogramuje mutanta zgodnie z życzeniami Sebastiana. Znalazł również odpowiedniego kandydata do poświęcenia: Charlesa Xaviera.

Siedziba Klubu Hellfire. Na zewnątrz Wolverine i profesor obserwują budynek i dziwią się, że wydaje się on być zamknięty. Widząc wjeżdżającą ciężarówkę, Logan postanawia skorzystać z okazji i niepostrzeżenie chowa się pod nią. Uczepiając się podwozia dostaje się do środka, gdzie nokautuje jednego z pracowników klubu, zabiera jego uniform i przedostaje się na wyższe piętra budynku. Tam troje członków Wewnętrznego Kręgu Klubu rozmawia o tym, że Shaw najprawdopodobniej rozpoczął z nimi walkę o władzę, ponieważ dziesięciu ludzi Castlemere’a zginęło w ciągu ostatnich dni. Wolverine zostaje nakryty przez jednego ze strażników, ale szybko się nim zajmuje. Wtedy zauważa go trójka zarządców organizacji i biorąc go za zabójcę nasłanego przez Sebastiana, są gotowi do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #217 X-Men: Legacy #217

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.