Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #18

Avengers: The Initiative #18

Avengers: The Initiative #18

"Don't Shoot 'Til You See The Green Of Their Eyes!"

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Kill Krew znają już główny plan Skrullowjacketa, czy będą jednak w stanie zapobiec realizacji prawdziwych celów utworzenia Fifty State Initiative? Plus: Thor Girl kontra Ultra Girl. Jedna jest kimś więcej, za kogo się podaje... a druga jest Skrullem. Na dodatek - czy po czternastu numerach naprawdę dowiemy się, kim jest Mutant Zero?

Cytat

Ryder: "Nice shootin' missy. Skrull brains are a pretty small target."

Cloud 9: "Call me 'missy' again and I'll kick you in your small target."

Riot: "Damn, Ryder, has everyone seen you naked?"

Streszczenie

Montana. Skrull Kill Krew i Freedom Force walczą z Equinoxem, który okazał się być Skrullem. Jego ognisto-lodowe moce sprawiają wszystkim poważne trudności, a Think Tank został poważnie ranny, więc Spinner wpada w panikę, obawiając się o jego życie. Gravity zabiera rannego do szpitala, a 3-D Man próbuje ją uspokoić i zagrzać do walki. Po chwili, Spinner jest już gotowa. Dziś jej mocą jest super-szybkość, więc atakuje Skrulla w ten sposób, a Nonstop przyłącza się, lecz po chwili oboje zostają znokautowani. Płonąca Komodo próbuje uwolnić uwięzionych w lodzie towarzyszy, ale Jocasta wyręcza ją w tym. Equinox powala wszystkich wybuchem ognia i szykuje się do zgładzenia ich, lecz nagle sam pada martwy. Z chmury nad nim najpierw wyłania się lufa karabinu snajperskiego, a później Cloud 9, która oddała strzał. Abby chłodno oświadcza, że potrzebowała tylko odpowiedniej pozycji, bo nic nie oprze się adamantowym pociskom, a gdy Ryder proponuje, by dołączyła do grupy, zgadza się bez najmniejszych emocji. Gdy wszystko zostaje ustalone, wracają do wyraźnie zmęczonego Devil-Slayera, by przenieść się do kolejnego stanu. Chociaż jego płaszcz nie jest stworzony do przenoszenia tak dużej masy i wiele go to kosztuje, zgadza się nadal służyć im za środek transportu.

Dugan jest wściekły, gdy słyszy, że kolejna grupa Inicjatywy została oczyszczona przez nieznaną grupę uderzeniową i domaga się sposobu zapobiegania temu. Jego zastępca twierdzi, że nie mogą śledzić ich teleportacji, ponieważ ma magiczne źródło, a wszyscy ich magowie są zajęci w Anglii. Za tę uwagę zostaje skarcony, więc dodaje, że istnieje szansa śledzenia śladów energii, które zostawiają po sobie, ale potrzebują więcej danych. Dugan każe przygotować oddział, który ma zaskoczyć przeciwników, gdy tylko nadarzy się okazja. Ukryty wciąż w bazie Ant-Man widzi w tym doskonałą okazję do wymknięcia się i pojawienia w odpowiednim miejscu, gdzie w glorii bohaterstwa będzie mógł przekazać plany, które wykradł. Dugan każe uruchomić komunikator i ujawniając swoją prawdziwą twarz wystosowuje odezwę do agentów we wszystkich drużynach Inicjatywy, by przystąpili do działania. W rezultacie, we wszystkich grupach wybuchają kłótnie i wzajemne oskarżenia o ukrywanie pomarszczonej brody. To również jest częścią planu, chociaż Dugan wie, że nie udało im się umieścić agentów w dwóch drużynach. Po chwili technik informuje, że wykryli ślad energii wroga w Filadelfii, co oznacza, że ich następnym celem są Liberteens. Tym razem jednak Dugan wstrzymuje swój oddział, gotów poświęcić życie agenta, by zebrać odpowiednią ilość danych i zaskoczyć przeciwnika w kolejnej lokalizacji. Tymczasem, Revolutionary już został zaatakowany.

W tym samym czasie, z powodu odezwy Dugana konflikt wybucha także w kryjówce komandosów Nicka Fury. Prodigy oskarża Hulklinga o bycie Skrullem, ale ten nigdy się z tym nie krył, zaś jego towarzysze odbijają oskarżenia. Kłótnię przerywa Crusader, który przypomina, że na wojnie najważniejszy jest żołnierz, u boku którego się walczy, a oni walczyli już ramię w ramię, więc powinni wiedzieć, że mogą sobie ufać. Fury gratuluje mu postawy i stwierdza, że przemawia jak stary weteran, a tymczasem każe przygotować się do bitwy, która zakończy ten konflikt.

Revolutionary sprawił przeciwnikom nadspodziewanie dużo kłopotów, więc kiedy w końcu udaje się go uziemić, Gravity zrzuca na niego odpowiednio obciążoną Hope, a uderzenie zamienia go w zieloną plamę. Nie mając czasu do stracenia, 3-D Man zaprasza Whiz Kid do grupy i przenoszą się w kolejne miejsce. Skrullowie natychmiast odczytują wzór energii i odkrywają, że Kill Krew kieruje się do Georgii, więc tam wysyłają swój oddział. Na pokładzie statku jest także Ant-Man.

Gdy grupa pojawia się w Georgii, bitwa już trwa. Od rannego Stunt-Mastera dowiadują się, że Ultragirl i Thor Girl wciąż walczą na niebie, ale okazuje się, że są za wysoko, by okulary Delroya mogły się przydać. Nagle pojawia się krążownik Skrullów i wysypuje się z niego cały oddział najeźdźców. Cloud 9 chwyta za granatnik i wzbija się w niebo, by zakończyć trwającą tam walkę. Ma wątpliwości, w którą z dziewczyn uderzyć, więc postanawia strącić obie. Gdy spadają na ziemię, 3-D Man oświadcza, że Thor Girl jest Skrullem i z pomocą Gravity zabija ją jej własnym młotem. Skrull Kill Krew natychmiast zwija się stąd, zostawiając Ultragirl i resztkę jej grupy z oddziałem Skrullów.

Chwilę później pojawiają się na Mount Rushmore. Komodo zauważa Ant-Mana, który zdążył wskoczyć na hełm Abby i bierze go za szpiega Skrullów. Delroy powstrzymuje ją przed zmiażdżeniem go, a Eric ujawnia, że udało mu się wykraść plany Skrullów związane z Inicjatywą. Okazuje się, że wykorzystali portale do Strefy Negatywnej znajdujące się w bazach wszystkich grup, by stworzyć sieć, która w razie porażki wessie całą Amerykę do innego wymiaru, a ubytek masy zmieni orbitę Ziemi. To komplikuje sprawy, bo wciąż istnieje sześć nie oczyszczonych baz, a tylko trójka z nich potrafi rozpoznać Skrullów, więc nie zdążą wyłączyć wszystkich. Ryder ma jednak rozwiązanie - w swoim wozie trzyma w stanie zawieszonej animacji głowy trzech poległych członków oryginalnej Skrull Kill Krew, które można jeszcze raz ożywić i wykorzystać do zdemaskowania Skrullów. Decydują się więc podzielić grupę: Spinner, Nonstop i Wiz Kid mają wrócić do oczyszczonych już baz i wysadzić portale, a pozostali podzielą się na pary i zaatakują sześć pozostałych baz. Gdy wszystko zostaje ustalone, Devil-Slayer teleportuje resztę dwójkami, po czym osuwa się na ziemię, kaszląc krwią.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #18 Avengers: The Initiative #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.