Avalon » Serie komiksowe » Weapon X » Weapon X #2

Weapon X #2

Weapon X #2

"Fire In the Sky!"

Postacie
Cytat

Jean Grey: "Logan -- if you ever truly loved me... make it quick"

Streszczenie

Logan, stojąc na plaży w Bristolu, na zachodnim wybrzeżu Anglii, wykrzykuje imię Jean. Gdy rano się obudził nie było jej przy nim. Wiedziony słabnącym psycho-łączem dotarł na tą wyspę gdzie armada Sentineli przywozi uchodźców z USA. W końcu zauważa ją z kilkorgiem dzieci przy punkcie kontrolnym gdzie eurazjatyccy żołnierze sprawdzają czy ludzie nie wnoszą broni. Logan dogania swą towarzyszkę i obejmuje ją. Już się bał, że wyruszyła by ostrzec ludzi w Ameryce przed atakiem nuklearnym.

Dwójce mutantów przygląda się trójka uchodźców stojących w kolejce do kontroli. Jeden z nich zwraca się do osobnika zwanego Pierce i szepcze, że rozpoznaje mutanta Weapon X. Pierce mówi do Clegga, by się zamknął, po czym pyta, czy czasem on albo Slocum nie byli na tyle głupi i nie zabrali ze sobą broni. Trzeci uchodźca odpowiada, że są "czyści". Jean i Logan dalej rozmawiają, młoda kobieta mając łzy w oczach mówi, że musi być jakiś inny sposób niż atak nuklearny. Logan nie chce nawet o tym słyszeć, jest zdziwiony jej postawą. Myśli, że Jean, po tym co przeszła, powinna być pierwszą, która naciśnie "guzik".

Tymczasem skaner numer trzy wykrywa broń, ogłoszony zostaje alarm. Żołnierz przeszukuje podejrzanego osobnika, jednak nie znajduje niczego. Trójka podejrzanych uchodźców rozpoznaje w nim Madisona Jeffriesa oraz jego kompankę - zmiennokształtną Vanessę. Ta dwójka dołączyła do Mostu Powietrznego w Maine [patrz Amazing X-Men #2]. Pierce mówi, że wykorzystają zamieszanie wywołane przez Boxa i Copycat by zbiec. Jego przewidywania potwierdzają się, gdyż Jeffries atakuje żołnierzy. Copycat nie pozostaje w tyle i otwiera ogień do bezbronnych ludzi.

Jean słyszy jęk zabijanych dzieci i dźwięk broni plazmowej ustawionej na zabijanie, co wywołuje kaskadę wspomnień, która niczym lawina rusza przez łączące ją z Loganem psycho-łącze. Kobieta przypomina sobie, jak żołnierze używali wyrzutków jako tarczy strzelniczych. Psycho-łącze z Jean pali Weapon X niczym błyskawica. Coś ukrytego tak głęboko i tak starego, nie słowo ani nie myśl, zamienia cały świat w krew i ogień, a to znaczy dla mutanta tylko jedno - "zabij"! Logan w szale rzuca się na Jeffriesa, odcina mu rękę by na końcu zatopić mu w klatce piersiowej swe pazury z adamantium. Jean mówi stojącemu nad zwłokami Boxa Kanadyjczykowi, że to już koniec. Logan odwrócony tyłem pyta, czy to aby koniec. Sam odpowiada na to pytanie - to jest wojna i trzeba zabić wroga zanim samemu straci się życie. Jean odpiera, że rozumie, może nawet zbyt dobrze. Logan odwraca się i odchodzi mówiąc, że idzie do Rady by omówić z nimi idealne cele ataku. Po kilkunastu krokach odwraca się i mówi swej towarzyszce, że zrobi to co będzie musiała zrobić. Bez słów daje jej wybór - albo wyruszy do USA by ratować mutantów, albo pozostanie u jego boku.

Statek powietrzny Rady. Mariko Yashida woła Logana. Chce ona porozmawiać z nim na osobności, zanim złoży on sprawozdanie Radzie. Już w osobnym pokoju przypomina Loganowi, że poznała go gdy była jeszcze nastolatką. Chce także by nie tytułował jej per "lady", tylko mówił jej "Mari", jak niegdyś. Logan prosi ją aby przeszła do rzeczy. Mariko chciała z nim rozmawiać, ponieważ nie ufa ona Brianowi Braddockowi. Zdaje się jej jakoby miał on jakiś interes w tym, by podsycać konflikt pomiędzy ludźmi a mutantami. Logan mówi, że przecież to oczywiste, w końcu jego korporacja produkuje Sentinele. Mariko ze smutkiem stwierdza, że chciałaby wierzyć w szczerość intencji Braddocka. Yashida nie może dokończyć myśli gdyż na zewnątrz eksploduje statek powietrzny znajdujący się pod nimi. Przez radio zgłasza się kapitan płonącego pojazdu mówiąc, że zaatakowali ich terroryści. Jego statek stracił sterowność i kieruje się w kierunku maszyny gdzie znajduje się system mający sterować atakiem nuklearnym. Ten układ jest nie do zastąpienia. Mariko mówi Loganowi by coś zrobił, ten słysząc jej prośbę wyskakuje przez okno. Weapon X ma nadzieję, że nie spłonie zanim opadnie na statek powietrzny poniżej. W międzyczasie Yashida rusza na mostek sterowca Rady gdzie znajdują się już Brian i Moira. Żona Traska mówi, że muszą staranować drugą maszynę by ocalić systemy sterowania. Gorąco przeciwko temu protestuje Braddock, który uważa, że ich przetrwanie jest ważniejsze. Emma Frost proponuje by skupić na okaleczonym statku ogień laserów. Mariko, która właśnie wpadła na mostek, informuje zebranych, że na pokładzie płonącego sterowca jest Logan.

Pierce i jego ludzie znęcają się nad resztką żyjących jeszcze ludzi. Nagle świdrujący odgłos ciętego i gnącego się metalu obwiesza przybycie Weapon X. Clegg i Slocum rzucają się na wciąż płonącego Logana, jednak ten daje im posmakować adamantium. Mutant rusza by dopaść Pierce'a, ten jednakże nie ma zamiaru "grać zgodnie z zasadami" i rozbija statek o inny sterowiec, właśnie ten który przewoził systemy sterowania.

Cała Rada obserwuje jak dwie maszyny zderzają się i eksplodują. Nikt nie ma najmniejszej nadziei, że ktoś mógłby przetrwać takie piekło. Ku zaskoczeniu wszystkich z płonących zgliszczy wyłania się Logan. Przetrwał tylko dzięki psi-łączu z Jean. Wśród piekła, które rozgorzało usłyszał słowo "żegnaj".

Jean na lotnisku polowym szykuje się do odlotu starym samolotem śmigłowym. Gdy już rozpędza maszynę na pasie startowym, dogania ją Logan na motorze. Krzyczy on, że nie może jej pozwolić odjeść. Nie pozwoli, by ostrzegła wszystkich w Stanach o nadciągającej zagładzie, po czym wskakuje na skrzydło. Jean mówi, że nie mogłaby żyć jeśliby choć nie spróbowała, następnie całuje namiętnie ukochanego. Rudowłosa odchyla głowę w tył i prosi swego towarzysza - jeśli ją kiedykolwiek szczerze kochał, niech jej śmierć będzie szybka. Pas startowy kończy się i samolot stacza się z klifu. Maszyna przez chwilę nurkuje jednak pilot wyciąga ją, muskając powierzchnię wody. Jean ogląda się za siebie i ze smutkiem patrzy na Logana. Kanadyjczyk w milczeniu wpatruje się w samolot, który zaniesie miłość jego życia do Ameryki.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.