Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #29

Wolverine: Origins #29

Wolverine: Origins #29

"Original Sin" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy historii z X-Men Legacy #217. Wolverine staje na przeciw Hellfire Club, w poszukiwaniu swego zaginionego syna Dakena. Profesor X odkrywa sekret z czasów początków Logana w X-Men... Czy jest jeszcze czas na ocalenie duszy Dakena?

Cytat

Wolverine: "Surprise, Charlie... You're a bastard, too. Welcome to the club."

Streszczenie

Panama. Claudine mówi, że wrobienie Klubu Hellfire w porwanie Dakena było świetnym pomysłem, ale zastanawia się, co się stanie, kiedy Wolverine dowie się, że ruszył za niewłaściwymi ludźmi. Shaw stwierdza, że Logan raczej nie zostawi przy życiu nikogo, kto mógłby mu to powiedzieć. Nagle telepatycznie monitorująca siedzibę Klubu Miss Sinister odczuwa ból wywołany zniszczeniem ich psychicznej tarczy i mówi Sebastianowi, że w tym momencie dominuje tam jedno uczucie: strach.

Siedziba Klubu Hellfire w Nowym Jorku. Wolverine unika ciosów trójki przeciwników, aby zyskać na czasie - dopóki podminowany przez niego generator tarczy psychicznej nie eksploduje, co dezorientuje członków Wewnętrznego Kręgu i pozwala Xavierowi dostać się do ich umysłów. Po chwili daje mu znać, że powinien się wydostać z budynku, ponieważ Klub nie miał nic wspólnego z porwaniem Dakena. Wolverine cieszy się, że nikt nie będzie mu potrzebny żywy i zabija Scholla. Castlemere strzela mu w plecy, ale to tylko rozwściecza Logana, który rzuca się na niego i jego towarzyszkę. Wolverine chwyta cyborga, kiedy ten próbuje zadawać mu kolejne ciosy. Kobieta każe partnerowi się odsunąć, aby mogła strzelić do mutanta, ale po chwili stwierdza, że Castlemere’a już nic nie uratuje, a ponieważ sama nie zamiaru zginąć, rzuca w walczących przeciwników kulą energii. Widząc dwóch leżących bez ruchu mężczyzn, oddala się. Po chwili Wolverine wstaje i powoli udaje się na spotkanie z Charlesem.

Parę minut później w wyznaczonym miejscu profesor jest wściekły, że Logan wdał się w walkę z Klubem, chociaż wiedział, że nie mają oni nic wspólnego z Dakenem. Wolverine stwierdza, że na pewno byli winni jakichś innych zbrodni, więc po prostu wyeliminował ich. Xavier pyta się, dlaczego w takim razie powinien pomóc Dakenowi, który również ma wiele na sumieniu. Logan przypomina mu ich dawną rozmowę, w której Charles stwierdził, że to nie on jest winny swoich zbrodni, tylko ludzie, którzy ukształtowali go na swoją broń. I ponieważ on sam potrzebował takiej broni, zaprosił go do X-Men, chociaż dobrze wiedział, że Wolverine był zaprogramowany, aby go zabić. Nagle Logan wyczuwa obcych, a po chwili zostaje postrzelony. To go jednak nie powstrzymuje, rzuca się na napastników. Profesor chowa się przed kulami, a Wolverine szybko się rozprawia z przeciwnikami. Xavier zdąża przeczytać umysł ostatniego z niedoszłych zabójców i dowiaduje się, że zostali przysłani przez Shawa, aby go zlikwidować. Zdaje sobie sprawę, że Sebastian rozpoczął walkę o władzę w Klubie Hellfire i wykorzystał Logana do zlikwidowania rywali. Wolverine stwierdza, że chce również użyć Dakena w tej walce i mówi profesorowi, że jeżeli do tej pory nie był pewien, czy powinien pomóc jego synowi, to teraz musi zrozumieć, że nie może pozostawić go w rękach Shawa. Dokładnie tak samo było dawno temu, kiedy wymazał rozkazy Romulusa i część wspomnień Logana, po czym wstawił nowe, które sprawiły, że Wolverine pamiętał to, iż jest jednym z X-Men.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #29 Wolverine: Origins #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.