Avalon » Serie komiksowe » Gambit and the X-Ternals » Gambit and the X-Ternals #3

Gambit and the X-Ternals #3

Gambit and the X-Ternals #3

"To the Limits of Infinity"

Postacie
Cytat

Sunspot: "Give it a rest, Guido. We have more pressing concerns than your jealousy over Gambits relationship with your old boss"
Guido: "'Kay, Sunspot, You're right. Methinks I'll just take it out on these convenient cannon fodder."

Streszczenie

Dopiero co przeniesieni z planety Ch'Reesharaa na statek bandy kosmicznych rebeliantów, Gambit i jego X-Ternals podążają w towarzystwie swych nowych sojuszników w kierunku najbardziej ufortyfikowanego systemu słonecznego w całym Shi'ar. Jego władca, Imperator D'Ken, przy pomocy systemu absorbującego energię wybudowanego wokół planety, na orbitę której podróżnicy właśnie weszli, ma zamiar podporządkować sobie legendarną siłę kryształu M'Kraan. Zadaniem Gambita i jego przyjaciół jest pokrzyżowanie planów szaleńca i kradzież wszechmocnego klejnotu, a następnie dostarczenie go Magneto. Przywódczyni rebelii - Deathbird - wyjaśnia, że jej brat stracił kontrolę nad kryształem i dlatego drogocenny kamień musi zostać mu odebrany bądź zniszczony zanim dojdzie do zagłady całego imperium. Podróżnicy przygotowują się do teleportacji na obcy świat, gdzie już czekają na nich szarżujące oddziały armii królewskiej. Powstrzymanie przeciwników należy do Sunspota, Guida i Jubilee. Carosella jest niezadowolony z faktu, że LeBeau oddala się z jego byłą szefową, podczas gdy oni muszą odpierać ataki żołnierzy.

Deathbird, Remy oraz Lila udają się na pobliską platformę, gdzie przechowywany jest nexus wszystkich rzeczywistości. Ku zdziwieniu Ziemian, obiekt ich zainteresowania ma trzy piętra wysokości, lecz na szczęście, w jednym odłamku drzemie taka sama moc, jak w całości. Trójka zbliżają się do kryształu, lecz nagle Lila zostaje wciągnięta do środka, a Gambit pomimo stanowczego sprzeciwu Deathbird, podąża za nią odpierając, że i tak nie spodziewa się przeżyć tej przygody. Wewnątrz spotykają niewielkiego wzrostu istotę o imieniu Jahf, mówi on, że będzie ich gospodarzem podczas unicestwienia wszechświata.

Na zewnątrz mutanci nadal odpierają ataki zastępów D'Kena. Carosella mówi, że nie może zaabsorbować już więcej energii kinetycznej, Roberto zauważa, że kryształ powoli zaczyna pękać. Dochodzi do wybuchu i nagle jego dłoń staje się biała i już wie, że coś jest nie tak. Niestety mają oni teraz na głowie znacznie większe zmartwienie, ponieważ na planetę dotarli Gladiator oraz Rictor, którym w jakiś sposób udało się uciec z planety Ch'Reesharaa. Richtor atakuje X-Ternals wykorzystując swe moce wywoływania fal sejsmicznych.

Wewnątrz kryształu Gambit, zniecierpliwiona Deathbird i tajemniczy osobnik powoli przechadzają się po długim, ciemnym tunelu. Istota wskazuje na położoną w oddali świecącą kulę, z której promieniowanie całkowicie obezwładniło Lilę Cheney i Imperatora D'Kena. Rebeliantka postanawia wykorzystać nadarzającą się okazję i raz na zawsze pozbyć się swego nikczemnego brata, lecz ona także zamiera w bezruchu. Jahf mówi, że X-Men też kiedyś tu byli, i że tutaj właśnie znajduje się punkt spotkania pomiędzy wszelką materią i anty-materią. Jest on więc pewnego rodzaju drzwiami, które zawsze trzeba zamykać, we wszystkich rzeczywistościach. Jeżeli bowiem były by pozostawione otwarte, to skutki byłyby katastrofalne dla każdego wymiaru. Zauważyła to tylko jedna osoba - podróżnik w czasie Bishop. Był on tu obecny we właściwym czasie i nieświadomie wykorzystał sytuację. W rezultacie, śmierć Charlesa Xaviera oznaczała, że Jean Grey nigdy nie trenowała w użyciu swych mocy, nigdy nie przemieniła się w Phoenix i przez to nigdy nie naprawiła kryształu we "właściwej" linii czasowej. Remy wie już, że Bishop nie kłamał, i że świat, który oni nazywają domem, tak naprawdę nie powinien istnieć. Problem polega na tym, że jeżeli jeden z wymiarów zostanie unicestwiony, to w jego ślady podążą pozostałe. Okazuje się, że Cajun jest jedyną osobą mogącą temu zapobiec, jednak nie można po prostu zabrać cząstki klejnotu. Musi dojść do uczciwej wymiany, LeBeau pozostawia tak uczynić.

Na zewnątrz Sunspot nadal pojedynkuje się z Gladiatorem. Dochodzi do wymiany ciosów i ten pierwszy nagle zaczyna jasno świecić, zupełnie jakby absorbował energię kryształu. Dochodzi do kolejnego "mrugnięcia" i silnego wybuchu, a wszyscy znajdujący się w pobliżu klejnotu zostają przemienieni w kryształ. DaCosta zdaje sobie sprawę co się dzieje. Nakazuje swym towarzyszom, aby weszli do środka widząc, że jest to jedyny sposób na ratunek. Mutanci biorą ze sobą także Rictora. Wewnątrz natrafiają na LeBeau i Jahfa. X-Ternals dowiadują się, że Remy spełnił swe zadanie. Kryształ wyraźnie zaakceptował złożoną mu ofertę, lecz dopóki nie zabiorą oni jego odłamka z powrotem na Ziemię i nie wyślą Bishopa do przeszłości, rzeczywistość może zostać zmieciona w proch w każdej chwili. Niestety, nie dane im będzie powrócić do domu w komplecie, ponieważ Sunspot zaabsorbował o wiele za dużo energii słonecznej i byłby tylko zagrożeniem dla misji. Intruzi nie mogą stracić z oczu celu swej wyprawy i Lila mówi, że dla Bobby'ego, Dla Magneto i dla całej ludzkości, nie zawiedzie i zabierze swych przyjaciół do domu...

Autor: Killah

Galeria numeru

Gambit and the X-Ternals #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.