Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #8

X-Force vol. 3 #8

X-Force vol. 3 #8

"Old Ghosts" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Vanisher posiadł jedyną rzecz, dzięki której może zabić wszystkich mutantów na świecie, a tym samym stał się celem X-Force. Wolverine i jego grupa zaczynają poszukiwania w Japonii, okazuje się jednak, że nie tylko oni są na tropie Vanishera. Tymczasem Warpath, mając krew na rękach i chcąc uciszyć sumienie, odwiedza grób swego brata. Znajdzie jednak coś, co sprawi, że zabijanie tak naprawdę dopiero się zacznie.

Cytat

Vanisher: "What the hell is this?!"
Wolverine: "Heh. Looks like a tumor. Nasty one, too. Nice job working in the team logo."
Elixir: "Thanks! I thought about making it a happy face at first but I didn't know how long I had, plus the fact that I needed to make sure..."
Wolverine: "Don't ruin it, Foley."

Streszczenie

Gdzieś w południowo-zachodnich Stanach. Warpath zmierza do swojego dawnego rezerwatu, kiedy nagle jego samochód zostaje przecięty na pół przez nieznaną siłę i eksploduje.

Tokio. X-Force zastawia zasadzkę na Vanishera. X-23 raz po raz narzeka, że nie powinni byli brać ze sobą Angela, ale Wolverine stwierdza, że nie mieli nikogo innego do dyspozycji. Warren zatrzymuje Portera na ulicy i mówi, że wie, iż ma wirus Legacy, i każe mu go oddać. Ten się nie przejmuje groźbami Angela, policzkuje go i mówi, że jeżeli jeszcze raz go dotknie, to teleportuje się z jego ręką. Worthington tylko na to czeka i zmienia się w Archangela. Wolverine każe X-23 pilnować Warrena, aby nie zrobił nikomu krzywdy, a sam rusza za Vanisherem. Już rzuca się na niego, kiedy zostaje trafiony kulą w głowę. Laura zauważa, skąd padł strzał, ale zanim może coś zrobić, Archangel leci w tamtym kierunku. Warren wpada do budynku, krzycząc, że zabije snajpera, ale kiedy w jego ustach znajduje się lufa pistoletu, opamiętuje się i zauważa, że przed nim stoi Domino.

Posiadłość Angela w Kolorado. Wolfsbane z krzykiem budzi się z koszmaru, w którym ponownie przeżywała zabójstwo wielebnego Craiga.

Japonia. Członkowie X-Force i Domino czekają w czterech kryjówkach Vanishera, aż wróci on do jednej z nich. Najemniczka jeszcze raz tłumaczy Wolverine’owi, że strzelała do Portera, ale on wszedł jej w cel, a poza tym nie poznała go w nowym kostiumie. Wreszcie Vanisher wraca do jednej z kryjówek, gdzie zostaje dźgnięty pazurami przez Logana. Natychmiast teleportuje się do kolejnych, ale tam czekają na niego Archangel i X-23, którzy zadają mu kolejne rany. W końcu pojawia się w ostatniej, gdzie Elixir dotyka jego głowy i przeprasza go, że go właśnie zabił. Domino mówi, że jeżeli mu nie wierzy, to może zasięgnąć opinii lekarza. Porter znika.

Później. Lekarz badający Vanishera wzywa kolegów na konsultacje. Wszyscy z zaciekawieniem oglądają zdjęcie rentgenowskie Portera, która pyta ich, czy to coś groźnego.

Kryjówka Vanishera. Wolverine i Domino rozmawiają przy piwie o tym, co się ostatnio wydarzyło w ich życiach, a pozostali czekają. Elixir zastanawia się, czy mogli się pomylić i Porter nie wróci, ale właśnie w tym momencie teleporter się pojawia i wściekły pokazuje swoje zdjęcie, pytając, co to jest. Wolverine mówi, że dokładnie to, na co wygląda: nieoperacyjny guz mózgu. Następnie Logan chwyta Vanishera i wyjaśnia sytuację: jeżeli nie powie im, gdzie jest wirus Legacy, to umrze. Porter mówi, że go nie ma, ale ta odpowiedź nie satysfakcjonuje Logana.

Arizona. Warpath odzyskuje przytomność i postanawia rozprawić się z napastnikiem. Zmierza w kierunku cmentarza swojego plemienia, a tam znajduje Demonicznego Niedźwiedzia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #8 X-Force vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.