Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #5

Avengers/Invaders #5

Avengers/Invaders #5

Book Five: "Prisoners of War"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy na pokładzie helicarriera S.H.I.E.L.D. toczy się bitwa Avengers vs Avengers vs Invaders, Dr Strange próbuje znaleźć odpowiedź, w jaki sposób bohaterowie II wojny światowej znaleźli się w teraźniejszości oraz jak ich odesłać tam, skąd przybyli. Czy połączone siły trzech super-drużyn wystarczą aby powstrzymać międzyczasową katastrofę? Pojawia się też jeden z największych wrogów Avengers, który szczególnie interesuje się oryginalnym Human Torchem.

Cytat

Wolverine do Toro: "Too bad you can't stick around and become an X-Man, kid. Probably freak Cyclops out, if someone on the team was actually a costume-wearin' mutant longer than he was."

Streszczenie

Paul Anselm z roku 1943 stoi nad grobami swoich kompanów, przybity, bo wspaniała przyszłość bez nich jest nic nie warta. Żałuje, że nie mógł ich ocalić.

Na Helicarrierze trwa bitwa między Mighty Avengers a New Avengers i Invaders. Tymczasem na stronie obecny Captain America mówi Bucky'emu, żeby w 1945 nie próbował ratować Steve'a przed Baronem Zemo. Nagle o mało nie zostaje trafiony resztkami jakiegoś LMD, ale Bucky ratuje mu życie. Nowy Cap znika, ale stary oraz Namor zostają pojmani. New Avengers zabierają resztę z Helicarriera, a Strange teleportuje wszystkich do ich kryjówki. Stephen pokazuje im, że zamknął falę zmian historii, żeby nie dotarła do teraźniejszości, ale aby to cofnąć, muszą zlokalizować moment, z którego zabrano Invaders oraz odesłać ich za pomocą tego samego urządzenia, które ich przeniosło - Cosmic Cube.

Tony próbuje wyjaśnić Capowi, jak niebezpieczna dla continuum może być jego podróż w czasie i dlaczego go więzi. Steve wyczuwa, że Iron Man nosi w sobie poczucie winy i domyśla się, że swoją pozycję okupił ludzką krwią. Stark przyznaje, że rok temu z jego winy zginął jego przyjaciel i nie może tego zmienić, choćby chciał. Tak jak nie może pozwolić, aby Steve poznał ten świat i mógł drastycznie zmienić historię. Cap mu wierzy.

Wolverine po zapachu rozpoznaje testy, którym poddawano Toro i potwierdza, że ten jest mutantem. Szybko wyjaśnia mu, co to znaczy. Human Torch stwierdza, że jego opis pasuje też do sytuacji LMD, ale Logan uważa, że te nie są nawet żywe. Strange tymczasem odkrywa, że prócz Invaders trafił tu też Paul Anselm i jego też muszą przywrócić na miejsce w czasie. Toro zauważa, że Torch zniknął

Ten właśnie leci, wspominając jak w 1945 [A skąd on to pamięta, skoro jest z 1943? - Demo] wdarł się do Auschwitz, by zobaczyć, czy naprawdę palono tam Żydów. Doktor Horton powiedział mu, że zyskał ogniste moce przez przypadek, ale wtedy zrozumiał, że jego twórca był Żydem i dał mu moce, aby wymierzył sprawiedliwość oprawcom z Oświęcimia. Torch zrobił to. Teraz ląduje na Helicarrierze i oświadcza Ms. Marvel, że przybył uwolnić tych, którym odebrali prawo do życia - Life Model Decoys. W środku jeden z LMD informuje kogoś, że wszystko poszło zgodnie z planem i aktywuje wszystkie roboty na pokładzie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #5 Avengers/Invaders #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.