Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Original Sin » X-Men: Original Sin

X-Men: Original Sin

Postacie
Zapowiedź

Jaki jest ukryty powód, dla którego Wolverine dołączył do X-Men? Podczas gdy Logan próbuje ocalić swego syna, Dakena, przed trawiącym go złem, Profesor X staje twarzą w twarz z najbardziej przerażającym sekretem. Kontynuacja historii z tego one-shota w X-Men Legacy i Wolverine: Origins.

Cytat

Daken: "What are you doing?"
Claudine: "What does it look like? Meditation makes the ego disappear. The self dissolves into the world. Being lost, you find yourself, freed from the accidents of personality."
Daken: "Really?"
Claudine: "Nah, I was just catching a few zees until you got here."

Streszczenie

Chinatown w San Francisco. Wolverine spotyka się z Tso Ren Wu, tybetańskim mnichem ukrywającym się w Stanach Zjednoczonych przez chińskim rządem, którego poznał dawno temu. Prosi go, aby zaopiekował się Dakenem. Ostrzega, że jego syn jest niebezpieczny, i radzi go nie denerwować. Następnie udaje się do bazy X-Men, mając nadzieję, że Emma Frost zgodzi się pomóc naprawić umysł Dakena. Kiedy tam dociera, wyczuwa na Cyclopsie zapach profesora Xaviera i jest wściekły, że nikt mu nie powiedział, iż on żyje. Emma nie jest w stanie powstrzymać Logana, który uderza Summersa w twarz, ale przekonuje swojego chłopaka, aby ustąpił i pozwolił jej się tym zająć. Scott wychodzi, a Wolverine uderza Frost i stwierdza, że myślał, że może jej ufać, ale się mylił, po czym wychodzi. Logan wraca do Chinatown, zastanawiając się, jak znaleźć Xaviera, kiedy nagle zauważa go siedzącego w kawiarni. Charles mówi, że czeka na niego, ponieważ kiedy odpoczywał po spotkaniu z Cyclopsem, wyczuł przybycie Wolverine’a oraz to, że musi szybko rozwiązać jakąś ważną sprawę. Logan zaczyna opowieść.

Gdzie indziej. Wnuczka Tso Ren Wu zaprowadza Dakena do pokoju, który ma zajmować do powrotu Wolverine’a. Kiedy mutant zostaje sam, kontaktuje się z nim telepatka, która przedstawia się jako Claudine i prosi o wyjście na dach budynku, ponieważ chce porozmawiać. Daken dołącza do Miss Sinister, która mówi mu, że jeżeli pójdzie z nią, pomoże mu odzyskać pamięć. Mutant odpowiada, że czeka na kogoś, ale Claudine stwierdza, że Logan nie jest jego przyjacielem i tak naprawdę to on jest sprawcą jego obecnej amnezji. Daken nie wierzy, ponieważ Wolverine pomagał mu od czasu odzyskania przytomności w jaskini, a poza tym wiedziałby, gdyby go okłamywał. Następnie wraca do swojego pokoju, a Miss Sinister zawiadamia Sebastiana Shawa, że delikatny sposób nie zadziałał, więc musi wysłać swoich ludzi. Niedługo po tym na budynek zostają zrzucone bomby z napalmem. Wnuczka Tso Ren Wu próbuje ostrzec Dakena, ale w tym momencie pokojem wstrząsa eksplozja, po której rozpoczyna się pożar. Poparzony mutant zabija dwóch ludzi Shawa, a Miss Sinister, widząc to, mówi, że jeżeli to przypomina mu dawne czasy, to powinien udać się z nią, po czym kładzie na ziemi maskę pracownika Klubu Hellfire i odchodzi.

Kawiarna. Xavier jest zaskoczony, dowiedziawszy się, że Wolverine ma syna. Logan mówi, że Daken niestety został wychowany przez Romulusa i zmieniony w nieczułego mordercę. To samo spotkało jego, ale dzięki profesorowi udało mu się przezwyciężyć rozkazy. Chce, aby Charles pomógł w ten sam sposób jego synowi. Xavier nie rozumie, czego Wolverine właściwie od niego chce, więc ten wyjaśnia, że profesor ma wymazać z umysłu Dakena zmiany dokonane przez Romulusa tak, aby jego syn mógł sam wybrać to, kim chce być. Profesor odmawia, nie chcąc znów ingerować w tak poważny sposób w życie innego człowieka, ale Logan daje mu do zrozumienia, że to nie jest prośba. Zdaje sobie sprawę, że po postrzeleniu przez Bishopa Xavier może nie pamiętać, co się stało w dniu, kiedy Wolverine przybył do jego szkoły, więc każe mu zajrzeć do jego umysłu, dzięki czemu będzie mógł sobie przypomnieć, że zaprosił go do X-Men, doskonale zdając sobie sprawę, że Logan został tam wysłany z zadaniem zabicia go i kiedy tylko znalazł okazję, zaatakował go z zamiarem wypełnienia rozkazu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.