Avalon » Serie komiksowe » Weapon X » Weapon X #1

Weapon X #1

Weapon X #1

"Unforgiven Trespasses"

Postacie
Cytat

Magma: "The name is Magma, Braddock... and I am --"
Weapon X: "[Snikt]-- DEAD!"

Streszczenie

Załoga Centrum Kontroli Sensorycznej na środkowym Atlantyku obserwuje z przerażeniem na monitorach Sentinela zbliżającego się do ich placówki. Jednak to nie robot wzbudził w nich taki strach. Za ten stan odpowiedzialna jest dwójka postaci podróżujących na ramionach mechanicznego kolosa. Infinites boją się tak Weapon X i Jean Grey, mutantów klasy alfa. Jeden z genetycznie zmodyfikowanych żołnierzy chce zameldować do Centrali, że zaraz zostaną zaatakowani przez dwie "alfy", inny Infinite zwraca mu uwagę, że jeśli będą zawracać Apocalypse'owi głowę takimi błahostkami to z pewnością skończą marnie. Ostatecznie zapada decyzja, że zajmą się tym sami, dowódca placówki zgłasza przez radio prośbę o natychmiastowe przeteleportowanie mutanta klasy alfa.

Sentinelowi udaje się unikać ognia platform obronnych dzięki systemom zagłuszana, te jednak szybko przepalają się. To znaczy, że robot teraz będzie częściej trafiany. Po uwadze Logana by zaczął robić uniki, Sentinel odpowiada, że zniszczenia strukturalne nie mogą go powstrzymać przed wykonaniem misji, czyli dostarczeniu dwójki mutantów do Centrum Kontroli Radarowej. Maszyna ma tego dokonać za wszelką cenę. Kończąc swą wypowiedź kolos wbija się w bok platformy, a Logan i Jean zeskakują na pokład. Ta dwójka zgodziła się wykonać tą niebezpieczną misję, podczas gdy Najwyższa Rada przeanalizuje przyniesione przez nich dane [patrz X-Men Alpha]. Lepiej będzie dla nich jeśli będą się śpieszyć, a to z dwóch powodów, po pierwsze Sentinel, który ich osłania długo się nie utrzyma, a po drugie amnestia, która chroni ich przed zniszczeniem przez owego robota jest tymczasowa. Logan rozrywa poszycie pokładu i wskakuje w dziurę, mówi też Jean, by została na razie na górze, bo coś czai się w ciemnościach. I tym razem instynkt nie zawiódł Weapon X, na dole czekał na niego metacyborg klasy Balrog. Stwór Sinistera, wielka paszcza z cała masą macek, rzuca się na Logana. Mutant zaczyna szatkować potwora jednak paskuda zostaje przepędzona przez nagły psi-wybuch. Jean zeskakując na dół mówi swemu towarzyszowi, że nie mogą pozwolić by coś ich spowolniło, muszą trzymać się napiętego harmonogramu.

Elektromagnetyczna fala kompensuje "efekt Magneta", oznacza to, że ktoś korzysta z teleportacyjnej technologii Apocalypse'a. W centrum dowodzenia materializuje się "zamówiony" mutant. Okazuje się nim być bardzo niezadowolony Alex Summers. Havok jest wściekły, że musiał korzystać z ryzykownej podróży teleporterem by zniszczyć zaledwie jednego Sentinela. Jeden promień plazmy strąca robota z wieży. Infinites mówią mu, że do bazy przedarła się dwójka "alf" i renegaci zmierzają do centrum kontroli. Havok wyrusza w pościg.

Kilka poziomów niżej, Jean mówi Loganowi, że wyczuła coś telepatycznie. Zbliża się do nich ktoś bardzo potężny i znajomy. Logan odpowiada jej, że pewnie kogoś teleportowano, bo widział na powierzchni anteny promieni przesyłowych. Weapon X chce, by razem zmierzyli się z przeciwnikiem, Jean jednak namawia go by szedł dalej i zlikwidował cel, ona zostanie i powstrzyma każdego kto będzie się starał przedrzeć. Po odejściu Logana sufit nad panną Grey nagle się zapada - Havok obwieścił swe przybycie. Dwójka natychmiast się rozpoznaje, jako że Jean była więziona przez siły Apocalypse'a. Podczas jej ucieczki Cyclops - brat Havoka - stracił oko, a Logan lewą rękę.

Centrum kontroli, Weapon X przebija się przez ścianę do pomieszczenia. Infinites ułatwiają mu tylko robotę gromadząc się przy urządzeniu, które mutant ma zniszczyć. Po przedarciu się przez żołnierzy Logan niszczy niezbędne urządzenia, bez którego cała sekcja jest bezużyteczna.

Havok pyta się o to, gdzie podziewa się Logan, po czym posyła Jean na ziemię promieniem plazmy. Odpowiedź na to pytanie i sam Weapon X pojawiają się równie nagle. Logan zeskakuje Havokowi na plecy wbijając Summersa w ziemię. Nie może on jednak wykończyć brata osobnika, który pozbawił go ręki, ponieważ Jean odciąga go, są spóźnieni i muszą się ruszać. Dwójka mutantów wybiega na powierzchnię, gdzie Sentinel nadal walczy z systemami obronnymi bazy. Robot jest już częściowo zniszczony jednak skupił swe naprawy na systemach lotu by umożliwić ewakuację. Jean i Logan wskakują na Sentinela i już mają odlatywać, gdy mechaniczny kolos nagle zgłasza wykrycie mutanta klasy alfa. To Havok, odzyskał już przytomność i jest bardzo, ale to bardzo wkurzony. Ładując się kosmicznymi energiami krzyczy, że rozbije dwójkę mutantów na molekuły. Sentinel startuje, lecz wcześniej uruchamia program neutralizacji zagrożenia klasy alfa. Dłonie robota wstrzeliwują i gdy jedna z nich łapie Alexa, druga uruchamia transporter. Summers owinięty w stalową pięść niknie w promieniu teleportacyjnym.

Już bezpieczni, Jean i Logan podróżują na plecach Sentinela. Weapon X zauważa, że lecą "pod prąd". Panna Grey przyznaje mu rację, niezliczona ilość Sentineli i transportowców tworzy Wielki Most Powietrzny [patrz Amazing X-Men #1], dzięki tej operacji ludzie, którzy pozostali w Ameryce Północnej, imperium En Sabah Nura, mają zostać przetransportowani do Europy.

Po drugiej stronie Atlantyku, w siedzibie Apocalypse'a, Cyclops zostaje przyjęty na audiencję u swego pana. Otrzymuje rozkaz by przetworzyć wszystkich Infinites odpowiedzialnych za sukces misji Jean Grey i Weapon X. Po otrzymaniu poleceń Summers składa raport. Informuje swego władcę o tym, że Sinister przekazał ważne informacje Najwyższej Radzie Ludzkości poprzez dwóch kurierów, którzy byli mutantami, a następnie zbiegł. Summers oznajmia, że już wysłano oddziały mające go pochwycić. Apocalypse mówi swemu lojalnemu podwładnemu, że nie musi być tak gorliwy, albowiem on sam podewziął już odpowiednie kroki w tym kierunku.

En Sabah Nur i Cyclops schodzą do sali gdzie znajdują się Abyss i Holocaust. Beast przeprasza, że przeszkadza, jednak musi zgłosić, że w wyniku teleportacji Havok został połączony z ręką Sentinela na poziomie molekularnym. Z przyczyn oczywistych nie jest w stanie złożyć raportu, jednak ciągle majaczy o jednorękim mutancie. Apocalypse rozkazuje, by McCoy uczynił wszystko co konieczne, by uratować Summersa. Abyss zaczyna dowcipkować i pyta się Holocausta, czy zna może jakiegoś mutanta z jedną ręką. Syn Apocalypse'a odpowiada, że to chyba ten, na którego Cyclops "ma oko". Summers nie wytrzymuje i wykrzykuje imię mutanta, który pozbawił go lewego oka. Apocalypse ucina dalsze docinki dwóch Jeźdźców zastanawiając się na głos, dlaczego Weapon X i nie opuszczająca go Jean Grey zostali użyci do tak mało znaczącego ataku.

Londyn. Z Big Bena wystają nogi Sentinela, poniżej stoi całująca się para. Weapon X rozmyśla. Uważa, że miłość do Jean Grey jest jedyną rzeczą, która powstrzymuje go przed ponownym wkroczeniem w tą dziką czerwień, w zwierzęcy stan zabójcy, w który wprowadzano go w Projekcie Weapon X. Logan zastanawia się, czy kobieta stojąca w jego objęciu odwzajemnia jego uczucia, czy może czuje tylko pewnego rodzaju wdzięczność za to, że uratował jej życie. Jean zagaduje go pytając, o czym tak rozmyśla. Weapon X patrząc na ogromne sterowce ciągnące po niebie odpowiada, że Sentinel nie bez przyczyny przywiózł ich do Londynu, powinni zejść na dół i dowiedzieć co knuje Rada. Oboje schodzą po schodach i zaczynają się przysłuchiwać obradom. Moira Trask stwierdza fakt, że Apocalypse chce uderzyć na Europę. Brian Braddock zauważa, że właśnie w tej chwili Sentinele ratują setki tysięcy ludzi z wybrzeży USA. Moira ponownie dochodzi do głosu i ogłasza, że trzeba skończyć z En Sabah Nurem raz na zawsze. Logan przyklaskuje i mówi, że wreszcie pokazali, że mają choć trochę oleju w głowie. Jean odciąga go na bok i mówi, by był cicho. Ona i Logan słuchają w osłupieniu gdy do rozmowy Rady wtrąca się Mariko Yashida i zauważa, że nie wszyscy są zgodni co do rozpętania Dnia Sądu Ostatecznego na amerykańskiej ziemi. Braddock mówi, że ma dość jej jęczenia. Uważa on, że wszelkie bariery już padły i albo oni zabiją wszystkich mutantów, albo sami zginą. Brian nie może dokończyć myśli gdyż nagle podłoga pomieszczenia eksploduje. To Magma przybyła na rozkaz Apocalypse'a wykonać uderzenie wyprzedzające. Mutantka razi Braddocka swą lawą, nie ma jednak okazji dokonać większych zniszczeń gdyż przerywa jej charaksterystyczne "snikt". Weapon X zatapia swe trzy szpony w plecach ognistej istoty. Magma umierając mówi zgromadzonym, że jej życie nic nie znaczy, że za nią przyjdą następni. Logan stojąc nad zwłokami z płonącą ręką stwierdza, że jego czynnik samogojący zacznie działać kiedy płomienie zgasną i adamantium ostygnie.

Rozwścieczony atakiem Braddock wspina się po schodach. Krzyczy, że nie mają już wyboru, projekt Taktyka Spalonej Ziemi trzeba natychmiast wprowadzić w życie. Brian staje w dziurze, którą zrobił Sentinel i spoglądając na armadę statków powietrznych wykrzykuje, że teraz ludzie mają środki by zmierzyć się z Apocalypsem. Będzie on miał krainę dla swoich współbraci, jednakże będzie to jedynie radioaktywna pustynia. Logan mówi, by Brian działał. Jean stwierdza jednak, iż jest to początek spirali prowadzącej w szaleństwo.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.