Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #42

Captain America vol. 5 #42

Captain America vol. 5 #42

"The Man Who Bought America" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Finał epickiej "The Death of Captain America", historii, która wywróciła świat Steve’a do góry nogami, kończy się tutaj! Nowy Cap, Falcon, Black Widow, Sharon Carter – wszyscy w finałowym starciu z Red Skullem, którego stawką jest przyszłość Ameryki!

Cytat

Sin: "Too late, Captain Asshat."

Streszczenie

James wpada przez szybę do pomieszczenia, z którego oddawała strzał Sin. Córka Red Skulla każe ochroniarzom z Kronasa zająć Capa, a sama ucieka na dach. Ojciec zawsze ją uczył, że trzeba mieć plan awaryjny. Pod nią na ulicy limuzyny z kandydatami na prezydenta utknęły wśród radiowozów.

W tym samym czasie w bazie Red Skulla Falcon i Black Widow przedzierają się przez żołnierzy w kierunku, z którego odbierają sygnał z nadajnika Sharon. Agentka tymczasem zostaje ogłuszona przez Zolę i umieszczona w urządzeniu od Dooma. Dziewczyna odzyskuje przytomność w momencie, kiedy przed nią formuje się kula energii. W innym miejscu bazy Grand Director siedzi przywiązany do fotela. Cała sala się rozpada, a on krzyczy, że nie tak traktuje się Kapitana Amerykę. Podłoga się zawala i fałszywy Rogers spada wraz z krzesłem na niższe poziomy.

W Albany tymczasem kilka celnych ciosów i kopniaków eliminuje ostatnich ochroniarzy z firmy Kane-Mayer. Na dachu Sin szykuje bazookę do wystrzału. W laboratorium bańka energii rozrasta się przed Sharon. Wydaje się jej, że to żyje i zdaje się być znajome. Przeraża to ją i dodaje sił. Ostatkiem mocy wyrywa się z maszyny, co powoduje awarię. Skull jest zrozpaczony. Jego plan przepadł. Zola nie ma czasu na naprawę i pośpiesza Schmidta do ewakuacji. Rozdzieleniem dwóch umysłów w głowie Lukina będą musieli zająć się później. Na dachu hali Cap widzi, jak Synthia szykuje się do wystrzału. Pocisk zostaje wystrzelony. W bazie Sam i Natalia znajdują nadajnik GPS i zastanawiają się, gdzie jest Agent 13. Ona tymczasem odzyskała przytomność. Zabiera pistolet jednemu z trupów i rusza za Skullem. Szaleniec ucieka walącymi się korytarzami. Kontrolę nad ciałem przejmuje Aleksander i zdejmuje maskę. Słychać strzał. Sharon strzela jeszcze trzy razy w tors złoczyńcy, który kona. Dziewczyna czuje, że to nareszcie koniec. Arnim mówi, że było to jednak daremne. Jego wypowiedź przerywa Grand Director, który przebija cyborga żelaznym prętem.

Na powierzchni James skacze i przecina lot pocisku. W momencie uderzenia o tarczę następuje eksplozja, a bohater modli się, aby strój był tak wytrzymały, jak obiecywał Stark. Captain zostaje wbity w dach limuzyny. Po chwili odzyskuje świadomość. Podmuch wybuchu ogłuszył Sin, a teren został zabezpieczony przez agentów Secret Service. To koniec walki. Zebrany tłum gapiów i reporterów wiwatuje na cześć Captaina America. W kryjówce Skulla Black Widow i Falcon znajdują nieprzytomną Sharon. Niedaleko widzą martwego Lukina i zniszczonego robota Zoli. Agentka odzyskuje świadomość i przeprasza za zabójstwo Steve'a. Na szczęście przyjaciele wiedzą, że była pod kontrolą Faustusa.

Dwa dni później, Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Sam i Tony podsumowują sytuację. Agent 13 poroniła, ale wcale nie pamięta, że była w ciąży. Czarnoskóry bohater obiecuje zająć się dziewczyną Rogersa. Kiedy będzie silniejsza, powie jej prawdę. W Washingtonie senator Wright ma gościa. Natalia daje mu wybór: albo sam wycofa się z wyborów, albo publicznie oskarżą go o zdradę kraju. Później bohaterka przytulona do Bucky'ego ogląda wystąpienie senatora w telewizji. Ogłasza on, że rezygnuje ze startu w wyborach i składa swój mandat. James nie może uwierzyć, że Red Skull był tak bliski obsadzenia stanowiska prezydenta USA. Pocałunek przerywa jego zmartwienia. Tym czasem po Nowym Jorku w kapeluszu i prochowcu spaceruje Grand Director. To nie jest jego Ameryka. Tak wiele się zmieniło. Będzie musiał się dostosować.

W tajemniczym laboratorium na monitorach Zola zapewnia, że to tylko rozwiązanie tymczasowe. Nie było innego wyjścia. Niedługo powróci i naprawi całą sytuację. Na monitor z niedowierzaniem patrzy Red Skull. Jego umysł jest uwięziony w cybernetycznym ciele podobnym do tego używanego przez Arnima.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #42 Captain America vol. 5 #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.