Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #14

Marvel Adventures Hulk #14

Marvel Adventures Hulk #14

"Small Doubts"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Hulk: "Hulk would smash if Hulk were you."

Streszczenie

Bruce, Rick oraz ich małpka w poszukiwaniu kolejnego lekarstwa na gamma-napromieniowanie trafili do laboratorium niejakiego profesora Trimpe, przyjaciela Bannera z dawnych lat. Dostali się tam w weekend, kiedy nikogo nie było, dzięki przepustce zostawionej im właśnie przez Trimpe. W laboratorium tym pracowano nad maszyną wytwarzającą międzywymiarowy wir. Banner ma nadzieję, że po lekkiej kalibracji wir ten będzie w stanie nie tylko zasysać materię, ale i energię, a co za tym idzie, promieniowanie gamma. Gdy Bruce oraz Rick czynili przygotowania do uruchomienia maszyny, niespodziewanie nakrył ich sprzątacz, Samuel Sterns. Sterns był wielce zbulwersowany ich obecnością w laboratorium i próbował przepędzić miotłą, szczególnie małpkę, która według niego roznosiła tylko brud. Sprzątacz zaczął walić kijem od szczotki w konsolę, na której siedziała owa małpka i przypadkowo uruchomił całą aparaturę. W samym środku laboratorium wytworzył się wir, który wciągnął Ricka. Wtedy Banner przekształcił się w Hulka i wskoczył za nim w nieznane, a tuż za nimi podążyła ich małpka. Wszystko to odbyło się na oczach zszokowanego Sternsa.

Wewnątrz wiru, teoria Bannera okazała się słuszna, gdyż cała gamma-energia została wyssana z Hulka i na powrót przekształcił się on człowieka. Można się tylko zastanawiać, czy ze stałym skutkiem.

W końcu wir wypluł naszych bohaterów gdzieś na nieznanej planecie, jak się później okazało, był to jeden z subatomowych światów w Microversum, w samym centrum jakiegoś miasta. Jego mieszkańcy, niebieskoskórzy kosmici, najpierw z zaciekawieniem przyglądali się przybyszom, lecz po chwili rzucili się na nich napędzani strachem i nienawiścią. Bruce, Rick oraz ich małpka zaczęli uciekać na olbrzymi posąg stojący na głównym rynku. Banner nie mógł się przekształcić w Hulka, więc cała trójka z trwogą czekała na następne wydarzenia. Wtedy pojawił się niejaki Revka, pierwowzór posągu, na który wspinali się nasi bohaterowie w obawie o swoje życie. Niebieskoskórzy kosmici natychmiast się uspokoili i nisko mu się pokłonili. A Revka zabrał przybyszów do swojej cytadeli za miastem.

Cytadela ta była wyjątkowo zaawansowana technologicznie i szalenie różniła się od pozostałych zabudowań na tej planecie. Revka dawno nie miał gości i z radością przyjął nowych przybyszów. Tym bardziej, kiedy dowiedział się, że Banner, tak jak on, też jest naukowcem. Wtedy Revka zaczął przechwalać się swoimi wynalazkami i zaprezentował coś, co wzbudziło oburzenie Bruce'a oraz Ricka. Mianowicie maszynę, dzięki której kontroluje zachowanie całej populacji na tej planecie. Nasi bohaterowie próbowali coś z tym zrobić, przekonać manipulatora, zniszczyć maszynę, ale nie mogli się równać z siłą Psycho-Mana, jak to trafnie nazwali Revkę [trafnie, ponieważ tak nazywa się odpowiednik tej postaci w regularnym uniwersum Marvela, Ziemi 616 - BB], tym bardziej, że potrafił on kontrolować ich emocje. Wówczas Rick podpuścił Revkę, że nie uda się w mu wywołać agresji i gniewu w Bannerze. Psycho-Man dał się złapać w tę pułapkę i przy użyciu swojej maszyny popchnął Bruce'a ku najbardziej skrajnym emocjom, jakie ten mógł tylko znieść. Wtedy Banner przekształcił się w Hulka i zaczął demolować wszystko w zasięgu swojego wzroku. Po drobnych manipulacjach Ricka oraz małpki, zielony olbrzym zniszczył też urządzenie do kontrolowania umysłów oraz źródło energii Psycho-Mana. Kiedy mieszkańcy pobliskiego miasta pierwszy raz od bardzo dawna mogli trzeźwo oraz samodzielnie pomyśleć i gdy dowiedzieli się od Hulka, co się z nimi działo, wściekli ruszyli na cytadelę, aby dopaść Revkę.

Tymczasem, nad miastem pojawił się znajomy nam już międzywymiarowy wir, który ponownie wciągnął Hulka, Ricka oraz ich małpkę. Chwilę później, nasi bohaterowie byli z powrotem w laboratorium profesora Trimpe i nie zauważając stojącego w kącie Samuela Sternsa, zastanawiali się, jak to się stało, że wir ponownie się pojawił.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #14 Marvel Adventures Hulk #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.