Avalon » Serie komiksowe » (New) X-Men Annual 2001 » (New) X-Men Annual 2001

(New) X-Men Annual 2001

(New) X-Men Annual 2001

"The Man From Room X"

Postacie
Cytat

Ao Jon: "My fantasy is to have two white girls wrestle in crude oil until they suffocate like gulls on the beaches of Kuwait"
John Sublime: "Mine is worse. I won't go into what I get off on"

Streszczenie

Gdzieś w Chinach generał Ao Jun prezentuje swoim gościom Xorna. Jest on potężnym mutantem, więzionym przez komunistyczny rząd jako potencjalny superżołnierz, a generał był dotąd jego strażnikiem. To zmieniło się, gdy otrzymał ofertę od Johna Sublime. Teraz jest gotowy sprzedać organy przykutego od pięćdziesięciu lat do krzesła Xorna temu handlarzowi zmutowanych narządów. Najpierw jednak Sublime chce zobaczyć, na czym polega moc chińskiego mutanta. Generał zdejmuje Xornowi hełm i głowa więźnia rozbłyska błękitnym światłem, które zmienia w popiół dwoje dzieci, przeznaczonych do tego eksperymentu. Sublime jest bardzo zadowolony i mężczyźni dobijają targu.

Cyclops, Emma Frost, Wolverine i Beast przybywają do Hong Kongu na wieść o śmierci agentki Xaviera, Risque. Wita ich partnerka zmarłej - znana wszystkim Domino, która opowiada o śledztwie, jakie prowadziła Risque w sprawie handlu narządami mutantów. Podejrzenia zaprowadziły ją do firmy farmaceutycznej Johna Sublime, tam też, na podziemnym parkingu została zamordowana. Domino wykryła też powiązania farmaceuty z wysokim rangą chińskim wojskowym.

John Sublime głosi w telewizji swoją obłąkańczą teorię o trzecim gatunku. Twierdzi, że nikt nie ma prawa zabraniać ludziom zmiany przynależności gatunkowej. Prezentuje też pierwszych ochotników, zakutych w zbroje U-Men, którzy nie chcą oddychać powietrzem tego skażonego świata, dopóki nie dostąpią przemiany.

Wolverine i Domino obserwują Ao Juna, wchodzącego do budynku Sublime'a. Towarzyszą mu pokraczne postacie; to produkty jego mutacyjnej mocy, która przekształca wszystkie wypadłe włosy, złuszczoną skórę czy nawet łupież w ślepo mu posłuszne golemy. Domino poprzez szyb wentylacyjny podsłuchuje rozmowę Chińczyka z Sublime'm. Ten ostatni przekazuje Ao zapłatę za Xorna, po czym obaj udają się na salę balową. Tymczasem Domino jest atakowana przez kreatury Juna, ale łatwo je likwiduje przy pomocy swego laserowego oka. Przekrada się do centrum bezpieczeństwa i wyłącza alarmy, umożliwiając Loganowi dostanie się na przyjęcie.

Sublime chowa klucze do hełmu Xorna w sejfie, chronionym niemożliwym do złamania szyfrem i dołącza do imprezy. Nagle jeden z golemów Ao Juna wykrywa wśród gości obcego. Już po chwili Wolverine ma okazję pokazać, że jest najlepszy w tym, co robi. Dziesiątki zombie czekają na poszatkowanie.

W podziemnym garażu Cyclops, Beast i Emma oglądają miejsce śmierci Risque. Hank wykrywa za ścianą tajny korytarz, do którego Scott wypala drogę swoimi promieniami. X-Men odnajdują tajne laboratorium, w którym spotykają ofiarę szaleństwa Sublime'a - dziewczynkę-stonogę.

Domino kradnie klucze z nieotwieralnego sejfu - "przypadkowo" szyfr był identyczny z numerem do jej byłego chłopaka [efekt jej mutacyjnej mocy, przynoszącej szczęście - Christoff]. Ponieważ ludzie psychopaty trzymają ją i Wolverine'a pod obstrzałem, dwójka mutantów wyskakuje przez najbliższe okno trafiając do basenu (ponownie szczęście Domino).

Beast przygotowuje się do operacji umierającej dziewczynki, kiedy atakują go U-Men. Na szczęście Cyclops i Emma są w pogotowiu i bez trudu obezwładniają żołnierzy.

Później, w kwaterze X-Corporation, drużyna analizuje sytuację. Wiedzą, że Sublime jest wmieszany w handel narządami, ale nie mają na to dowodów. Zdobyli jednak klucze do tajemniczego obiektu w Chinach. Emma skanuje zdobycz i dowiaduje się o istnieniu Xorna. Opowiada drużynie, jak wkrótce po osiągnięciu dojrzałości mózg tego mutanta zmienił się w miniaturowe słońce, dając mu możliwości niszczenia i uzdrawiania. Mógł zostać mędrcem, mistrzem, ale nie w tym kraju. Maoiści osaczyli go i wybudowali wokół niego więzienie z żelaza. Przebywa tam od tego czasu bez przerwy, pozbawiony kontaktu z ludźmi i zamknięty w metalowej puszce. Nagle Emma doznaje szoku i zmienia postać w diamentową. Powodem tego okazuje się być śmierć dziewczynki-stonogi na stole operacyjnym.

Wieczorem Scott przekazuje telepatycznie Jean najnowsze wiadomości. Jego żona jest zaniepokojona zachowaniem Emmy, ale Cyclops uspokaja ją, że ma pannę Frost na oku. Gdy tylko Jean przerywa kontakt, do pokoju Scotta puka... Emma z butelką wina. Ma zamiar porozmawiać z przyjacielem o świecie czystości w którym ten jakoby żyje.

W więzieniu Xorna Ao Jun opowiada Sublime'owi o ucieczce mutanta w 1969 roku. Po ponownym schwytaniu zbudowano wokół niego nowe więzienie ze szczątków starego. Dowiadujemy się też, że John wielokrotnie przeszczepiał sobie skrzydła ukradzione mutantom, ale jego ciało zawsze odrzucało przeszczepy. Tymczasem Xorn zachowuje się nienaturalnie. Wygląda na to, że gwiazda w jego czaszce zapadła się w czarną dziurę. Zanim U-Men są w stanie cokolwiek zrobić, w więzienie trafia kilka pocisków. To X-Men, przybyli na ratunek uwięzionej istocie. Żołnierze Sublime'a najwyraźniej nie mają ochoty walczyć z kimś tak potężnym. Ao Jun oznajmia Johnowi, że sam wywołał taką reakcję u Xorna. Na przyjęciu spełnił marzenia swojego życia, teraz ma ochotę zemścić się na świecie, który kazał mu całe życie pilnować zmutowanej kreatury. Sublime nakazuje skręcić mu kark, ale nie może powstrzymać Xorna. Cała jego nadzieja to X-Men.

Jeden z U-Men prowadzi drużynę do pomieszczenia, w ktróym zdesperowany Xorn usiłuje popełnić samobójstwo. Cały zapada się w swoją czarną dziurę, która zaczyna się rozszerzać i po jakimś czasie pochłonie ziemię. Scott chce z nim porozmawiać, ale nie zna chińskiego. Pomoc okazuje Emma, która telepatycznie zamienia jego ośrodki mowy z najbliższym Chińczykiem. Cyclops odradza mutantowi samobójstwo, oferuje mu nową drogę życia, na której będzie mógł pomagać ludziom i światu. Xorn przyjmuje propozycję. Z pomocą X-Men zamyka czarną dziurę i powraca do ludzkiej postaci. Wciąż jest bardzo rozżalony na ludzi, którzy, zamiast dzięki jego mocy budować coś dobrego, chcieli użyć go jako broni. Teraz będzie mógł w końcu to zmienić. X-Men natomiast zyskali nowego, potężnego sojusznika.

Autor: Christoff

Galeria numeru

(New) X-Men Annual 2001 (New) X-Men Annual 2001 (New) X-Men Annual 2001

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.