Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #3

Deadpool vol. 2 #3

Deadpool vol. 2 #3

"One Of Us" - part 3: "The Last Refuge Of A Scoundrel"

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in
W obliczu inwazji, Deadpool ujawnia swój szalony plan.

Cytat

Deadpool: "Well, well, well. If it isn't my archenemy, Frosty The Fireman. S'matter, buddy? You look a little... What's the word I'm looking for?... Stupid."

Streszczenie

Baza Skrullów wewnątrz Góry Cheyenne. Deadpool melduje się Nickowi Fury’emu. Ten ostrzega go, że Super-Skrull mający moce Human Torcha i Icemana przyszedł za nim. Wilson ucieka przed nim do maszynowni.

Gdzie indziej. Naukowiec odkrywa, że Super-Skrullowie, których trenował Deadpool wybili cały oddział, który wysłał do ich eliminacji. Widząc, że nie będzie mógł się z nimi normalnie dogadać, podstępem przekonuje ich, że powinni odnaleźć i zabić Wade’a.

Super-Skrull szukający Deadpoola zostaje przez niego porażony prądem za pomocą zerwanego kabla. Szybko jednak odzyskuje świadomość i próbuje uwięzić człowieka w bryle lodu. Wade, skacząc po rurach pod sufitem, śmieje się z braku celności przeciwnika, ale w końcu poślizguje się i zaczyna spadać. Udaje mu się złapać za jedną z rur, ale teraz jest łatwym celem dla kosmity. Ten cieszy się, że wreszcie będzie mógł zabić znienawidzonego Ziemianina, i strzela wiązką lodu. Deadpool rozrywa rurę i Super-Skrull zostaje oblany przez strumień wody, a jego moc powoduje, że ciecz zamarza i unieruchamia go. Do pomieszczenia przybywają Super-Skrullowie z czynnikiem gojącym Deadpoola i naukowiec, który każe im zabić Wade’a. Ten jednak się nie przejmuje przeciwnikami i wyjaśnia Skrullowi, że nie jest taki sprytny, jak sądził: nie zbadał dokładnie Deadpoola i nie dowiedział się, że choruje na raka. Jego czynnik gojący jest przystosowany specjalnie do jego ciała i regeneruje komórki niszczone przez nowotwór. Jak do tej pory nikomu nie udało się skopiować czynnika Wade’a, ponieważ u innych osób powodował on wytwarzanie się nadmiernej liczby komórek i ostatecznie śmierci, i właśnie dzieje się z Super-Skrullami. Deadpool zabija naukowca i wraca do centrum komunikacyjnego. Fury każe mu dokończyć zadanie, wprowadzając odpowiednią sekwencję do komputera kosmitów. Wade jednak chce wiedzieć, co właściwie robi, i w końcu zmusza Nicka do powiedzenia mu, że wywołana przez niego procedura prześle Fury’emu dane biologiczne Skrullów, co pozwali zabić ich królową. Wilson wpisuje komendę, ale informacje nie trafiają do Nicka, który nie rozumie, co się stało.

Gdzie indziej. Norman Osborn cieszy się z przechwycenia danych na temat Skrullów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #3 Deadpool vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.