Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #125

Thunderbolts #125

Thunderbolts #125

"Running The Asylum" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Finałowe starcie między Thunderbolts a Skrullami. Czy Venom, Bullseye i spółka wyjdą z tego jako bohaterowie, czy pozostaną czarnymi charakterami?

Streszczenie

Waszyngton. Thunderbolci eliminują pozostałych Skrullów, którzy zaatakowali stolicę Stanów Zjednoczonych. Norman Osborn opowiada reporterce o tym, że dzięki temu, że sprzęt jego drużyny w większości pochodzi z jego firmy, nie został on zniszczony z resztą technologii Starka. Żałuje, że nie zdołał przekonać innych zespołów Inicjatywy, aby zrobiły to samo – wtedy dałoby się uniknąć tylu śmierci, które miały dziś miejsce. Skończywszy, rusza do swojej drużyny, która właśnie pacyfikuje ostatni zestrzelony statek kosmitów. Jego dowódcy rozumieją, że nie zdołają się już uratować i decydują się zabrać ze sobą jak najwięcej Ziemian. Połykają kapsułki, które zabijają ich i zmieniają ich ciała w masę, która zaczyna się rozrastać i pochłaniać wszystko na swojej drodze. Songbird i Radioactive Man wspólnie zajmują się nowym przeciwnikiem, co nie podoba się Moonstone, która widzi znakomicie układające się partnerstwo Melissy i Chena jako zagrożenie. Osborn obiecuje, że się tym zajmie. Po wszystkim przekonuje Radioactive Mana, aby wrócił do bazy w celu ustalenia, co naprawdę zrobiła z nim broń Skrullów, która została na nim użyta. Songbird mówi, że to ona jest dowódcą grupy, ale Norman przypomina jej, że on jest jej przełożonym i próbuje wmówić jej, że ze wszystkich Thunderboltów była najmniej efektywna w dotychczasowej walce. Melissa przestaje sprzeczać się z decyzją, ale stwierdza, że po tym wszystkim będą musieli sobie porozmawiać. Swordsman mówi Osbornowi, żeby nawet nie myślał o pozostawieniu go poza resztą walki, ponieważ nie skończył jeszcze mścić się za śmierć siostry. Thunderbolci wsiadają na pokład Zeusa i wyruszają do Nowego Jorku.

Dotarłszy do Manhattanu, Norman każe skierować pojazd w stronę Central Parku, gdzie zebrani są ziemscy super-bohaterowie i Skrullowie. Thunderbolci dołączają do innych ludzi, wśród których Venom zauważa Spider-Mana, ale Osborn przypomina mu, że to kosmici dzisiaj są ich wrogami. Bitwa rozpoczyna się. Norman próbuje zająć się Skrullem-Yellowjacketem, który powiększa się. Wzywa na pomoc Venoma, ale gigant wbija go w ziemię. Osborn przywołuje Bullseye'a i pozwala mu zabrać co tylko chce ze zbrojowni na pokładzie Zeusa. Zabójca wskakuje do pojazdu, po chwili wybiega z wyrzutnią rakiet, wchodzi na pobliskie drzewo i strzela w kierunku Yellowjacketa. Trafiony w oko olbrzym pada na ziemię. Tymczasem Iron Man opuszcza pole walki, musząc doładować swój pancerz, co bardzo cieszy Osborna.

Biały Dom. Prezydent i generałowie obserwują w telewizji odwrót Iron Mana. Uznają, że kiedy wojna się zakończy, będą chcieli porozmawiać z Normanem Osbornem, który właśnie prowadzi Thunderboltów do walki ze Skrullami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #125 Thunderbolts #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.