Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #7

Young X-Men #7

Young X-Men #7

"The Other"

Postacie
Zapowiedź

Manifest Destiny tie-in.
Nowy skład Young X-Men zostaje uformowany, jednak jeden z członków grupy nie jest mutantem... i nawet o tym nie wie.

Cytat

Sunspot (o atakującym ich potworze): "I recognize this creature here."
Anole: "Ex-girlfriend?"

Streszczenie

Blackbird, wczoraj. W drodze na kolejną misję Rockslide zastanawia się, który członek zespołu nie jest mutantem. Przypomina sobie, że podczas treningu w ruinach szkoły Xaviera Cerebrex wykrył jednego mutanta mniej, niż było tam osób, ponieważ należy wliczyć Graymalkina, który według Beasta zdecydowanie jest homo superior. Santo uważa, że człowiekiem w zespole jest Ink. Drużyna dociera na wyspę, gdzie zaginęło pięćdziesięciu sześciu pracowników tamtejszej budowy. Młodzi bohaterowie sądzą, że wystarczy ich odnaleźć, ale Sunspot jest pewny, że nie znajdą ich żywych, więc pozostaje im dowiedzieć się, co się z nimi stało. Roberto i Dani rozdzielają drużynę i zaczynają przeszukiwać wyspę. W ich trakcie Anole pyta się Sunspota, dlaczego on i Sam Guthrie należeli do Klubu Hellfire, który zawsze kojarzył się mu ze złoczyńcami. Da Costa wyjaśnia, że on robił to na prośbę przyjaciela, a Cannonball starał się go przekonać, że to nie jest dobry pomysł. W międzyczasie Moonstar pyta Rockslide'a, czy on chce należeć do tej drużyny tylko dlatego, aby sprawiać problemy Inkowi. Santo mówi, że już nie ma mu za złe jego wcześniejszej zdrady, ale Dani uważa, że chęć dowiedzenia się, kto jest mutantem, i nadzieja, że to właśnie Eric, sugeruje co innego. Rockslide pyta się jej, czy ona nie jest ciekawa, ale Moonstar stwierdza, że już wie, więc nie. Nagle obie grupy zostają zaatakowane przez potwory wytworzone przez wyspę. Anole i Sunspot radzą sobie sami, a Rockslide i Dani zostają uratowani przez Dust. Da Costa i Moonstar zdają sobie sprawę, że cała sytuacja wydaje się im znajoma, i domyślają się, że znajdują się na wyspie należącą do tego samego gatunku, co Krakoa. Wiadomo, że traktuje ona mutantów jako zagrożenie lub pożywienie i walczy z nimi, ale ludzie jej nie interesują, więc to daje nadzieję, że robotnicy żyją. W międzyczasie Ink napotyka jednego ze stworów, ale ten go ignoruje. Dzięki nabytej telepatii odnajduje zaginionych ludzi w jaskini i przekonawszy ich, że przybył im pomóc, wyprowadza na zewnątrz do reszty drużyny.

Dzisiaj. Dust po raz kolejny odwiedza celę Donalda Pierce’a, który pyta, dlaczego dziewczyna wciąż go odwiedza. Sooraya mówi, że uważa rozmowy z nim za interesujące, ale cyborg jest innego zdania: któreś z Young X-Men nie jest mutantem i Dust ma nadzieję, że chodzi właśnie o nią. Nie wie tylko dlaczego, ale jeżeli się dowie, to powie Soorayi, czy jest homo superior, czy nie. Pierce w końcu skłania dziewczynę do przyznania się, że jeżeli okaże się, że ona nie jest mutantem, to nie będzie się czuła zobligowana należeć do X-Men. Do tej pory chciała być częścią zespołu, ale to wszystko zmieniło się, kiedy dowiedziała się, że umiera.

Wczoraj. Rockslide mówi Dani, że według niego to Ink nie jest mutantem: gdyby nim był, to wyspa nie pozwoliłaby mu tak łatwo dostać się do miejsca, w którym ukrywali się robotnicy. Moonstar potwierdza to, ponieważ poprosiła Emmę Frost o zbadanie zespołu za pomocą Cerebry i właśnie tego się dowiedziała. Nie wie tylko jeszcze, jak powiedzieć o tym Ericowi, ponieważ nie będzie to łatwe. Santo wciąż ma mu za złe za współpracę z Piercem, ale Dani przekonuje go, że pomimo jego przeszłości on i Eric są teraz w jednej drużynie.

Dzisiaj. Dust, zapytana przez Pierce’a co chce zrobić ze swoją dolegliwością, mówi, że to jej sprawa i chce usłyszeć od niego odpowiedź. Cyborg stwierdza, że Sooraya jest mutantem – inaczej nie odnalazłby jej w Afganistanie, kiedy udawał Cyclopsa. Mutantem w Young X-Men nie jest natomiast Ink. Dust pyta się, jak w takim razie cyborg go zlokalizował. Ten mówi, że to było proste: Eric nie jest mutantem, ale Leon Nunez, człowiek, który zrobił tatuaże będące źródłem mocy Inka - owszem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #7 Young X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.