Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Manifest Destiny » Wolverine: Manifest Destiny #1

Wolverine: Manifest Destiny #1

Wolverine: Manifest Destiny #1

"Enter The Wolverine"

Postacie
Zapowiedź

W dzielnicy Chinatown w San Francisco 50 lat temu stało się coś, o czym do dziś nie zapomniano. W wyniku tego Wolverine ścigany jest przez wojowników ze wszystkich dojo w mieście, nie wspominając o członkach Triady i ich szefowej - byłej dziewczynie Logana.

Cytat

Yuen: "They're here! And boy, do they look pissed."
Wolverine: "Who all'd they send?"
Yuen: "Uh... Well... Looks like everyone."

Streszczenie

Marin Headlands w pobliżu San Francisco. Wolverine rozpakowuje swój niezbyt okazały dobytek po przeprowadzce z Westchester. Pojawia się Nightcrawler, który zdołał wyrwać się na chwilę od Beasta, i pyta, czy pomóc Loganowi, ale widzi, że ten sobie już poradził. Znika więc, a Wolverine znajduje wśród swoich rzeczy ostrze włóczni, które przywołuje wspomnienia pewnej przygody, która miała miejsce pięćdziesiąt lat temu w chińskiej dzielnicy San Francisco. Zdaje sobie sprawę, że jego powrót do miasta rozpęta burzę, więc postanawia załatwić to od razu.

Chinatown. Wolverine wysiada z taksówki i zaczyna iść ulicą. Szybko zwraca na siebie uwagę grupy staruszków, którym, wydaje się, że go rozpoznają, ale wiedzą, że to niemożliwe. Zaczepiają go, a Logan szybko wyjaśnia im, że rzeczywiście jest tym, za kogo go biorą: to on pięćdziesiąt lat temu złamał złotą włócznię i zabił Lo Shang Cho, Black Dragona. Dodaje, że wrócił do San Francisco na dłużej, ale nie szuka kłopotów i przynosi ostrze włóczni. Chińczycy mówią, że wszyscy będą chcieli go zabić, aby to odebrać i zemścić się za jego dawne czyny. Wolverine każe im w takim razie powiedzieć, gdzie go znaleźć, i zmierza do baru. Tam zamawia piwo i poznaje chłopca, Yuena Yee, który mówi, że może załatwić mu wszystko, czego potrzebuje, i pyta, czy ma coś cennego, co może wziąć, kiedy już go zabiją. Logan pyta barmana, czemu bar świeci pustkami, bo pamięta, że kiedyś było tu pełno ludzi. Mężczyzna odpowiada, że wszystko zmieniło, się od kiedy Chinatown rządzi Black Dragon. Wolverine jest zaskoczony, słysząc to imię, ale zanim może dowiedzieć się więcej, Yuen mówi Loganowi, że przyszli po niego ludzie. Czekają na zewnątrz i jest ich wielu. Przewodzący tłumowi Lo Jun upewnia się, że ma do czynienia z tym samym Loganem, który jest nazywany Wielkim Zdrajcą i miał nie wracać do Chinatown pod groźbą śmierci. Wolverine przyznaje, że tak, i mówi, że chce porozmawiać, ale starzec nie chce słuchać i każe łucznikom zabić Logana. Ten niszczy strzały pazurami i jest gotów do bardziej bezpośredniej walki z licznymi przeciwnikami. Ta szybko się rozpoczyna i zwraca uwagę m.in. Lin Suna i Abe’a Browna, dwóch z trzech ludzi, którzy kiedyś byli znani jako Synowie Tygrysa. Logan dzielnie stawia czoła tłumowi wojowników, aż wreszcie Lo Jun wbija mu miecz w ramię i zamierza odciąć mu głowę, ale nie zdąża, ponieważ zostaje zastrzelony. Pozostali rozbiegają się, a do Wolverine’a podchodzi kobieta, którą nazywają Black Dragon, a która mówi, że jeżeli ktoś ma zabić przybysza, to właśnie ona. Następnie zwraca się do Logana, pytając, czy pamięta swoją dawną dziewczynę, bo ona jego tak. Wolverine w myślach przyznaje, że cała sprawa właśnie stała się o wiele trudniejsza.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Manifest Destiny #1 Wolverine: Manifest Destiny #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.