Avalon » Serie komiksowe » Spider-Girl » Spider-Girl #9

Spider-Girl #9

Spider-Girl #9

"Traning Matters"

Postacie
Cytat

Killerwatt: "W-who are you ?"

Spider-Girl: "(…)If the webs on my face and spider on my chest don't clue you, I realllly need to hire a press agent!"

Streszczenie

Wczesnym rankiem May przechodzi ostry trening pod okiem ojca, choć nie może uwierzyć, że ten zrywa ją z łóżka o czwartej, bo tylko wtedy mają na to czas. Jest z tego powodu niewyspana, co nie umyka uwadze matki. Mary Jane pyta córkę, czy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jaką odpowiedzialność bierze na swoje barki jako bohaterka. Przypomina też, żeby uważała na swoje oceny - wciąż jej priorytetem ma być szkoła, a nie ratowanie świata.

W szkole May dziwi zachowanie Jimmy'ego, którego tak podbudowało zwycięstwo nad Moosem, że zaczął zgrywać twardziela i najwidoczniej nie rozumie, że nikomu tym nie imponuje. W czasie przerwy obiadowej ma kolejny trening - tym razem z Philem. Urich zauważa, że dziewczyna jest niewyspana, jednak ta nie mówi mu o treningach z ojcem.

Wracając do szkoły zastanawia się, jak uporządkować swoje życie z treningami, gdy nagle zauważa dziwnie ubranego, niebieskiego faceta, który wybiega z banku z kradzionymi pieniędzmi, za pomocą wyładowań elektrycznych powalając policję i wyrzucając się na dach budynku. Już jako Spider-Girl atakuje go, z początku dobrze sobie radząc. Killerwatt, bo tak nazywa się przestępca, w końcu jednak ją nokautuje, porażając prądem podłogę. Zastanawia się, czy powinien ją tylko zabić, czy najpierw zdemaskować. Jego rozważania przerywa jednak Darkdevil, który łaskawie pozwala mu uciec, a gdy Spider-Girl dochodzi do siebie, radzi jej zrezygnować z zabawy w bohaterkę.

W szkole Jimmy dalej przechwala się swoim zwycięstwem, mięknie jednak, gdy Moose staje za nim z groźną miną. Mansfield jednak się wycofuje na widok Courtney, co dziwi dziewczynę. May tymczasem ćwiczy używanie mocy na pustej sali gimnastycznej. O mało nie przyłapuje jej na tym Brad, który przyszedł ją o coś zapytać. Nim jednak zdąży, do sali wpada Jimmy, zachowując się tak, jakby May była co najmniej jego dziewczyną i obraża Millera. Zniechęcony Brad zaniechuje pytania, a rozłoszczona May każe Jimmy'emu odwalić się od niej. Chcąc odreagować, wybiera się na miasto w kostiumie.

Peter i Phil słyszą w telewizji informacje na żywo o zamaskowanej superbohaterce, która wdarła się do hali pełnej terrorystów z zakładnikami. Po chwili wszyscy przestępcy zostają wyrzuceni przez okno, a za nimi wylatuje... Singer, członkini Avengers. Zarówno Parker, jak i Urich oddychają z ulgą.

Skaczącą po dachach Spider-Girl zaczepia Darkdevil i enigmatycznie mówi, że powinna się wybrać na wieczorny koncert.

Na koncercie Moose wypytuje Brada, czemu nie zaprosił May, jak planował, ale ten wymiguje się od odpowiedzi i pyta o życie prywatne kumpla. Moose przyznaje, że ma pewien powód, dla którego od jakiegoś czasu interesuje się Courtney. Tymczasem ukryty nad sceną Killerwatt szykuje się do ataku na muzyków, gdy nagle za nim pojawia się Spider-Girl i żartobliwie stwierdza, że chyba ich nie lubi. Przestępca przyznaje, że zajmował się elektryką na koncertach zespołu i czuł się w pracy poniżany, a pewnego razu został porażony prądem i zyskał swoje moce. Zeskakuje na scenę i atakuje muzyków. Bohaterka rusza im na ratunek, w walce wykorzystując to, czego się nauczyła na treningach. Udaje jej się pokonać Killerwatta. Wracając do domu ponownie natyka się na Darkdevila, który gratuluje jej, ale radzi nie popadać w samouwielbienie - wciąż ma wiele do nauki. Dziewczyna przyznaje mu rację, po czym wraca do domu - postanowiła dobrze się wyspać przed jutrzejszym treningiem.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Girl #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.