Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Origins » Ultimate Origins #5

Ultimate Origins #5

Postacie
Zapowiedź

Zawirowane losy Bruce'a Bannera i Nicka Fury zmierzają wreszcie ku swemu przeznaczeniu. W końcu też odzywają się Watchers, a to, co mają do powiedzenia o niepewnej przyszłości uniwersum Ultimate, jest przerażające.

Cytat

Watcher: "The herald has been chosen."
Reed Richards: "Who is it?"
Johnny Storm: "Is it me?"

Streszczenie

Prowincja Alberta w Kanadzie, kilka lat temu. Wolverine przyprowadza oddział S.H.I.E.L.D. pod dowództwem Nicka Fury’ego i Dugana do bazy Weapon X. Sądząc, że mają do czynienia z obozem treningowym zabójców pracujących dla kanadyjskiego rządu, Amerykanie wdzierają się do środka. Tam jednak znajdują klatki pełne mutantów. Fury pyta się Malcolma Colcorda, co tu się dzieje. Naukowiec odpowiada, że żołnierz popełnił wielki błąd, który zakończy jego karierę. On i jego towarzysze natomiast przejdą do historii jako ci, którzy stworzyli nową rasę człowieka – homo superior. Po chwili zastanowienia Nick zabija Colcorda i każe swoim ludziom zniszczyć doszczętnie cały kompleks. Reszta żołnierzy zaczyna zabijać naukowców, a Fury zauważa T’Challę Udaku, młodego Murzyna przywiązanego do łóżka, z którego dłoni wystają pazury. Przypomina sobie, jak na nim testowano serum super-żołnierza, i decyduje się oszczędzić T’Challę i zabrać go ze sobą.

Savage Land, kilka lat temu. Uciekający z założonego przez siebie miasta mutantów Charles Xavier zostaje przebity metalowym drągiem kierowanym przez Magneto. W myślach słyszy Erika, który mówi mu, że jest jego przyjacielem i bez niego nie osiągnąłby tyle, ale między mutantami i ludźmi nie będzie pokoju. Wkrótce dojdzie do wojny między rasami, ponieważ Bóg stworzył homo superior, aby odziedziczyli Ziemię po swoich poprzednikach. Magneto natomiast wykonuje jego wolę.

Baza projektu Pegasus gdzieś w Wyoming, teraz. Sue Storm mówi pozostałym, że Watcher chciałby za jej pośrednictwem przemówić do nich. Dziewczyna zgadza się, a kosmita znów ją opanowuje, przedstawia się jako Uatu i mówi, że należy do rasy, która obserwuje ludzi od wielu lat, podczas których część Obserwatorów została zniszczona przez Ziemian. Wspomina nadchodzący kataklizm, ale nie jest w stanie określić, na czym on będzie polegać. Wie jedynie, że do niego dojdzie, na podstawie istotnych momentów w historii ludzkości widzianych przez Watcherów. Kosmici postanawiają wybrać herolda, który obdarzony przez nich mocą pomoże reszcie Ziemian w wejściu w nowa erę. Po chwili Uatu stwierdza, że wybór się dokonał, po czym uwalnia Sue i znika. Danvers dostaje wiadomość, że pozostali Watcherowie również odeszli.

Gdzieś w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Pani Jones woła swojego syna Ricka na obiad. Jego siostra mówi matce, że chłopak jest na podwórzu. Kobieta zauważa, że Rick leży na spalonej ziemi, a jego ciało emanuje energią.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Origins #5 Ultimate Origins #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.