Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #4

Skaar: Son Of Hulk #4

Skaar: Son Of Hulk #4

"The Prophet's Walk"

Postacie
Zapowiedź

Tysiąc lat temu, Prorok - głodny i złamany - udał się na pustynię. Gdy powrócił, był na tyle silny, aby ocalić siedem klanów mówiących dusz. Teraz przed swoją Drogą Proroka stoi Skaar. Czy jest gotowy, by stawić czoło próbom? Na deser: kim jest tajemniczy chłopiec o szarej twarzy z dodatkowej historii "Shadow Tales"?

Cytat

"O children of Sakaar, you've slept too long. Wasting away in your torn villages, weeping in the desert for a million murdered, cowering like animals in the Twisted Wood. Hear me and hope. Hear me and live. Hear me and rage. For the Son of Hulk has come."

Streszczenie

[Uwaga: Przed przeczytaniem tego komiksu warto zajrzeć do Skaar: Son Of Hulk Presents: Savage World Of Sakaar, które dzieje się między #3 a #4 - BB]

Na granicy Wielkiej Pustyni, tymczasowe obozowisko uchodźców. Niektórzy z nich zaczynają powątpiewać w Skaara. Przez ostatnie dni szaro-zielony olbrzym dał się poznać jako dzikie, brutalne oraz bezrozumne monstrum i już mało kto uważa, że to on jest wybawicielem planety Sakaar. Poniektórzy nawet chcą go poddawać jakimś próbom. Wtedy wkracza Old Sam i uspokaja uchodźców, nim ci zdenerwują Skaara. Tymczasem syn Hulka usiadł z dala od tego zgiełku, w zacisznym i zacienionym miejscu razem ze swoimi robakopodobnymi istotami. Nagle po okolicy rozległ się rytmiczny łoskot bębnów. To jeden z uchodźców, waląc w instrument, tryumfalnie oznajmiał wszem i wobec, że syn Hulka jest w okolicy i wkrótce mają nastać lepsze czasy. Skaar wściekł się na owego bębniarza, że zdradził on ich pozycję i zaalarmował wszystkie znajdujące się w pobliżu istoty. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Już po paru sekundach z podziemi wyskoczyło kilka wygłodniałych, wielkich pustynnych bestii. Jednak szybko uległy one ostrym szponom Omaki oraz sile Skaara. Chwilę później uchodźcy mogli się pożywić mięsem martwych bestii, a gdy rozpętała się burza piaskowa, użyli ich cielsk jako schronienia.

Dwa dni później, Skały Proroka. Grupie towarzyszącej Skaarowi w końcu udało się dotrzeć na miejsce. Tam czekali już na nich inni uchodźcy, którzy zeszli się z różnych zakątków planety na wieść o tym, że syn Hulka zawita na Skałach Proroka. Tymczasem Old Sam zauważył, że wejście do jednej z jaskiń jest odkryte i zatrwożony pobiegł tam zobaczyć, co się stało. W środku znajdował się na wpół zniszczony statek kosmiczny, który był rozbierany na części przez małe Wildeboty. Szybko wydało się, że Old Samowi wcale nie chodziło o pradawne przepowiednie i że ma on gdzieś obrzędy religijne. Starzec chciał tylko doprowadzić Skaara do tego właśnie statku kosmicznego i użyć jego technologii. Po chwilowym załamaniu, Old Sam doszedł do wniosku, że nie wszystko jeszcze stracone. Wildeboty nie niszczą doszczętnie maszyn, tylko je po części asymilują, więc wystarczy wytropić i złapać odpowiednie, aby odbudować i naprawić statek kosmiczny.

Wówczas u Skał Proroka pojawił się kapłan Axemana w towarzystwie barbarzyńców. Jeden z nich od razu nabił na dzidę robakopodobną istotę, czym wzniecił szał u Skaara. Syn Hulka rzucił się wściekle na nich. Minął kapłana i swym siepaczem rozpruł pierwszego z barbarzyńców. Wtedy kapłan Axemana, ku zaskoczeniu wszystkich, bez wysiłku zerwał wiecznie pętające go łańcuchy i huknął potężnym sierpowym w twarz Skaara. Któżby się spodziewał, że w tym wychudzonym, ślepym starcu drzemie taka moc.


"Shadow Tales" - part 3

Postacie:
* Axeman Bone, porucznik Skee, kapłan Axemana

Obóz barbarzyńców, kilka dni temu. Wszyscy buntownicy i skrytobójcy, którzy dybali na życie Axemana, zostali zabici, a ich odrąbane głowy nabite na pale. Przywódca barbarzyńców powoli dochodzi do siebie. Porucznik Skee chce jak najszybciej wyruszyć za grupą towarzyszącą Skaarowi oraz księżniczce Omace. Jednak Axeman go powstrzymuje i nakazuje swojemu kapłanowi, aby to on to załatwił.

Wszystko to podsłuchał młody niewolnik, po czym uciekł z obozowiska i wyruszył prawdopodobnie w stronę Skał Proroka. Był to ten sam niewolnik, który wcześniej pomógł Axemanowi w walce z zamachowcami, a jeszcze wcześniej usłyszał całą historię Zielonego Króla od kapłana. Ów szaroskóry chłopiec wpadł w ręce barbarzyńców rok temu, tuż po zniszczeniu Crown City, a kilka dni później był świadkiem, jak jego wioska została spalona i wymordowana. Teraz młody niewolnik przemierzał pustynię, aż w końcu padł z wycieńczenia na rozgrzany piach.

Nieco później. Przez pustynię przechodzili barbarzyńcy z kapłanem Axemana. Starzec zauważył leżącego na piachu chłopca, ale tylko zaśmiał się cicho pod nosem i razem ze swoją eskortą ruszył dalej.

Jeszcze później. Grupka uchodźców natrafiła na leżącego w piachu niewolnika. Rozpoznając, iż jest on własnością barbarzyńców, rzucili się z nienawiścią na niego. Chłopiec, kiedy poczuł ciosy na swym ciele, momentalnie oprzytomniał i zerwał się na równe nogi. Wtedy spod ziemi wyskoczyła pustynna bestia. Uchodźcy oddali swe życie w walce z nią, ale zabili potwora. Przeżyli jedynie pewna kobieta oraz właśnie młody niewolnik. Chłopiec widząc, że zbliża się pustynna burza, rozpruł martwą bestię i wraz z kobietą schronił się w jej wnętrznościach. Gdy piaskowa zamieć się skończyła, młody niewolnik ruszył w dalszą podróż w głąb pustyni, a kobieta została, zastanawiając się kimże jest ten chłopiec, który podąża śladami proroka z pradawnych legend.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #4 Skaar: Son Of Hulk #4 Skaar: Son Of Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.