Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Thor » Secret Invasion: Thor #2

Secret Invasion: Thor #2

Postacie
Zapowiedź

Historia: Sekretna Inwazja dociera do Asgardu... a Broxton, w Oklahomie, nie będzie oszczędzone! Jak tylko Skrullowie docierają na miejsce i rozpoczynają masywny szturm na nordyckich bogów, Dr. Donald Blake jest zajęty odbieraniem dziecka w piwnicy szkoły średniej. Czy Balder the Brave i Beta Ray Bill zdołają utrzymać siły Asgardu i bronić się na tyle długo, żeby Bóg Piorunów mógł do nich dołączyć? I czy ktokolwiek może przeżyć działanie tajnej broni Skrullów?

Cytat

Super-Skrull: "He loves you!"

Streszczenie

Skrullowie rozpoczynają wściekły atak na Asgard. Balder i Beta Ray Bill ruszają na czele zastępów nordyckich bogów do walki, a tymczasem w pobliskim Broxton mieszkańcy ciągle przebywają w schronie. Donald Blake ze wszystkich sił stara się pomóc rodzącej Marie. Z zaskoczeniem dowiaduje się, że kilku członków ochotniczej straży pożarnej zamierza wyruszyć na pomoc Asgardowi, który pogrążył się w płomieniach. Nie zdradza swej tożsamości i z podziwem patrzy na odchodzących dzielnych mężczyzn.

Starcie w Asgardzie trwa, na razie żadna ze stron nie uzyskała przewagi. Na miejsce dociera wóz strażacki, ale zwykła woda nie może ugasić potężnych pożarów. Kosmici wprowadzają do walki potężną broń: Super-Skrulla o mocach Thundry, Titanii, Volcany i Battleaxe. Na dodatek nowa przeciwniczka dzierży dwa topory wykute z młota Beta Ray Billa. Wściekły Bill chce odzyskać swoją broń i rzuca się do ataku.

W międzyczasie strażacy docierają z powrotem do miasteczka i informują resztę mieszkańców o toczącej się bitwie. Donald nie może jednak ruszyć na pomoc Asgardowi, bo Marie wchodzi w decydującą fazę porodu. Po pełnych napięcia chwilach na świat przychodzi dziewczynka, która otrzymuje imię Faith. Szczęśliwy Donald może wreszcie wyruszyć w stronę Asgardu.

Super-Skrull odpiera atak Billa i jego sojuszników. Wyczuwa narodziny dziecka w pobliżu i rusza w kierunku Broxton, żeby przerwać krótki żywot niemowlęcia. Pobity Beta Ray Bill próbuje ostatkiem sił sięgnąć po Mjolnir, ale nie będzie to potrzebne. Na drodze kosmitki staje Donald Blake.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Invasion: Thor #2 Secret Invasion: Thor #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.