Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #45

New Avengers #45

Postacie
Zapowiedź

Jeśli Skrullowie byli w stanie infiltrować nas przez lata na potrzeby inwazji, to co w takim razie działo się z nimi w czasie legendarnego HOUSE OF M? Odkryj następny wielki rozdział w historii Sekretnej Inwazji napakowany szokującymi odkryciami.
Autorstwa Briana Michaela Bendisa i Jima Cheunga.

Cytat

Veranke: "[...] as long as they are left alone to eat, sleep, watch their tv and fornicate, most of the human race will go along whatever they are told to do."

Streszczenie

Wszechogarniające białe światło znika. Zdezorientowana i zaskoczona Jessica Drew/Veranke stoi w nieznanym jej miejscu, gdzie słyszy obce głosy mijających ją anonimowych osób. Podchodzi do okna i dopiero wtedy orientuje się, że znajduje się w powietrzu w Helicarrierze w otoczeniu potężnej floty. Wszystkie pojazdy noszą znak House of M. Z powrotem na pokładzie Shaw każe jej znaleźć Logana. Zamiast tego dziewczyna biegiem rzuca się do łazienki, gdzie wymiotuje i już jako Skrull ociera spływającą po policzku łzę.

Chicago. Dr McCoy ostrzega Hanka Pyma/Criti Nolla przed podejmowanymi przez niego próbami wyodrębnienia genu odpowiedzialnego za mutację. Tony Stark może go za to wyrzucić z pracy. Poza tym to nie jest odpowiedni moment na takie eksperymenty, również ze względów ideologicznych, gdyż godzi w samych mutantów, którzy w tej rzeczywistości odczuwają zagrożenie ze strony homo sapiens. Yellowjacket wydaje się jednak kompletnie go nie słuchać, pochłonięty bez reszty przez obrazy, które stają mu teraz przed oczami. Kolejno widzi spotkanie X-Men i Avengers tuż przed tym, jak Charles Xavier poinformował ich o krytycznym stanie Wandy Maximoff, następnie królową Veranke już jako Jessicę Drew na jednym ze światów Skrullów, później samego siebie już w ludzkiej postaci, jak nago leży wśród zgliszczy, transformację Veranke w Spider-Woman i w końcu Charlesa Xaviera siedzącego w katedrze w otoczeniu trzech innych postaci. Pod wpływem tych obrazów jak rażony gromem wybiega z budynku. Już na zewnątrz zostaje złapany przez Veranke, która leci z nim na pobliski dach. Ta przypomina wystraszonemu naukowcowi, kim jest i jak się nazywa. Gdy już Noll nieco się uspokoił, królowa wraca do ich ostatniej rozmowy, w której Criti poinformował ją o wyprawie do Genoshy celem uregulowania sprawy Scarlet Witch [New Avengers #42]. Veranke wydała mu wtedy rozkaz zabicia Wandy. Yellowjacket odpowiada, że udało im się jedynie dotrzeć do Genoshy, jednak nawet nie zdążyli spotkać Maximoff, gdy wszystko pogrążyło się w białym świetle, z którego wyłonił się nowy świat, gdzie homo sapiens i homo superior zamienili się rolami. Wszyscy żyją teraz w nieświadomości, jak rzeczywistość powinna wyglądać naprawdę. Jessica ma jednak zamiar sprawić, by ludzie poznali prawdę i odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, czyli mutantów. W efekcie prorokuje wybuch wojny, która doprowadzi do zagłady homo superior i Wandy Maximoff i wtedy Skrullowie zaatakują. Veranke sama podejmuje się zadania usunięcia Scarlet Witch.

Trwa wielka ofensywa na Genoshę. Veranke zakrada się do pokoju, w którym pod ochroną Strange'a Wanda bawi się z dziećmi. Niespodziewanie pojawia się Hawkeye i celuje do Scarlet Witch z łuku. Czyni to z powodu uczucia, jakim darzył Maximoff. Clint w jednej chwili zostaje jednak unicestwiony przez synka Wandy, który za chwilę to samo robi z ukrywającą się za oknem Veranke. Natomiast Scarlet Witch wypowiada pamiętne słowa "No More Mutants".

Nowy Jork, magazyn na nabrzeżu. Na spotkaniu Skrullów wielu nie kryje satysfakcji ze skutków wydarzenia znanego jako House of M. Obecność mutantów na Ziemi stanowiła główną przeszkodę w skolonizowaniu planety. Teraz nic już nie stoi na drodze do przeprowadzenia inwazji. Siedząca pośrodku Veranke przerywa te ekscytacje informacją o pojawieniu się Annihilation Wave, która zdziesiątkowała populację ich gatunku. Królowa przypomina wszystkim o proroctwie, które przewidziało tę katastrofę. Zgodnie jednak z tym samym proroctwem niebieska planeta stanie się domem dla tych wszystkich, którzy uwierzyli.

Uwagi:
- Większość numeru stanowią sceny żywcem przeniesione z miniserii House of M, dodatkowo rozwinięte o kilka nieznanych wcześniej faktów, pokazujących przygotowania do inwazji. I tak Jessica Drew/Veranke w Hellicarrierze i rozmowa Hanka Pyma/Criti Nolla z Henrym McCoyem miała miejsce w numerze drugim, natomiast wielka bitwa w Genoshy w numerze siódmym miniserii.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.