Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man Annual » Ultimate Spider-Man Annual #3

Ultimate Spider-Man Annual #3

Postacie
Zapowiedź

Związek Petera i Mary Jane wkracza w obszar, którego nigdy nie osiągnął w innych komiksach o Spider-Manie...

Cytat

Mary Jane Watson: "Mysterio. I like it."
Peter Parker: "You like it??"
Mary Jane Watson: "You may have a new super-villain. This is good."
Peter Parker: "You're my new super-villain!!"

Streszczenie

Wczoraj. Mary Jane mówi Peterowi, że przeżyli ostatnio wiele poważnych rzeczy, z którymi zwykle ludzie w ich wieku nie mają do czynienia. Pyta się chłopaka, czy nie powinni zastanowić się nad uprawianiem seksu.

Dzisiaj, Midtown High. Mary Jane zauważa Petera na korytarzu i zmieszana ucieka. Widzą to Kitty i Kenny, którzy zastanawiają się, czy w związku ich przyjaciół jest wszystko w porządku. Parker próbuje się tłumaczyć, ale Pryde od razu zakłada, że to on jest winien temu, co się stało. Nie mając ochoty na dalszą rozmowę, chłopak odchodzi, przebiera się w kostium Spider-Mana i rusza na patrol. Jest zdenerwowany, że jest obwiniany za sytuację, kiedy to Mary Jane zachowuje się jak wariatka, i ma nadzieję, że będzie miał okazję się na kimś wyładować. Jego prośby zostają wysłuchane, kiedy zauważa samochód uciekający przed radiowozami. Spider-Man ląduje na jego masce i zauważa, że pojazdem nikt nie kieruje. Wskakuje do środka, odkrywa, że kierownica i pedały są zablokowane. Następnie zauważa dziwne urządzenie i wyrywa je, ale wtedy samochód przyspiesza. Peter tworzy ścianę z sieci, ale rozpędzony pojazd przebija się przez nią. Wtedy tworzy następną przeszkodę z pajęczyny, ale tym razem umieszcza ją na ulicy w ten sposób, że samochód najeżdża na nią i przykleja się do niej. Zatrzymawszy się, pojazd eksploduje, rozrzucając pieniądze, które znajdowały się w jego środku. Okazuje się jednak, że to tylko kilkaset dolarów, które nie mogły być całą zdobyczą złodzieja. Do Spider-Mana podchodzi kapitan Frank Quaid i zaprasza go na posterunek, chcąc podzielić się informacjami na temat tego i wcześniejszych podobnych napadów. W gabinecie Quaida policyjny informatyk o imieniu Maggie pokazuje Spider-Manowi zapis z kamer w banku. Kapitan opowiada, że w każdym z czterech napadów policja błyskawicznie pojawiała się na miejscu po włączeniu alarmu i dokładnie wtedy ruszał samochód, który odwracał ich uwagę. Spider-Man słusznie domyśla się, że dopiero wtedy odbywała się prawdziwa kradzież. Quaid prosi go po pomoc w schwytaniu złodzieja nazywanego przez policję Mysterio, będąc przekonanym, że na pewno zaatakuje kolejny raz.

Następnego dnia, Midtown High. Jessica Jones opowiada Mary Jane i reszcie redakcji szkolnej telewizji o wczorajszym napadzie i decyduje, że powinni zająć się tą sprawą, ponieważ Spider-Man jest podejrzany o uczęszczanie do ich liceum. Uważa również, że jeżeli odkryją, kim jest zamaskowany bohater, to staną się sławni i każda wyższa uczelnia będzie chciała ich mieć w swoich szeregach. Mary Jane znajduje Petera na stołówce i ostrzega go przed Jessicą, ponieważ sądzi, że dziewczyna podejrzewa Parkera o bycie Spider-Manem. Chłopak chce porozmawiać z Mary Jane o tym, co się stało dwa dni temu, ale ona uważa, że mają teraz ważniejsze sprawy na głowie. Peter opowiada jej o wczorajszej przygodzie. Mary Jane jest zaintrygowana Mysterio i jego sposobem działania i postanawia rozwiązać tą zagadkę.

Wieczorem. Maggie udaje się do magazynu, gdzie przebywa złodziej, dla którego pracuje. Ten słyszał, że policjanci nazywają go Mysterio, i podoba mu się ten pseudonim. Przestępca uważa, że zaangażowanie się Spider-Mana w śledztwo oznacza, że na jakiś czas powinien się przyczaić. Jest jednak na to za późno, ponieważ właśnie w tej chwili Parker, który śledził Maggie, wpada do budynku i bardzo dziwi się na widok Mysterio, którego głowa wygląda, jakby płonęła. Próbuje go w nią uderzyć, ale ta znika. Do magazynu wkraczają policjanci pod dowództwem Quaida. Mysterio postanawia uciec i w tym celu powoduje eksplozję w budynku. Chwyta Spider-Mana i mówi mu, że zmierzą się ponownie, kiedy będzie gotowy, po czym znika. Quaid pyta się Maggie kim jest Mysterio, ale ona nie mówi nic, żąda jedynie adwokata.

Później. Peter przychodzi do Mary Jane i mówi jej, że miała rację i Mysterio rzeczywiście miał wspólniczkę w policji, która dostarczała mu informacje. Udało się ją złapać, ale raczej nic nie powie policji. Po chwili milczenia Parker mówi, że chce porozmawiać o tym, co się stało dwa dni temu. Mówi, że rozumie sytuację: Mary Jane najpierw chciała uprawiać seks, potem uznała, że jest jeszcze na to za wcześnie, i teraz boi się, że Peter z nią zerwie, ponieważ dokładnie to samo się stało między Flashem i Liz. Chłopak przypomina jej, że przecież mu o tym mówiła, i obiecuje, że ich to nie spotka. Dodaje, że chciałby oczywiście to zrobić, ale nie będzie naciskał, nawet jeżeli istnieje możliwość, że z powodu jego bycia Spider-Manem każde ich spotkanie może być ostatnim. Peter mówi, że kiedy będą starsi, chce się z nią ożenić, ponieważ jest pewien, że nigdy nie spotka nikogo, kogo by kochał bardziej. Para całuje się.

Magazyn w Greenwich Village. Mysterio wraca do zniszczonego budynku, zabiera coś i znów znika.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man Annual #3 Ultimate Spider-Man Annual #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.