Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #32

Ms. Marvel vol. 2 #32

Ms. Marvel vol. 2 #32

"Secret Agent Danvers" - part 1: "Ascension"

Postacie
Zapowiedź

Nim Carol Danvers została Ms. Marvel, była tajną agentką Air Force. Pojmana przez wroga, musi wytrzymać jego bestialstwo i znaleźć sposób na uratowanie Ameryki.

Cytat

Stark: "By the way, I'm dying to know, why do they call you Cheeseburger?"

Danvers: "Very classified."

Stark: "It's not some horrible physical deformity hidden by the flight suit, is it? Because that would be really depressing."

Streszczenie

Kilka lat temu, baza Karshi-Kanabad, Uzbekistan. Tony Stark przybył specjalnie, by być świadkiem próbnego lotu swojego najnowszego myśliwca, który opisuje jako lepszy od wszystkiego, co lata w armii. Nie podoba mu się jednak, że podpisał się już na nim "jakiś major Danvers", a już zwłaszcza gdy słyszy, że nosi pseudonim Cheeseburger. Zmienia jednak zdanie, gdy staje przed nim major Carol Danvers - atrakcyjna blondynka. Próbuje jej zaimponować swoją fortuną, ale ją interesuje tylko to, czy jest Iron Manem, czemu zdecydowanie zaprzecza. Carol uspokaja go, że maszyna jest w dobrych rękach, a jej przełożony wykłada szczegóły misji: lot zwiadowczy nad Mazar-E Sharif, gdzie podobno znajduje się nowa baza Talibów, i powrót bez wdawania się w jakikolwiek kontakt z wrogiem.

Kilka minut później, Carol i maszyna są już w powietrzu. Dotarcie do celu nie zajmuje dużo czasu, bo maszyna jest szybka i sprawna, a jedynym problemem jest holograficzna kamera, której interfejs jest trochę rozpraszający. Nagle włącza się alarm, informując o zbliżającym się pocisku. Carol próbuje zgubić rakietę, manewrując między górami i za wszelką cenę próbuje uniknąć katapultowania, bo jest za nisko. Ostatecznie jest jednak do tego zmuszona. Samolot eksploduje, a spadochron się nie otwiera, więc uderza w ziemię razem z fotelem pilota. Fotel amortyzuje upadek, ale gdy dochodzi do siebie, odkrywa dużą ranę na udzie, która mocno krwawi. Uwalnia się, starając się zachować przytomność, i zauważa zbliżające się jeepy, które bierze za pojazdy sprzymierzeńców. Potem mdleje.

Budzi się w gorącej, kamiennej celi, z rękami skutymi za plecami i prowizorycznie opatrzoną nogą. Próbuje krzyczeć, a wtedy zjawia się dwóch bojowników z bronią, jednak ktoś powstrzymuje ich, zanim jej użyją. Mężczyzna przedstawia się jako Ghazi Rashid i oświadcza, że ma do niej kilka pytań, ale jedyną odpowiedzią, jakiej Carol jest skłonna mu udzielić, jest jej nazwisko i numer służbowy. Powtarza to uparcie, chociaż on uderza ją kilka razy, wypytując o coś, co nazywa Wzejściem [Ascension - Gil]. Ponieważ nie uzyskuje odpowiedzi, Ghazi wywleka ją z celi i ciągnie do sali tortur, gdzie zostaje przykuta do krzesła i rozebrana do bielizny. Danvers pyta, po co uratowali jej nogę, skoro teraz zamierzają ją torturować, ale on pokazuje inne narzędzia tortur - żelazne pręty podłączone do akumulatora i wielki młot. Powtarza swoje pytanie, rażąc ją prądem kilka razy, ale ona wciąż udziela tej samej odpowiedzi.

Kiedy znów budzi się w celi, Rashid otwiera drzwi i oświadcza, że pora na kolejny dzień tortur, jeśli nie będzie współpracować. Wkrótce znów zostaje przykuta do krzesła, a jej oprawca stwierdza, że skoro wytrzymała trzy godziny elektrycznych tortur, zamierza spróbować czegoś mocniejszego. Ona twierdzi, że nie wie, czym jest Wzejście, więc on zabiera się do wyrywania jej paznokci obcęgami.

Gdy Carol ponownie odzyskuje przytomność, wciąż jest przykuta do krzesła. Po chwili pojawia się Rashid i oświadcza, że minął już tydzień, więc o jakimkolwiek ratunku może zapomnieć, po czym powtarza swoje pytania. Carol jednak uśmiecha się i mówi, że przedobrzył, bo sama liczyła czas i obserwowała swoją ranę, więc wie, że kłamie, bo tak naprawdę nie minęły nawet trzy dni. Twierdzi, że nieważne, jak będzie ją torturował, i tak jest górą, bo jest mądrzejsza. Słysząc to, Rashid sięga po młot i oświadcza, że skoro nie wie nic o Wzejściu - o czym wiedział od początku, więc jest mądrzejszy - nie będzie mu dłużej potrzebna. Po tych słowach uderzeniem młota łamie jej rękę razem z poręczą krzesła. Mimo bólu, Carol uśmiecha się i nokautuje go fragmentem krzesła, zwisającym ze złamanej ręki. Potem uwalnia się i młotem obezwładnia strażnika, a następnie udaje się do pokoju komunikacyjnego, który widziała po drodze, i eliminuje technika. Dobiera się do komputera i po początkowych trudnościach obchodzi arabskie ustawienia językowe. Wtedy odkrywa, że komputery używają oprogramowania CIA. Przebrawszy się w burkę, znajduje wyjście z kryjówki oprawców i odkrywa, że jest w samym centrum miasta Mazar-E Sharif. Teraz pozostaje jej tylko znaleźć punkt kontaktowy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #32 Ms. Marvel vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.