Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #13

Marvel Adventures Hulk #13

Marvel Adventures Hulk #13

"Are You My Mummy?"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Hulk: "Thinking hurts Hulk's head. Hulk just smash instead!"

Streszczenie

Bruce Banner oraz Rick Jones i jego małpka powrócili po licznych podróżach do Nowego Yorku, ale jedyne co tam zastali, to opuszczone miasto. Zdezorientowany Banner podniósł z ulicy sponiewieraną gazetę, żeby dowiedzieć się, co się stało. Przeczytał w niej o egiptologu Ahmecie Abdolu, jakiejś piramidzie i antykach. Wtedy pewna kobieta z okna wieżowca zaczęła do nich krzyczeć, aby uciekali, poczym sama schowała się w mieszkaniu. Rick oraz Bruce, zamiast jej posłuchać, spostrzegli biegnącą w ich stronę grupkę policjantów i postanowili spytać się ich, co się dzieje. Gdy policjanci się zbliżyli, można było zauważyć, że są pokryci bandażami niczym mumie i na pewno nie mają przyjaznych zamiarów, na co wskazywało złowrogie wymachiwanie pałkami. Rick wraz ze swoją małpką zdołał uciec, za to Banner został spałowany przez policjantów, którzy podczas tej czynności wysławiali imię niejakiego Living Pharaoha. Na szczęście Bruce szybko przeistoczył się w Hulka i rozgonił przeciwników. Tymczasem nieco dalej, Rick spotkał w zaułku znajomą postać, Kapitana Amerykę. Niestety i on był pokryty bandażami. Captain rzucił się na Ricka, chcąc wydusić z niego całe życie. Wtedy doskoczył do nich Hulk i powalił chlubę Ameryki. Chwilę później pojawił się zabandażowany Thor, ale on też został pobity przez zielonego olbrzyma. Hulk oraz Rick postanowili uciec z opanowanego przez mumie miasta. Zielony olbrzym złapał swojego towarzysza oraz jego małpkę i wyskoczył wysoko w górę. Podczas tego długiego susa zauważyli wielką piramidę stojącą w samym środku Nowego Yorku, z której w kosmos wystrzeliwał potężny promień energii. Nasi bohaterowie zdecydowali się to sprawdzić. Po drodze zaatakował ich Silver Surfer, też oczywiście zamieniony w mumię. Hulk pozostawił Ricka oraz małpkę w bezpiecznym miejscu, a sam ruszył do walki ze srebrnym.

Rick nie miał zamiaru czekać na Hulka i ruszył razem z małpką w stronę piramidy na piechotę. Po drodze napotykali na kolejnych superbohaterów przemienionych w mumie i musieli przed nimi uciekać. W końcu dobiegli do piramidy, ale zostali otoczeni przez zabandażowanych nadludzi. Wtedy Rick przypadkowo uruchomił ukrytą zapadnię i razem z małpką wpadł do wnętrza piramidy. Wąskimi i krętymi korytarzami dotarli do głównej komory, a tam czekał już na nich Ahmet Abdol, alias Living Pharaoh, dzierżący w dłoni emanującą kosmiczną energią, egipską buławę. Ahmet nawet się ucieszył z tej niezapowiedzianej wizyty, gdyż dzięki temu będzie miał świadków swojego wielkiego triumfu. Wówczas zwinna małpka wyrwała mu z dłoni buławę, a Rick rozbił ją o ziemię, myśląc, że to coś da. Niestety, Living Pharaoh podniósł ją, a ta poskładała się w jego rękach. Ahmet pogroził swoim gościom, poczym poprzez buławę zaczął absorbować potworne ilości kosmicznej energii. Aż nagle przekształcił się w kilkudziesięciometrowego olbrzyma i nazwał się Living Monolith. Stał się tak wielki, że rozwalił piramidę od wewnątrz i musiał z niej wyjść na ulice Nowego Yorku. Tam natrafił prosto na Hulka lecącego na Siler Surferze przywiązanym bandażami do swojej deski. Zielony olbrzym uskoczył w ostatniej chwili, a srebrny wpadł wprost do gardła Living Monolitha. Egipski gigant połknął Silver Surfera, a wraz z nim niepohamowane pokłady kosmicznej energii. Ale było jej zbyt wiele dla niego i nie potrafił jej przyswoić. Kosmiczna energia zaczęła go rozsadzać, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Chwilę później wszyscy przemienieni w mumie powrócili do normalności, superbohaterowie znów byli sobą, pojawił się również Silver Surfer cały i zdrowy, a po Ahmecie Abdolu nie było śladu.

Następnego dnia. Bruce, Rick oraz ich małpka przechadzają się po parku. Banner próbuje w jakiś logiczny sposób wytłumaczyć to, co się wydarzyło. W końcu dochodzi do wniosku, iż mimo że kosmiczna energia jest dość nieprzewidywalna, to mogą być spokojni i już raczej nigdy więcej nie zobaczą Living Pharaoha.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #13 Marvel Adventures Hulk #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.