Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #503

Uncanny X-Men #503

Uncanny X-Men #503

"SFX" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Kto ocali X-Men przed Hellfire Cult? I kim jest tajemnicza ruda kobieta?

Cytat

Pixie: "So you got a little beat up. Nobody said being an X-Man would be easy. That's cool. I'm strong. I'm dark! I'm goth as Hell! I have a real life Soul Dagger! And I know how to use it."

Streszczenie

SoMa, San Francisco. Sam Guthrie, Xi’an Coy Manh i Dani Moonstar rozważają przy piwie, jak bardzo zmieniła się sytuacja mutantów. Wspominają, że to, o co walczyli i przez co stracili przyjaciół dawno temu jako New Mutants, teraz stało się rzeczywistością, a w San Francisco mają wreszcie szansę na normalne życie. Nagle ich telefony zaczynają dzwonić.

Gdzie indziej. Empath ucieka na motocyklu przed goniącą go grupą X-Men. Toruje sobie drogę z przechodniów, przywołując ich koszmary, unika piorunów ciskanych przez Storm, neutralizuje również Angela, przypominając mu o ojcu.

Niedaleko stąd. Pixie zastanawia się, co powinna zrobić. Dzwoni do Beasta, od którego dowiaduje się, że X-Men ścigają Empatha przez Sunset District. Hank domyśla się, co Megan chce zrobić, i zabrania jej tego, mówiąc, że moce de la Rochy są na poziomie, z jakim wcześniej nie mieli do czynienia. Pixie wyrzuca telefon, stwierdzając, że jeżeli teraz ucieknie, to zawsze będzie to robiła.

Baza Kultu Hellfire, którą przeszukują Cyclops i Emma Frost. Scott zastanawia się, dlaczego Empath kierował grupą nienawidzącą mutantów. Nagle zauważa Red Queen i sądzi, że to jego dziewczyna ubrana w skórzany kostium, która postanowiła skorzystać z okazji, że są sami.

Ulica Geary’ego. Przed Empathem pojawia się Cannonball, ale Manuel przywołuje mu wspomnienie Icarusa i sprawia, że Sam się rozbija. Tymczasem Wolverine i Nightcrawler doganiają uciekiniera. Kurt teleportuje się, zrzuca Empatha z motocyklu, ale zostaje przez niego zaatakowany telepatycznie. Nightcrawler odkrywa, że nowe zdolności de la Rochy działają za pośrednictwem kontaktu wzrokowego. Wolverine zawiązuje sobie oczy, chcąc polegać na pozostałych zmysłach, ale Pixie ubiega go. Kilkoma ciosami powala Manuela na ulicę. Ten próbuje unieszkodliwić ją wspomnieniami o ojcu, który zginął w kopalni, ale na dziewczynie nie robi to wrażenia. Megan przywołuje Sztylet Dusz i wbija go Empathowi w czoło. De la Rocha stwierdza, że nic nie widzi.

Madripoor. Na zlecenie grupy handlarzy narkotyków Chimera zabija ich konkurentów. Podchodzi do niej rudowłosa kobieta i proponuje przyłączenie się do niej, sugerując, że odrzucenie propozycji nie skończy się dla niej dobrze. Chimera zgadza się.

Klub w Mission District, w którym Dazzler daje koncert, a na scenie towarzyszy jej Pixie. Cyclops mówi Emmie, że dzisiejszy dzień był wspaniały. Emma nie rozumie, o czym on mówi, i stwierdza, że przecież przegapili lanie, jakie Megan sprawiła Empathowi. Scott chce jej wytłumaczyć, ale nagle zauważa pośród tłumu znajomą postać. Rusza w jej kierunku, ale nie znajduje jej. Emma pyta się, co się stało. Cyclops odpowiada, że właśnie zobaczył Madelyne Pryor.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #503 Uncanny X-Men #503

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.