Avalon » Serie komiksowe » Gambit and the X-Ternals » Gambit and the X-Ternals #4

Gambit and the X-Ternals #4

Postacie
Cytat

Apocalypse: "You have gained much, Guido Carosella. And the only thing you have lost in the process... is your soul"

Streszczenie

Dwoje członków X-Men - Dazzler oraz Exodus - przemierzają wyspę, która niegdyś zwana była Manhattanem. Alison oświetla sobie i swemu partnerowi drogę, używając swych mocy. Nagle mutanci natrafiają na szczątki androida. Para kochanków weszła tutaj, do tunelu Morlocków, aby odszukać syna Magneto - małego Charlesa - lecz odkrywają, że są to pozostałości po opiekunce chłopca - robocie znanym jako Nanny.

Tymczasem, Prelate Rictor znajduje się w mrocznym pomieszczeniu, a głos dochodzący z ciemności sprawia, że zaczyna sie bać. Teraz kolej Apocalypse'a na zadawanie pytań i chce on wiedzieć, kto dał jego słudze prawo do podjęcia decyzji, które podjął. Tylko dzięki temu, że Julio zawsze był wierny, dostaje jeszcze jedną szansę na wytłumaczenie się ze swoich czynów.

[jakiś czas wcześniej] Gambit oraz Lila Cheney biegną w labiryncie tuneli, ścigani przez sługę En Sabah Nura. Pod wpływem jednej z fal sejsmicznych mutanta dziewczyna upada. Była piosenkarka jest zrozpaczona tym, że ich przyjaciel Sunspot zginął, poświecając się dla nich. LeBeau przypomina jej jednak, że Roberto zrobił to, aby mogli wypełnić swą misję i dostarczyć Magnusowi odłamek kryształu M'Kraan. Aby być pewnym swego, postanowił rozdzielić swą drużynę na dwie grupy, ponieważ wiedział, że Rictor będzie chciał udać się w pogoń właśnie za nim. Wziął Lilę ze sobą wychodząc z założenia, że jeśli przyjdzie im zginąć, woli mieć ukochaną u swego boku. Ładuje kilka kart kinetyczną energią i rzuca je w kierunku jednej ze ścian tuneli, torując sobie tym samym drogę ucieczki. Cheney jest niestety zbyt zmęczona aby wyteleportować ich stamtąd, więc muszą oni dalej pozostać pod ziemią. Goniący ich Richter jest wściekły z obrotu sprawy i obiecuje Gambitowi, iż tym razem nie uda mu się zbiec. Zdradza, że bez względu na to, gdzie Guido i Jubilee podążą, on będzie w stanie ich wytropić i rzucić na kolana przed Apocalypse'm.

Z powrotem w tajemniczym pomieszczeniu. En Sabah Nur nadal przesłuchuje swego sługusa, pytając, czy ten nie uznał, że to, co mieli w swym posiadaniu Jubilee i Guido nie będzie bardziej wartościowe, niż osoba byłego złodzieja. Lord jest wściekły, że Rictor nie zdobył przedmiotu, dzięki któremu Nur mógłby kontrolować cały wszechświat.

[jakiś czas wcześniej] Tunele. Jubilee biegnie z całych sił przed siebie, trzymając w rękach małego Charlesa Lehnsherra. Gdy dochodzi do rozwidlenia, zastanawia się, w którą stronę ma pójść. Słyszała, że któraś z tych dróg prowadzi do kryjówki X-Men. W końcu wybiera jeden z korytarzy, mając nadzieję, że okaże się on być tym właściwym. W oddali słyszy odgłos fali sejsmicznej Rictora, który w ten sposób chciał zwiększyć cisnienie i wywołać powódź, która zmywa ją i syna Magnusa. Gdy dziewczyna trafia wreszcie na suchy grunt, spostrzega przed sobą oblicze byłego ochroniarza Lili Cheney, który okazał się być zdrajcą i nie zamierza pozwolić dostarczyć kryształu do Magneto. Mutantka jednak stara się przemówić mu do rozsądku twierdząc, że przejście na stronę Apocalypse'a nie sprawi, że jego była szefowa go pokocha. Guido jednak nie ma wyboru - musi współpracować z Nurem z powodu chipa, który został umieszczony w jego ciele przez sługusów Lorda. Obiecano mu też, że jeśli będzie grzeczny, reszcie jego drużyny nic się nie stanie. Wróg chciał jedynie Gambita, dzięki któremu mógłby dotrzeć do Rogue, a tym samym do Magneto. Guido zabiera swej towarzyszce malucha i ma nadzieję, że ta nie znienawidzi go za to, co ma zamiar zrobić.

Rictor nadal się "spowiada" tłumacząc, że gdy cała grupa ponownie się spotkała, wydawało mu się, że ma szczęście. Pamięta, jak LeBeau i Cheney dalej przed nim uciekali. Cajun, usłyszawszy wcześniej jego groźby, postanawia ponownie zmienić kierunek "wycieczki" i, wykorzystując swe karty, kolejny raz tworzy dla nich przejście. Czyni to, ponieważ zdaje sobie sprawę, że ich poprzedni plan mógłby doprowadzić do odkrycia przez Richtera kryjówki X-Men. Kiedy już dwójka mutantów znaduje się w głównym tunelu, Gambit zauważa schody i wbiega po nich, lecz "wpada" na Guida, który jest zdziwiony faktem, że spotkał ich tutaj. Remy chce wiedzieć, gdzie jest Jubilee i dlaczego Carosella nie podążył w kierunku celu ich wyprawy. Na miejsce przybywa Richter i zdradza, że Guido pracuje dla niego. Dwójka X-Ternals jest zszokowana takim obrotem sprawy, zwłaszcza LeBeau, który dowiaduje się, że jako jedyny został "sprzedany" Apocalypse'owi. Julio jednak ma swój własny plan i "niechcący" atakuje resztę kolejną falą sejsmiczną, co sprawia, że zdrajca wypuszcza Charlesa z rąk. Carosella nakazuje byłemu złodziejowi uratować malucha, Lilę oraz kryształ i podążać przed siebie, w kierunku Instytutu Xaviera. Sam jednak jest zmuszony w końcu poddać się ciężarowi stropu i cała konstrukcja spada wprost na niego. Gambit postanowił jednak wydobyć z opresji jedynie swoją ukochaną, pozostawiając Charlesa i kryształ w rękach zdrajcy. Lila mówi, że to, co ocalił jest znacznie mniej wartościowe od tego, co oni stracili.

Rictor tłumaczy Apocalypse'owi, że po całym zajściu wydostał się spod ziemi przez mały tunel, po czym udał sie wprost do jego cytadeli, aby poinformować go o śmierci X-Ternals. En Sabah Nur pokazuje swemu słudze dziecko Rogue i Magneto oraz oświadcza, że posiadanie go w roli zakładnika jest dla niego dużo ważniejsze niż śmierć kilku odszczepieńców. Okazuje się, że Guido dostarczył mu malucha i kryształ. Rictor zaczyna błagać o swe życie, lecz jego Lord twierdzi, że nie jest on godzien, aby przetrwać...

Tymczasem Dazzler i Exodus odkopują Lilę i Remy'ego spod sterty gruzu i postanawiają zabrać ich z powrotem do swej siedziby, gdzie będą mogli poznać ich całą historię...

Autor: Killah

Galeria numeru

Gambit and the X-Ternals #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.