Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #6

Invincible Iron Man #6

Invincible Iron Man #6

"The Five Nightmares" - part 6: "Irrational Actors"

Postacie
Zapowiedź

Stark Industries zostaje osaczone przez Ezekiela Stane'a i jego zastępy wysadzających się w powietrze samobójców. Czy Iron Man jest w stanie być w czterech miejscach jednocześnie, aby zapobiec upadkowi swego imperium?

Cytat

Ezekiel Stane: "I'm the face of the future. My dad was just like you - yesterday's hero."
Tony Stark: "Tell you a secret about your dad, Ezekiel. He was crazy too."

Streszczenie

Podziemia Stark Industries na Long Island. Ezekiel Stane triumfuje, ale jego radość szybko mija, kiedy orientuje się, że pancerz Iron Mana, którego głowę zniszczył chwilę wcześniej, jest pusty. Powiadamia Sashę, żeby rozkazała pozostałym zamachowcom natychmiast eksplodować, nawet jeżeli jeszcze nie są na miejscach, ponieważ Tony Stark wysyła swoje zbroje przeciwko nim. Kilka właśnie zaczyna otaczać Zeke'a, a inne w tym samym czasie pomagają obezwładniać terrorystów w Tokio, pomagać przy porządkowaniu zniszczeń w Walencji i przy ewakuacji w Los Angeles. Kontrolujący wszystkie pancerze Tony obiecuje Marii i Pepper, że zamachowcy nie zdołają osiągnąć krytycznej masy i ma zamiar ich powstrzymać, nie zabijając ich. Sam Stark dociera do Long Island i ląduje na Stanie. Przeciwnicy wymieniają kilka ciosów, a Tony mówi, że ma zamiar go aresztować. Wtedy trzech terrorystów w Los Angeles i Tokio eksploduje, a dwóch w Long Island też jest prawie gotowych. Kiedy Ezekiel odmawia wyłączenia ich, Tony wysyła elektromagnetyczny impuls, który dezaktywuje technologię Starka na całym świecie, wliczając w to bomby zamachowców oraz pancerze Iron Mana i Stane'a. Dwóm przeciwnikom nie pozostaje nic innego, tylko walka na pięści, która na początku jest wyrównana, ale Tony szybko zdobywa przewagę i między innymi łamie Ezekielowi nos kawałkiem skały. Mówi mu, że przy jego geniuszu mógł pomagać innym, ale wolał być złoczyńcą. Stane stwierdza, że Stark nie jest lepszy, bo sprzedawał swoją broń innym, a potem nie pozwalał im jej używać. Potem stwierdza, że powinien się zamknąć albo go zabić. Tony mówi, że Obadiah był mądrzejszy od niego i trudniej go było pokonać, po czym oddaje Ezekiela w ręce przybyłych agentów S.H.I.E.L.D..

Później. Pepper i Maria przychodzą do gabinetu Tony'ego i mówią mu, że Ezekiel został uwięziony zgodnie z jego wskazówkami, a Sasha wciąż jest poszukiwana. Stark pyta się, co się stało z pozostałymi zamachowcami. Słysząc, że czterech z nich zginęło, kiedy Tony wysłał impuls, prosi kobiety, aby zostawiły go samego. Zdaje sobie sprawę, że zawsze bał się, aby jego pięć koszmarów nie stało się rzeczywistością, ale Stane pokazał mu, co musi zrobić, aby do tego nie dopuścić, co jednocześnie jest szóstym koszmarem, który się ziścił.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #6 Invincible Iron Man #6 Invincible Iron Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.