Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #46

New Avengers #46

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Hood i jego gang super-złoczyńców musi zdobyć przewagę nad Skrullami. Aby do tego doszło, Hood zmuszony będzie poznać sekret swojej mocy. Dowiecie się, kim jest demon dający mu potęgę.

Cytat

Hood: "I'm going to do some digging. I'm going to figure this out."
Dr. Demonicus: "How?"
Hood: "I'll call you."
Wrecker: "Translation: I have no damn idea."

Streszczenie

Miesiąc wcześniej. W opuszczonym magazynie Hood i jego Syndykat Przestępców przesłuchują porwanego agenta S.H.I.E.L.D.. Parkera Robbinsa szczególnie interesuje, co ten wie o Skrullach.

Miesiąc i dzień wcześniej. Agenci S.H.I.E.L.D. prowadzą korytarzem skutą kajdankami Whitney Frost. Ta niespodziewanie wyrywa się pilnującym ją strażnikom i atakuje ich, szybko jednak zostaje obezwładniona. Później w obskurnej celi trwa przesłuchanie więźnia. Agentów ciekawi, jak Madame Masque z królowej zbrodni stoczyła się do roli chłopca na posyłki Parkera Robbinsa. Postać Hooda interesuje ich jeszcze bardziej. Gdy jednak postanawiają zdjąć Whitney maskę z twarzy, pojawia się sam Parker i urządza w celi krwawą jatkę. Po chwili pomieszczenie zasłane jest trupami agentów, którzy okazali się być Skrullami. Jedynego ocalałego Robbins postanawia przesłuchać.

Miesiąc wcześniej. Z powrotem w opuszczonym magazynie. Zgromadzeni tu przestępcy nie kupują całej tej sytuacji z kosmitami. Mają też poważne wątpliwości dotyczące ich dalszej współpracy jako Syndykatu, a część z nich chce się nawet wycofać. W tym momencie Madame Masque strzela do więzionego agenta S.H.I.E.L.D.. Po kolei trafia w jego ręce i nogi, aż ten zamienia się w Skrulla. Wszyscy zamierają, Hood zaś przystępuje do przesłuchania. Uzyskane w jego trakcie informacje kreślą zgromadzonym wizję zakrojonej na szeroką skalę inwazji. Ziemia wydaje się być stracona, zaś wszystkie liczące się organizacje skutecznie zinfiltrowane przez kosmitów. Skrullowie zainteresowali się nawet Syndykatem Hooda, gdzie próbowali podstawić swojego człowieka w miejsce Madame Masque. Wszystko to dało zebranym przestępcom dużo do myślenia. Ziarno wątpliwości zostało zasiane i nikt już nie jest pewien czyjejkolwiek tożsamości. Atmosferę postanawia oczyścić sam Parker. Skanuje zebranych celem wykrycia obcych. Udaje mu się zidentyfikować Skrulla pod postacią niejakiego Sluga, którego zabija na miejscu. Dla pewności cały magazyn zostaje spalony, czemu z bezpiecznej odległości przyglądają się przestępcy. Robbins zaś oddala się celem zaplanowania dalszych działań.

Później, stojąc przed wielkim ściennym lustrem, Hood wykrzykuje w jego kierunku, by wyjawił mu, kim jest i co zamierza jego względem, albo rozstaną się raz na zawsze. Nie trzeba długo czekać i z ramy lustra wyłania się płonący demon Dormammu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #46 New Avengers #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.