Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #574

Amazing Spider-Man #574

Amazing Spider-Man #574

"Flashbacks"

Postacie
Zapowiedź

Dawny przeciwnik Petera Parkera i jednocześnie największy fan Spider-Mana, wraz ze swoimi kompanami z US Army, musi poradzić sobie na ogarniętym wojną Bliskim Wschodzie.

Cytat

Flash: "I don't need a medal, sir. Not to remind me to do the right thing, at least. Truth is, I've been lucky to know people whose example reminds me every day."

Streszczenie

W bazie wojskowej leżącego na szpitalnym łóżku Flasha odwiedza generał Fazekas. Wypytuje go o przeszłość, po czym zdradza, że Thompson został zgłoszony do najwyższego odznaczenia w armii amerykańskiej - Medal of Honor. W związku z tym generał chce, by Flash opowiedział mu o zdarzeniu, po którym znalazł się w szpitalu.

Thompson przypomina sobie tę pozornie rutynową misję, podczas której wszystko poszło nie tak. Zaskoczeni przez Irakijczyków Amerykanie dali się wciągnąć w zasadzkę. W pewnym momencie jeden z towarzyszy Flasha wszedł na minę, po której wybuchu został uwięziony pod gruzem. Thompson ruszył mu na pomoc, jednak został ostrzelany przez Irakijczyków. Uporał się z nimi, jednak kule poważnie poraniły jego nogi. Aby móc uratować rannego towarzysza, Flash znieczulił się znalezioną przy Arabach epinefryną, po czym zabijając jeszcze kilku wrogów, z rannym na plecach przedarł się do helikoptera z pomocą medyczną.

Udało mu się ocalić towarzysza, jednak lekarze nie byli w stanie uratować nóg Flasha. Generał próbuje pocieszyć okaleczonego mężczyznę, ten jednak stwierdza, że tak naprawdę odznaczenie nie jest mu potrzebne, by pamiętać, że tamtego dnia postąpił na polu bitwy właściwie. Prawda jest taka, że swego czasu znał ludzi, którzy codziennie dawali mu przykład właściwego postępowania.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #574 Amazing Spider-Man #574

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.