Avalon » Serie komiksowe » Factor X » Factor X #3

Factor X #3

Postacie
Cytat

Havok: "Execute this woman now!"
Cyclops: "No"

Streszczenie

W bazie szaleje jeden z tworów Sinistera - skrzyżowanie niedźwiedzia i tygrysa. Havok powala go swą energią. Widząc Scotta, ma okazję poinformować brata, iż Aurora i Northstar zostali ciężko ranni i są w stanie krytycznym. Nie ma jednak czasu na dalsze zawoalowane oskarżenia, bowiem znowu atakuje go stwór McCoya. Jednak Cyclops zabija go swym promieniem. Alex bynajmniej nie jest mu za to wdzięczny, oznajmia także, iż nie ma już Sinistera, który mógłby ochronić swojego pupilka. Wkrótce Scott zrozumie, co Alex miał na myśli. Po jego odejściu Cyclops ze smutkiem stwierdza, iż jedynym uczuciem, jakie żywi do niego brat, jest nienawiść. Żałuje również, że uwolnił tak niewielu więźniów, bowiem patrząc na uwięzionych zdaje sobie sprawę, że służył złu zbyt długo.

Tymczasem do twierdzy Apocalypse'a w Nowym Nilu przedostaje się Jean Grey, która na wieść o planowanym odwetowym ataku jądrowym na Amerykę, postanowiła udać się do Sinistera aby ten powstrzymał Apocalypse'a przed uderzeniem na Eurazję [Weapon X #2]. Z trudem udaje się jej przeciwstawić psychicznej sile Brain Trustu, jednak dociera do laboratorium Sinistera. Tam ze zdumieniem ogląda zniszczenia, kiedy zaskakuje ją Lupine - wilk Beasta. Jean powala go i odkrywa w nim ludzki umysł, tą chwilę dekoncentracji wykorzystuje Havok obezwładniając ją swą energią.

Tymczasem do klubu Heaven przybywają bracia Bedlam i aresztują Scarlett McKenzie, bowiem schwytana Karma wyjawiła jej nazwisko Shadow Kingowi. Warren nalewa sobie drinka, zastanawiając się nad przyszłością, lecz nie zamierza pomagać Scarlett, choć ta go o to prosi. Bracia Bedlam ostrzegają go, iż za dużo szpiegów rezydowało w Heaven, więc dla niego samego może być też niebezpiecznie.

Alex prowadzi Scotta do laboratoriów McCoya oskarżając go po drodze o zdradę. Pokazuje mu przesłuchiwaną Jean Grey, kobietę nawiedzającą od 3 lat sny Cyclopsa. Kobietę, która schwytana w trakcie ataku X-Men na laboratoria odmówiła dołączenia do Sinistera. Kobietę, którą ocalił Logan, z którym to pojedynek kosztował Scotta oko. Kiedy te wspomnienia przelatują Cyclopsowi przed oczyma, Alex oskarża go o konspirowanie z Jean i pomaganie więźniom w ucieczce. Żąda od brata testu lojalności, którym ma być zabicie Jean Grey. Cyclops nawet odmawia bez zastanowienia, a wówczas atakują go ukryci do tej pory Guthrie. Cannonball i Amazon powalają Summersa, a Alex oddaje go McCoy'owi. Ten rozpoczyna eksperymenty na dwójce mutantów. Jean udaje się jednak w pewnym momencie zerwać obręcz blokującą jej moce i telekinetycznie zdejmuje Scottowi wizjer. McCoy pada trafiony wiązką promieni optycznych. Uwolnieni postanawiają stawić wspólnie czoła Apocalypse'owi.

En Sabah Nur tymczasem wydaje rozkaz, Havok ma zabić wszystkich więźniów, bowiem wraz z ucieczką Sinistera, który prowadził na nich eksperymenty, trzymanie ich straciło sens. Przetrwać mają jedynie najsilniejsi.

Autor: Prelate Kumos

Galeria numeru

Factor X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.