Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #7

Hulk vol. 2 #7

Hulk vol. 2 #7

"What Happens In Vegas"

Postacie
Zapowiedź

W pierwszej historii Bruce Banner, w poszukiwaniu Czerwonego Hulka, dociera do Las Vegas. W drugiej - She-Hulk i jej grupa Lady Liberators, wyposażone w najnowsze uzbrojenie S.H.I.E.L.D., mają jeden cel - pojmać Red Hulka i sprawić, by zapłacił za swoje zbrodnie.

Cytat

Moon Knight: "Hard to hit me when you're blinded."
Hulk: "Not when you keep talkin', jerk."

Streszczenie

Bruce tropi Czerwonego Hulka. Czuje się w jakiś sposób odpowiedzialny za jego wybryki, więc szuka go po świecie z nadzieją, że uda mu się go powstrzymać, zanim ten skrzywdzi kolejne osoby. Trop doprowadza go do Las Vegas. Po krótkiej chwili zwiedzania miasta, Banner zauważa przerażonych ludzi, z krzykiem wybiegających z jednego z kasyn. Gdy zagląda do środka, zauważa stado Wendigo, dokonujących masakry na cywilach. Naukowiec zastanawia się, co potwory robią tak daleko od kanadyjskich lasów. Próbuje również w jakiś sposób pomóc ocalałym rannym. Nie wychodzi mu to jednak zbyt dobrze. Zdenerwowany Bruce przechodzi mimowolną transformację w szarego Hulka. Widząc go, Wendigo biorą go za Rulka (bo taki pseudonim S.H.I.E.L.D. nadało Czerwonemu), w poszukiwaniu którego tu przybyły [szukają zemsty wydarzenia z "King-Size Hulk" - przyp. nietendon]. Rozpoczyna się walka. Po chwili do akcji dołącza Moon Knight. Zaatakowanie szalejącego Hulka nie wychodzi mu jednak na dobre. Zostaje pobity w kilka sekund. Oglądający wydarzenia z boku Ms. Marvel i Sentry zamierzają przerwać ten festiwal zniszczenia."Hell hath no fury..."

Postacie:
* She-Hulk
* Valkyrie, Thundra, Maria Hill i jej ludzie
* Rulk
* w filmach poglądowych: Iron Man, Thor

She-Hulk obdzwania koleżanki z branży superbohaterskiej w poszukiwaniu kogoś, kto pomógłby jej w walce z Rulkiem. Thundra i Valkyrie wyrażają zgodę.

Kobiety spotykają się na Helicarrierze. Maria Hill wprowadza je w szczegóły akcji, pokazując nagrania walk Czerwonego z amerykańskimi bohaterami. Następnie wojowniczki mają okazję dozbroić się, wykorzystując zasoby S.H.I.E.L.D.. Pełne optymizmu wyruszają na poszukiwania.

Wzór energii Gamma charakterystyczny dla Rulka doprowadza kobiety po kilku dniach do baru na szczycie góry Rushmore. Zastają tam olbrzyma z kegiem piwa w dłoni. Od razu rozpoczyna się walka. Już po chwili Czerwony wyrywa Thundrze łańcuch z rąk i przy jego pomocy zawiesza Shulkie nad przepaścią. Obiecuje oszczędzić ją, jeśli koleżanki zgodzą się wypić z nim piwo i zagrać w butelkę.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #7 Hulk vol. 2 #7 Hulk vol. 2 #7 Hulk vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.