Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Free Comic Book Day 2008 » X-Men: Free Comic Book Day 2008

X-Men: Free Comic Book Day 2008

Postacie
Cytat

N'garai: "N'garai souls are broadswords. Battering rams. Siege engines spewing burning hellfire."
Cyclops: "All true. And still that's nothing compared to N'garai breath."

Streszczenie

Abergylid, Walia. Megan Gwynn, mutantka znana jako Pixie, zostawia wiadomość w szkole Xaviera mówiącą o kłopotach w swojej rodzinnej miejscowości i prosi o pomoc. Chwilę później wraca do klasy, gdzie czyta swój esej na temat pobytu w Ameryce, gdzie przez rok uczyła się w Instytucie Xaviera. Opowiada o tym, jak bardzo się jej tam podobało, że poznała nowych ludzi, nauczyciele byli bardzo pomocni i bardzo miło wspomina ten czas, ale po zniszczeniu szkoły musiała wrócić do domu. Nauczycielka prosi kolejnych uczniów o przeczytanie pracy domowej, ale okazuje się, że wielu z nich jest nieobecnych.

Pixie zauważa, że dziwne zaginięcia nie ograniczają się jedynie do jej szkoły. Zaczyna wypytywać o to znajomych, ale oni nie uważają tego za coś niezwykłego. Megan sporządza nawet (dosyć długą) listę zaginionych osób i daje ją policjantowi, ale on również zbywa ją. W pewnym momencie Pixie zauważa dwa stwory, który zbliżają się do dzieci bawiących się na placu zabaw. Nie zważając na to, że wszyscy dowiedzą się, że jest mutantem, dziewczyna ubiega demony, chwyta dzieci i odlatuje. Okazuje się, że niedoszłe ofiary bardziej boją się Pixie, ponieważ tylko ona widzi stwory, które zwracają na nią uwagę. Przedstawiają się jako N’garai i chcą zabić Megan. Dziewczyna rzuca w jednego z nich swoim pyłkiem, co wywołuje u niego iluzje. Drugi jednak rani Pixie pazurami w nogę i zmusza ją do ucieczki. Megan chowa się w muzeum, gdzie demon szybko ją odnajduje. Pixie przywołuje Sztylet Duszy i rozpoczyna walkę z N’garai. Odnosi kilka ran, ale na końcu to demon leży posiekany na podłodze, a Megan jest zwycięska.

Później. Pixie obserwuje z pobliskiego wzniesienia miasteczko, w którym poszukuje ją zgraja demonów. Nagle Megan zostaje zaatakowana przez trzech N’garai, którzy unieruchamiają ją i zabierają jej Sztylet Duszy. Nagle, na pomoc dziewczynie przybywają Cyclops, Emma Frost, Colossus, Beast, Nightcrawler i Wolverine. X-Men szybko rozprawiają się z napastnikami i dowiadują się od Pixie, co się dzieje w Abergylid. Ponieważ mutanci mieli wcześniej do czynienia z N’garai, zdają sobie sprawę, że stwory dostają się na ziemię przez portal, który należy zniszczyć. Megan mówi, że od czasu przemiany w Limbo może wyczuwać złą magię i będzie mogła znaleźć bramę w kopalni. Nie powstrzymuje ją lęk przed tym miejscem, który odczuwa od czasu, kiedy zginął tam jej ojciec, i nawet odrzuca propozycję Emmy, która oferuje wymazanie tego uczucia z pamięci dziewczyny. X-Men ruszają pod ziemię i dzięki Pixie odnajdują portal oraz Kierroka, któremu N’garai przynoszą pożywienie. X-Men rzucają się do ataku, ale na drodze stają im hordy demonów i skutecznie powstrzymują przed dotarciem do portalu. Pixie podlatuje do Kierroka i zaczyna się z niego śmiać. Demon próbuje ją schwytać, ale Megan sprytnie unika jego łap, które kilka razy trafiają w pale podtrzymujące strop. Komora zaczyna się walić, grzebiąc Kierroka pod gruzami, a Pixie teleportuje siebie i resztę X-Men na zewnątrz. Tam Cyclops mówi, że dwa dni temu rozpoczął się nowy semestr w szkole dla mutantów, która została przeniesiona do San Francisco, a ponieważ Megan wciąż znajduje się na liście studentów, to będzie musiała się wytłumaczyć ze swojej nieobecności na zajęciach. Ucieszona Pixie wraca z X-Men do Ameryki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.