Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men Annual 1996 » Uncanny X-Men Annual 1996

Uncanny X-Men Annual 1996

Postacie
Cytat

Shard: "It's the real me"
Bishop: "Beyond a shadow of doubt"

Streszczenie

Nazywa się Preacher. Jest mutantem prekognitą, który swe wizje przyszłości przedstawia na malowanych przez siebie obrazach. Właśnie skończył kolejny, na którym widnieją Bishop i Shard. Preacher spogląda na niego, po czym stwierdza iż pora ruszać dalej. Podpala terpentynę i jego dom staje w płomieniach. Chwilę później wkraczają tam rządowe oddziały. Mutant zniknął, lecz pozostały obrazy. Spoglądając na przekaz z miejsca zdarzenia przełożony żółnierzy stwierdza, iż grupa zawiodła po raz drugi, bowiem wcześniej nie udało im się zinfiltrować kompleksu w Fall's Edge [X-Factor #122]. Na obrazach namalowanych przez Preachera widnieje osoba, która stawiła im wtedy opór, a której istnieniu zaprzecza Val Cooper - Shard. Przełożony żołnierzy podejmuje decyzję o schwytaniu Shard za wszelką cenę. Nakazuje posłać jej tropem Ogara.

Storm i Bishop przybywają do Las Vegas, a Bish stwierdza iż wygląda ono zupełnie inaczej niż w czasach jego młodości, gdy żył tu wraz z siostrą w getcie dla mutantów. Z ukrycia obserwują ich Shard i Wildchild. Kyle pyta na co czekają, zaś Shard stwierdza iż boi się tego spotkania, bowiem nie wie czy jej brat zaakceptuje jej powrót. Wspomina czasy ich młodości, wreszcie decyduje się ujawnić swą obecność. Bishop nie chce jednak przyjąć iż jego siostra powróciła. Stracił ją bowiem już dwukrotnie, raz jako siostrę a następnie jako jej hologram. Gdy Shard przytula go, nie mówi nic.

Nieopodal Vegas nadlatuje rządowy helikopter, z którego pokładu zostaje wypuszczony Ogar, z którym nie dawno starli się X-Factor [X-Factor #122-123]. Ororo i Kyle udali się w międzyczasie do kasyna, chcąc dać rodzeństwu chwilę czasu sam na sam. Zastanawiają się czy dobrze uczynili. Na zewnątrz Shard przywołuje spędzone przez nich w Las Vegas dzieciństwo, gdy pod opieką Hancocka ukrywali się przed terroryzującymi miasto gangami, a gdy opiekujący się nimi Hancock nie mógł ich obronić Bishop po raz pierwszy użył swych mocy ratując im życia. Wóczas przybyło XSE. Bishop pyta czemu to robi, wciąż przypominając mu o świecie do którego już nigdy nie bedzie mógł powrócić, podczas gdy on usiłuje zbudować sobie życie w tych czasach. Shard stwierdz, iż podczas gdy on usiłuje odkryć kim jest w tych czasach, ona musi zmierzyć się z pytaniem czym jest ona sama. Bishop nie chce jednak wspominać przeszłości, a gdy Shard dochodzi do wniosku iż się pomyliła pojawia się uciekający Preacher. Bishop natychmiast go rozpoznaje, albowiem spotkał go już wcześniej [Uncanny X-Men Annual #96], a wówczas w pościgu za nim przybywa Ogar. W pierwszej kolejności odrzuca na bok Bishopa, który otwiera doń natychmiast ogień, lecz Ogar wydaje się być nieczuły na strzały. Bishop zostaje wgnieciony w ziemię, a Ogarowi udaje się namierzyć cel. Shard skacze w stronę Ogara, lecz ten ogłusza Bishopa.

Koszmar Bisha powraca. Widzi znowu misję XSE, podczas której Shard odmawia wykonania jego rozkazów i... Storm cuci go. Bish wyjaśnia Ororo i Kyle'owi co się stało, ten zaś stwierdza iż rozpoznaje zapach Ogara, cybernetycznego łowwcy mutantów. Niestety nie może wyczuć jego śladu, bowiem ten został najwyraźniej zamaskowany. Na szczęście Preacher pozostawił X-Men wskazówkę, w postaci rysunków na piasku, dzięki którym będą mogli trafić do miejsca gdzie zabrano schwytanych. Bish stwierdza, iż muszą się śpieszyć, bowiem matryca Shard nosi w sobie wiedzę przyszłości, która nie powinna wpaść w niepowołane ręce.

Tajny rządowy ośrodek w Nevadzie. Ogar powrócił do swej klatki, zaś naukowcy dokonują downloadu danych z projektora holograficznego noszącego w sobie matrycę Shard. Shar jednak poddaje się wszelkim zabiegom, bowiem zdaje się mieć coś w rodzaju pola ochronnego. Naukowcy rozpoczynają fragmentację danych, która wstrząsa Shard bowiem jej wspomnienia rozapadają się z całości na fragmenty. Komputer eksploduje, zaś do środka jednocześnie wkraczają Bishop, Storm i Wildchild. Bishop zamierza zabrać projektor, lecz Wildchild oznajmia iż to Shard należy ocalić, bowiem jest ona teraz członkinią X-Factor. Ogar przygotowuje się do ataku, lecz trafia go błyskawica Storm. Ogar nie przejmuje się tym ciosem, zaś Bish wyjaśnia iż w przyszłości z której pochodzi, Ogar był ożywioną wersją Nimroda, dostosowującą się do zagrożeń. Ich moce są bezskuteczne, Bishop zamierza więc podjąć jedyną rozsądną decyzję: zniszczyć rękawicę z projektorem holograficznym, aby nie wpadła ona w ręce naukowców. Okazuje się jednak, iż zmieniły się okoliczności, bowiem wskutek fragmentacji Shard uwalnia się z klatki. Teraz stała się istotą złożoną z fotonów, niezależną od projektora. Niszczy go, wcześniej atakując jednego z naukowców. Bishop atakuje swą energią Ogara, ogłuszając ją, na koniec uruchamia w kompleksie system autodestrukcji. Chwilę po ucieczce X-Men następuje wybuch. Ogar przeżył zniszczenie, lecz nie jest w stanie ścigać odlatujących X-Men, bowiem nie potrafi latać.

W blackbirdzie Bishop akceptuje wreszcie powrót Shard, w nowej fotonowej formie, niezależnej od projektora.

Ukryty w Kolorado Preacher maluje kolejne obrazy. Na monitorach obserwuje go Bastion, kóry wie już że Shard istnieje naprawdę. Stworzono ją ze światła, lecz zawsze można złamać jej brata. Zaś co do losu Shard zażądać odpowiedzi od X-Factor. Bądź i dla nich tolerancja stanie się zerowa.

[ciąg dalszy w X-Factor #127]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.