Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #18

Nova vol. 4 #18

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Skrullowie atakują Project Pegasus i tylko Nova - z pomocą niespodziewanych sojuszników - stoi na ich drodze. Cokolwiek jednak się stanie, życie Richarda Ridera zmieni się na zawsze.

Cytat

Quasar: "By the way, that war against Annihilus? Did we win it?"

Nova: "Yeah, we did."

Quasar: "Good to know. So this is a whole 'nother alien war?"

Nova: "Yes, Wendell. It's a whole 'nother alien war entirely."

Streszczenie

Darkhawk i oddział ochrony próbują powstrzymać Skrullów, wciąż nacierających na wyższych poziomach kompleksu. Wszystko wskazuje na to, że długo nie wytrzymają, a Novy z odsieczą nie widać. Gdy jednak Darkhawk zostaje przyparty do muru, oswobadza go energetyczna salwa, która zwiastuje przybycie kawalerii - Richard nie jest sam, towarzyszy mu Quasar. W czasie walki panowie znajdują chwilę, by porozmawiać o powrocie Wendella z zaświatów. On sam niewiele pamięta od czasu walki z Annihilusem, więc tym bardziej cieszy się, że tamta wojna została wygrana.

Na niższych poziomach naukowcy próbują zrozumieć, co właściwie się stało, więc Robert wyjaśnia, że przy próbie odzyskania Worldmindu przypadkiem uwolnili energetyczną postać Quasara z butelki kwantowej. Rozmowę przerywa im pojawienie się lewitującej projekcji Worldmindu, który wyraźnie ma się lepiej, ale prosi o chwilę spokoju, by mógł uzupełnić dane.

Wendell demonstruje podczas walki kilka ciekawych sztuczek, nie przerywając swojej opowieści. Twierdzi, że gdy przegrał pojedynek z Annihilusem, próbował wykonać kwantowy skok, by uniknąć śmierci, ale sądząc po obecnej postaci, udało mu się to tylko częściowo i dlatego istnieje tylko w formie energetycznej. Ponieważ napastników wciąż przybywa i zostają zepchnięci do defensywy, Quasar każe Richardowi osłonić oddział polem grawimetrycznym, a sam uskutecznia potężny energetyczny wybuch, który zmiata wszystkich Skrullów w korytarzu. Sam jednak też gdzieś znika.

Worldmind przejmuje inicjatywę i próbuje dowiedzieć się, co wydarzyło się od jego awaryjnego wyłączenia [w numerze 15 - Gil]. Wysłuchawszy opowieści o tym, jak przywrócono mu funkcjonalność, podłącza się do bazy danych PEGASUSa i ściąga informacje o inwazji Skrullów. Dowiaduje się też, że po wypromieniowaniu sporej części energii esencja Quasara wróciła do butelki kwantowej, by się zregenerować. Kontaktuje się z Richardem, który niesamowicie cieszy się słysząc go znów i prosi o pomoc w lokalizacji Skrullów, którzy przeniknęli na niższe poziomy kompleksu. Worldmind oświadcza, że znajdują się dokładnie pod ich obecną pozycją, a w tym momencie, podłoga zostaje rozerwana i najeźdźcy przystępują do kolejnego ataku. Kontakt urywa się, więc Worldmind ponownie podłącza się do bazy danych projektu, by poszukać pomocnej broni, ignorując protesty dyrektora. Po szybkim skanie dociera do rezerw projektu Minion i uruchamia je, używając części swojej energii do zasilenia, jednocześnie otwierając korytarze dostępu.

Nova i Darkhawk znów zostali przytłoczeni przez siły przeciwnika, więc ten pierwszy prosi o pomoc i otrzymuje ją w postaci całego oddziału robotów Death's Head. Z ich pomocą obrońcy zaczynają odpierać siły Skrullów, a Richard decyduje się na próbę całkowitego wyparcia ich z kompleksu. Po chwili przeciwnik ułatwia mu zadanie, ogłaszając odwrót, jednak Worldmind doradza strategiczną ostrożność. Goniąc Skrullów do wyjścia szybko odkrywają, co to oznacza, bo okazuje się, że czeka tam na nich olbrzymi krążownik, gotowy by zmieść cały kompleks z powierzchni ziemi. Unikają pierwszej salwy i zaczynają się zastanawiać nad odpowiedzią, gdy nagle statek eksploduje. Z nieba majestatycznie spływają sprawcy tego zwycięstwa, a ich lider ogłasza, że Nova Corps melduje się do służby.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #18 Nova vol. 4 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.