Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men Annual 1995 » Uncanny X-Men Annual 1995

Uncanny X-Men Annual 1995

Uncanny X-Men Annual 1995

"Growing Pains"

Postacie
Cytat

M: "Incroyable"
Jubilee: "Get over it already, M. Ya seen one showy X-man entrance, ya seen' em all"

Streszczenie

Na Akademię Massachusetts i grającą w koszykówkę Generację X spada z nieba Cannonball. Jego wejście nie robi na studentach wrażenia, zaś Sam odmawia herbatki z Emmą Frost, bowiem wciąż kojarzy mu się z dawnymi czasami gdy przewodziła Hellions. Wyjaśnia iż przybył zabrać do domu swą siostrę w bardzo ważnej sprawie. Ta wyrasta jak z podziemi atakując go w kamiennej formie, a M zastanawia się czy Paige przypadkiem nie rywalizuje z bratem. Sam chwilę później wstaje z ziemi i w rozmowie oznajmia Husk iż nie ufa Emmie, bowiem jej poprzedni studenci zginęli. Nie przybył tutaj jednak w tej sprawie, bowiem mają pewien rodzinny problem.

Joelle Guthrie spogląda na obrazy namalowane przez malarza zwanego Preacherem, które przedstawiają śmierć wielu mutantów. Preacher wyjaśnia, iż śnią mu się takie koszmary, choć ostatnio czuje się bezpieczny. Znalazł bowiem wraz z Joelle dom w bazie Humanity's Last Stand.

Sam i Paige docierają do Kentucky dzięki podwózce zapewnionej przez prowadzącego samochód Bishopa. Wolvie i Storm komentują, jak szybko nauczył się prowadzić samochód. Na farmie wita ich cała rodzina Guthrie z seniorką rodu Lucindą i młodszym bratem Sama, Joshuą który gra na gitarze. Josh zabiera młodsze rodzeństwo na górę, a Lucinda przeprasza za jego zachowanie. Wyjaśnia, iz w ostatnich dniach jako najstarszy z jej synów obecnych na farmie, zaczął odczuwać napięcie pszychiczne, zwłaszcza od kiedy ujawniono informacje o wirusie spuścizny. Na dotatek Joelle odeszła z dziwnym chłopakiem zamieszkać w obozie antymutanciego ruchu. Jego położenie nie jest tajemnią, więc Storm proponuje iż uda się tam poznać jej losy. Sam zwraca jej uwagę, iż trójka X-Men zbytnio będzie się wyróżniać w Kentucky, zaś on i Paige mają szansę przeniknąć tam jako miejscowi.

Trwa spotkanie wspólnotowe HLS, na którym ich lider Garibaldi przemawia do tłumów, mówiąc iż coraz częściej niewinni ludzie cierpią za grzechy mutantów. Wśród zwolenników HLS znajdują się Sam i Paige, słuchając jak organizacja oferuje schronienie i możliwość naprawy świata. Paige nie zgadza się z Samem, chcącym odbić Joelle, stwierdzając iż jest ona na tyle dorosła iż może już sama decydować o swym losie. Garibaldi wprowadza na mównicę Preachera, który opowiada o swych koszmarnych snach, o tym jak mutanci zawładną światem, jeśli nikt ich nie powstrzyma i nadchodzącym wieku apokalipsy. Udaje mu się porwać masy. Sam i Paige zostają w tymczasie namierzeni przez skanery HLS.

Po skończonej mowie Sam i Paige udają się porozmawiać z Joelle. Husk pozostawia to zadanie bratu, sama zaś z ciekawości zaczyna śledzić Preachera, który podąża wiedziony przez Garibaldiego wgłąb jaskinii znajdującej się w bazie HLS. Joelle reaguje nerwowo na widok Sama, a w końcu stwierdza iż dość ma już tego, iż w rodzinie Guthrie wszystko kręci się wokół mutantów. Ona jako człowiek także chciała także znaleźć swe miejsce, gdzieś gdzie nie będzie słuchać o mutantach ratujących świat. Sam usiłuje ją przekonać, jak wiele dla neij znaczy, gdy nagle zostaje trafiony. Otaczają go członkowie HLSu w zbrojach bojowych, a gdy Sam usiłuje się bronić zostaje powalony. Joelle tłum odciąga na bok, zaś masy rzucają się na szpiega który wdarł się w ich szeregi aby go zabić. Ostatkiem sił Sam przechodzi w odrzut i odlatuje. HLS pragnie go powstrzymać... w imię Traska. Husk obserwuje w tymczasie jak Garibaldi doprowadza Preachera do mężczyzny siedzącego na wózku, noszącego nazwisko Trask. To przywódca HLSu, który dzieli z Preacherem tą samą wizję. Paige rozpoznaje nazwisko twórcy Sentineli z danych X-Men.

Sam rozbija się na polu przed farmą, informując X-Men iż Husk znalazła się w opałach wraz z Joelle. Paige została właśnie zaskoczona przez Garibaldiego, któremu zadaje kopniaki jednocześnie morfując się, lecz Garibaldi jest szybszy. Rozbija głowę Paige o kamień. Trask nakazuje mu zebrać wiernych za godzinę, w tym także Joelle i Preachera. Nadszedł czas ofiary.

Sam wyjaśnia matce, iż nie ma sensu zawiadamiać szeryfa o tym co się stało. Na odsiecz siostrom Guthrie, zmierzyć się z HLsem wyrusza czwórka X-Men. W kompleksie Preacher biegnie do Joelle, mówiąc iż powinni uciekać z osady, bowiem widział właśnie jak schwytano i pobito jasnowłosą dziewczynę. Dla Joelle jasne jest iż była to jej siostra. Ich ucieczka staje się niemożliwa, bowiem rozlega się alarm i baza zostaje odcięta.

Husk została przykuta w jaskini, gdzie pobita nie może się skupić na morfowaniu. Tam odnajduje ją skradający się Cannonball. Gdy uwalnia ją pojawia się Garibaldi ze swoimi ludźmi w kombinezonach bojowych. Tymczasem na górze do Joelle i Preachera dociera Bishop. Chwilę czasu zajmuje mu przekonanie ich iż przybył z odsieczą, zaś zdumiony Preacher stwierdza iż zna jego twarz ze swoich snów. Pyta się go czy zna Apocalypse'a, lecz Bish nie ma szansy odpowiedzieć, bowiem pojawiają się członkowie HLSu w swych kombinezonach.

Garibaldi śmiejąc się oznajmia, iż wykorzystał Joelle, aby zwabić Preachera, którego natchnione wizje pomogły mu w krucjacie HLSu. Na deser zabije dwójkę X-Men. Szczęście go jednak opuszcza, bowiem pojawiają się Wolverine i Storm i rozpoczyna się walka. Jak stwierdza Wolvie kombinezony bojowe przypominają mu technologię Nimroda, bądź Sentineli. U szczytu jaskini Bishop zostaje zaatakowny, a gdy broni zawzięcie siebie i Preachera wraz z Joelle pojawia się wycofująca czwórka X-Men. Nałądowany energią Bishop strzela w strop jaskini zawalając ją na przeciwników. Pojawia się Garibalid każąc im wynosić. Zawiadomił już szeryfa o ataku X-Men na HLS.

Grupa żegna się z rodziną Guthrie, zaś Bishop na odchodnym rozmawia z Joelle. Jego zdaniem Preacher jest prekognitą, lecz Joelle to nie przeszkadza. Podoba się iż maluje jej portrety i najwyraźniej jest ona teraz jego przyszłością.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.