Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #127

Ultimate Spider-Man #127

Ultimate Spider-Man #127

"War Of The Symbiotes" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Eddie Brock wraca do Midtown High i domaga się od Petera Parkera, pod groźbą ujawnienia jego ukrytej tożsamości, aby pomógł mu odnaleźć symbiota. Tymczasem przed drzwiami Petera pojawi się uważana za zmarłą postać z jego przeszłości.

Cytat

Curt Conners: "We're to believe that inside that girl is a parasitic monster?"
Tony Stark: "That you created."
Pracownik Triskelionu: "Pure carnage if it chooses to be. Check the files."
Tony Stark: "Carnage. Yes."

Streszczenie

Więzienie na wyspie Rykera, trzy tygodnie temu. Curt Conners dowiaduje się, że zostaje przeniesiony w inne miejsce, a dwaj agenci S.H.I.E.L.D. mają go eskortować.

Triskelion, dwa tygodnie temu. Tony Stark i Curt Conners przesłuchują istotę, która uważa siebie za Gwen Stacy. Dziewczyna pamięta swoje życie, rodzinę oraz sposób, w jaki zginęła. Mówi, że nie pamięta, jak się znalazła w Triskelionie, i jest przestraszona całą sytuacją. Tony pyta się Curta, co o tym wszystkim sądzi. Conners nie chce wierzyć, że Gwen jest takim stworem, jakiego sam kiedyś stworzył. Stark prosi dziewczynę, aby się przemieniła w Carnage’a, ale ona nie wie jak i tak naprawdę wcale nie chce próbować. Daje się jednak przekonać i zaczyna się koncentrować. Nagle Triskelionem wstrząsa eksplozja: to Norman Osborn zmienił się w Green Goblina i uciekł ze swojej celi, wypuszczając przy okazji innych przestępców. Korzystając z zamieszania, Gwen wychodzi na powierzchnię, a potem przedostaje się na stały ląd.

Parking przed Midtown High, dzisiaj. Mary Jane i Peter całują się, kiedy dziewczyna przerywa, nie chcąc posunąć się za daleko. Nagle podchodzi do nich Eddie Brock i mówi Parkerowi, że musi mu pomóc odzyskać symbionta albo rozgłosi światu, że jest Spider-Manem. Peter stwierdza, że bez pasożyta Brock może wrócić do normalnego życia i nie rozumie, dlaczego czarny kostium jest mu potrzebny. Ten jednak go nie słucha, jeszcze raz go ostrzega, co się stanie, jeżeli mu nie pomoże, i odchodzi.

Później. Nie wiedząc co robić, Spider-Man postanawia udać się po pomoc do Fantastycznej Czwórki, ale nie zastaje ich w Budynku Baxtera. Zdaje sobie sprawę, że nie może iść na policję ani do S.H.I.E.L.D., ponieważ nie ufa im od kiedy Nick Fury nie jest dyrektorem organizacji. Decyduje się zwrócić do Ultimates, ale kiedy dociera do ich posiadłości, oni akurat gdzieś odlatują. Postanawia, że sam sobie poradzi, i idzie do redakcji Daily Bugle, aby poszukać więcej informacji o Brocku. Znajduje artykuł o Trask Industries i symbiontach jako przyszłości medycyny, dziwiąc się, że nie został on nigdy opublikowany. Czytając wypowiedzi Bolivara Traska, orientuje się, że cytuje on słowa Richarda Parkera. Peter zaczyna szukać informacji o swoim ojcu i ojcu Eddiego, ale nie może znaleźć nic na temat ich pracy, tak jakby nigdy nie istnieli. Zdenerwowany idzie do domu, ale zapomina wyłączyć komputer. Do ekranu podchodzi Ben Urich, który jest ciekawy, dlaczego młody Parker szukał czegoś na temat firm Traska i Roxxona.

Spider-Man wraca do domu. Jest wściekły z powodu całej sytuacji z Eddiem, ale jednocześnie jest mu go żal i chciałby mu jakoś pomóc. Nagle odzywa się jego pajęczy zmysł. W pokoju czeka na niego Gwen, częściowo zmieniona w Carnage’a, która przeprasza, że znów miesza się w jego życie, ale potrzebuje pomocy i nie miała dokąd pójść.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #127 Ultimate Spider-Man #127

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.