Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #573

Amazing Spider-Man #573

Amazing Spider-Man #573

"New Ways To Die" - Part 6

Postacie
Zapowiedź

Po raz pierwszy od dawna - oryginalny Green Goblin kontra Spider-Man. Zwycięzca pojedynku będzie musiał stawić czoła... Harry'emu Osbornowi? Na deser: Anti-Venom musi zmierzyć się z jednym z klasycznych wrogów Spider-Mana.

Cytat

Spider-Man (po kolejnym naciśnięciu guzika przez Goblina): "Again with this stupid belt! I'm so taking that away from you. I don't care if your pants fall down and the whole world sees your little goblin..."

Streszczenie

Harry udaje się do budynku Oscorp, gdzie zastaje ojca w kostiumie Green Goblina. Ten z uśmiechem oznajmia, że ma gdzieś dziewczynę syna i inne nieistotne sprawy. Chce rządzić światem razem z Harrym.

W to samo miejsce zmierzają też Spidey i Anti-Venom. Rozdzielają się na dachu Oscorp.

W biurze Norman nawiązuje kontakt z rannym Bullseye'em, który informuje go, że według tego, co słyszał, szef zaraz będzie miał na głowie przeciwników, którzy poprzednio zwiali [poprzedni numer - Snak3]. Zachwycony Osborn zakłada maskę.

W innej części budynku Thunderbolts atakują Spider-Mana. Ten okazuje się być Brockiem i w jednej sekundzie przykleja Songbird i Radioactive Mana do ściany. Teraz nikt nie przeszkodzi mu w "wyleczeniu" Gargana.

W tej samej chwili Spidey zaskakuje Goblina i zaczyna go okładać. Osborn naciska przycisk na swoim pasku - w ich stronę leci Glider. Maszyna o mało nie zabija Harry'ego, ale ratuje go Spidey. Goblin zaczyna ciskać swoimi bombami i opowiadać o wszystkich złych rzeczach, jakich rzekomo dopuścił się jego syn. Co najdziwniejsze, młody Osborn nie ma o niczym pojęcia. Zirytowany Peter wskakuje na Glider i wykrzykuje, że tym razem to on zabawi się głową przeciwnika. Jak się okazuje, zdanie miało znaczenie dosłowne i Norman przebija swoją głową kolejne ściany, nie mogąc zmienić kursu lotu Glidera. Po rozwaleniu kilku ścian przeciwnicy docierają do sekretnego laboratorium, gdzie przetrzymywani są ludzie, na których ktoś najwidoczniej eksperymentował. Jak twierdzi Norman, wszystko to jest robotą jego syna. Po kolejnym ciosie Webheada naciska guzik na pasku, co wywołuje autodestrukcję budynku.

Spider-Man uwalnia wszystkich ludzi i pomaga przyklejonym do ściany Thunderboltom. Gdzieś z boku Gargan lub - jak określa go Spidey - Ven-Orpion rani Anti-Venoma swoim kolcem, a ten w momencie traci całą moc. Zachwycony Gargan przymierza się do zabicia przeciwnika, ale zabrania mu tego Venom, który niszczy kostium Scorpiona.

Wszystkim udaje się uciec z budynku. Songbird w podzięce pozwala odejść Spiderowi, wspominając, że ogarnia ją smutek, ponieważ miną tygodnie, zanim ekipom ratunkowym uda się znaleźć jego martwe ciało pod gruzami.

Dzień później na konferencji prasowej Norman Osbron informuje, że sprawa zabójcy [Tracer Killer - Snak3] jest już zamknięta. Dodaje, że interwencja Spider-Mana przerwała badania nad nowymi lekami, przy których pracowano w Oscorp. Dodaje, że nie wie nic, jakoby leki te miały być testowane na ludziach. W tej sprawie radziłby skontaktować się ze swoim synem...

W tym samym czasie Peter pomaga Harry'emu i Lily znaleźć w Oscorp coś, co pozwoli oczyścić imię młodego Osborna. Kiedy Harry'ego nie ma w pokoju, Lily całuje Parkera. Po chwili pojawia się Harry, machając dokumentami, które mają mu pomóc. Nie mówiąc niczego, odchodzi. Peter zauważa w jego torbie dziwny pojemnik podpisany "Prometheus X-90".

W schronisku F.E.A.S.T. Ben i Sally próbują namówić którąś z osób przetrzymywanych w Oscorp do zeznań, jednak nikt nie chce współpracować. W dodatku schronisko opuszcza Betty, informując, że jej zadaniem było opisanie cudów, a tych jakoś nie widać w pobliżu. Po chwili Mr. Lee zaczyna kaszleć i dziwnie się zachowywać. Jego oczy i skóra zmieniają barwę...

Na zewnątrz budynku Brock uświadamia sobie, że nie może wrócić do schroniska. Jest poszukiwany, ale i tak czuje się wspaniale, ponieważ Anti-Venom pokazał mu drogę. Na ciele Eddie'ego materializuje się płaszcz i chłopak odchodzi.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #573 Amazing Spider-Man #573

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.