Avalon » Serie komiksowe » Factor X » Factor X #2

Factor X #2

Factor X #2

"Abandoned Children"

Postacie
Cytat

Apocalypse: "For centuries I have filled oceans with the blood of my enemies. I have built an empire on the bones of those who oppose me. I am Apocalypse! I endure!"

Streszczenie

Wewnątrz czarnej wieży, strzeżonej przez Brain Trust - sześć mózgów telepatów - trzymani są więźniowie Sinistera. Niespodziewanie pojawia się tam osoba, która zaczyna ich uwalniać, a jedna z zamkniętych, Lorna Dane, rozpoznaje osobę, którą uważa za własnego ojca - Magneto! Ten jednak pozostawia ją w lochach, obiecując iż powróci po nią następnym razem.

W twierdzy Apocalypse'a Alex i Scott idą na spotkanie ze swoim władcą, ciesząc się że to nie oni poinformowali Apocalypse'a o zdradzie Sinistera. Ten jednak przyjął to zaskakująco spokojnie i oznajmia, iż było dlań jasne, że najzdolniejszy z jego jeźdźców zdradzi go. Apocalypse zamierza rozgnieść Sinistera, tak, jak czynił poprzez tysiąclecia ze swoimi wszystkimi przeciwnikami. Na uwagę Scotta, że Essexa nie mozna lekceważyć, Apocalypse przygląda mu się uważnie. Obiecuje Cyclopsowi, że jeśli ten się sprawdzi, zasiądzie u jego boku jako czwarty z Jeźdźców, zaś na razie będzie przyglądał się uważnie, jak Scott kieruje laboratoriami.

Alex pełen jest zawiści, zwłaszcza że gdy później rozmawia z bratem, ten oznajmia mu, iż nie prosił o stanowisko Jeźdźca. Zamierza przeprowadzić dochodzenie w sprawie ucieczek z laboratoriów, z pominięciem swojego młodszego brata. Havok, mając dość takiego traktowania, postanawia pozbyć się Scotta i zająć jego miejsce, nawet jesli miałby go zabić. Uważa, że zasługuje na to, by zostac jeźdźcem dużo bardziej niż Cyclops.

W bazie Alex, wraz z rodzeństwem Guthrie, usiłuje ustalić, co właściwie wydarzyło się w nocy. Uwalniający więźniów użył jakiegoś rodzaju kamuflażu optycznego, bowiem kamery wychwyciły jedynie zamazaną postać. Musiał być także wyposażomny w neutralizator podobny do tych, jakie Elite Mutant Force otrzymali od Sinistera, bowiem działanie Brain Trustu nie miało na niego wpływu. Alex postanawia przesłuchać Lornę Dane, która według akt jest chora psychicznie. Kiedy kobieta powtarza, iż zbiegów uwalnia jej ojciec - Magneto - Havok zaczyna ją bić, aby uzyskać odpowiedzi. Ta atakuje go magnetyczną mocą, na szczęście Cannonball i Amazon czuwają. Zapewniają zdumionego Alexa, iż Lorna na pewno nie jest córką Magneto, bowiem przeczy temu jej DNA. Havok postanawia oddać kobietę Beastowi. Tam szybko dowiaduje się, iż problemy psychiczne Lorny biorą się z faktu, iż niegdyś połowę mocy ukradła jej Rogue. Summers oddaje kobietę McCoyowi, nie przejmując się jej dalszym losem. Tymczasem Scott i bracia Bedlam badają ruiny posągu Apocalypse'a, kiedy pojawia się tam Angel. Razem zastanawiają się, co przyniesie nadchodząca ostateczna wojna.

Alex spotyka się ze Scarlett, której zdradza swojej plany. Po jego wyjściu okazuje się, iż jest ona szpiegiem Wysokiej Rady Ludzkości. Kontaktuje się ze swoimi przełożonymi, prosząc o ewakuację, bowiem nie chce zostać schwytana jak Karma [Amazing X-Men #2].

Beast eksperymentuje na Lornie, kiedy pojawia się Cyclops i widząc łamanie traktatu, nakazuje mu przestać. McCoy nie zamierza się podporządkować, bowiem usiłuje wyhodować następną rasę mutantów, lecz Scott niszczy mu swym promienim laboratorium, nakazując odstawić Lornę do celi. Tej wydaje się, iż wychodzący Scott to Magneto.

W nocy tajemniczy zbawca przybywa po nią i zabiera z lochów. Niestety zaskakują ich Northstar i Aurora, którzy z nieznanego powodu patrolują ten rejon ruin. Northstar zostaje trafiony promieniem lasera, a Aurorę usuwa Lorna Dane. Bez przeszkód uciekinierzy docierają do motorówki, w której czeka przedstawicielka ruchu oporu - Valerie Cooper. Zdziwienie Lorny jest olbrzymie, kiedy widzi, iż ocalił ją Scott Summers, który współdziała w tajemnicy z podziemiem już od dłuższego czasu. Tym razem niestety nie wie, iż wszystko widział jego brat, Alex...

Autor: Prelate Kumos

Galeria numeru

Factor X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.