Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #6

Secret Invasion #6

Secret Invasion #6

"Secret Invasion" - part 6

Postacie
Zapowiedź

PODDAJ SIĘ PRZEMIANIE! Tymi słowami, Skrullowie wyjawili swoje intencje, ale nie każdy uważa, że brzmią oni tak źle. Którzy bohaterowie i ikony są chętne do obrony Ziemi przed inwazją, a które uważają, że nastał zmierzch ludzkości? Ostatnia rozkładówka tego numeru przyprawi was o dreszcze - to macie jak w banku!
Wielkie wydarzenie tego lata dobiega wstrząsającej konkluzji dzięki Bendisowi i Yu!

Cytat

Veranke: "He loves you."

Spider-Man: "Uh… He who?"

Veranke: "God"

Fury: "Yeah? Well, my god Has a hammer!"

Streszczenie

Noh-Varr ucieka na skradzionym moto-locie S.H.I.E.L.D., gdy nagle w pobliżu rozbija się statek Skrullów. Gdy ląduje, z wraku wygrzebuje się Captain Marvel. Zaskoczony jego obecnością, Noh-Varr rusza z pomocą, a kiedy tamten rozpoznaje w nim żołnierza Kree zaklina, żeby nie pozwolił Skrullom podbić Ziemi, bo to kłamcy bez honoru, którzy oszukują nawet swoich. Po tych słowach umiera, wracając do swojej prawdziwej postaci i pozostawiając zdezorientowanego Noh-Varra.

Na ekranach telewizorów na całym świecie pojawia się Henry Pym, przemawiając w imieniu imperium Skrullów i zapewniając, że wcześniejszy brak komunikacji był chwilową koniecznością. Przedstawiając stanowisko najeźdźców podkreśla, że nie zamierzają ludziom niczego zabierać, ani zmieniać ich stylu życia, a wręcz przeciwnie - chcą im ofiarować cenny dar. Zaznacza też, że to nie oni zaatakowali pierwsi, a cały konflikt jest winą superbohaterów i organizacji militarnych, które wrogo zareagowały na ich przybycie. Wzywa do zaprzestania walki i oszczędzenia życia niewinnych oraz do zaakceptowania zmian, które prowadzą ku świetlanej przyszłości. Jednak kiedy to mówi, na całym świecie, a nawet na Księżycu toczą się walki [innymi słowy: ilustracją do przemowy jest przegląd wydarzeń w tie-inach - Gil].

Po zakończeniu przemowy, Pym omawia z dowódcami postępy inwazji. Jeden wspomina, że urwała się łączność z oddziałem w Savage Land i nie wiadomo, co się dzieje z królową. Sugeruje, żeby na wszelki wypadek zniszczyć cały ten obszar i pozbyć się Avengers, jeśli przetrwali. Yellowjacket odmawia i oświadcza, że jeśli bohaterowie powrócą, przyjmie ich kapitulację, ale pozostali raczej nie wierzą, by chcieli się poddać. Pym ostrzega przed popadaniem w paranoję i przypomina, że podobnie było z innymi podbijanymi światami. Jego słowa potwierdza Veranke, która właśnie przybyła, a zapytana wyjaśnia, że Avengers uciekli z Savage Landu dzięki Richardsowi. Słysząc o jego ucieczce niektórzy wpadają w popłoch, ale królowa zapewnia, że tym razem nie pokrzyżuje on ich planów. Pym pyta, czy Wasp jest wciąż z Avengers, a otrzymawszy potwierdzenie stwierdza, że zwycięstwo mają w kieszeni, jednak Veranke mówi, że użyją jej tylko w ostateczności.

W zdobycznym statku, zmierzającym do Nowego Jorku, panuje martwa cisza, którą przerywa Spider-Man sugerując nieśmiało, że przydałoby się coś zjeść. To wywołuje lawinę słów. Clint obawia się, czy nie zostaną wykryci i zestrzeleni, Tony wciąż nie może obejść wirusa, który blokuje jego technologię, a na dodatek powraca temat kto i kiedy mógł zostać podstawiony. Mimo protestów Janet, Stark obwinia siebie o sprowadzenie Spider-Woman do Avengers, ale szybko przechodzi od poczucia winy do wściekłości. Cage próbuje podbudować morale, ale w tym czasie docierają nad Manhattan i zdają sobie sprawę z ogromu zniszczeń.

Tymczasem w Greenwich Village zaczynają się uaktywniać grupki zwolenników "kosmicznych wybawców", którzy wychodzą na ulice z transparentami i wdają się w pyskówki z policjantami, którzy próbują ich zawrócić. Kiedy zauważają kilku Super-Skrullów, podbiegają do nich i zaczynają dziękować, jednak tamci szykują się do ataku. W tym momencie pojawia się Nick Fury z grupą zebranych w trakcie walk bohaterów i atakuje Skrullów. Bitwę, jaka się wywiązuje, obserwuje z dachu pobliskiego budynku Hood i jego gang. Niektórzy palą się, żeby zejść tam i dokopać wszystkim bez wyjątku, ale Robbins powstrzymuje ich, każąc czekać na znak. Jaki znak - to będą wiedzieć, gdy się pojawi. W czasie tej pogawędki, Fury i młodzi bohaterowie zdążyli rozbić niewielki oddział Skrullów, ale zamiast im podziękować, zwolennicy najeźdźców wyzywają ich od faszystów, którzy chcą powstrzymać zmiany. Nagle pojawia się grom z jasnego nieba, uderzając w środek Central Parku. Ten sam znak widzą Avengers i gang Hooda, a także Veranke i jej oddziały.

Jako pierwszy na sygnał Thora odpowiedział Captain America, jednak spotkanie odbyło się z dużą rezerwą po obu stronach. Wkrótce lądują także Avengers, a Thor raz jeszcze przywołuje błyskawicę oświadczając, że to sygnał do bitwy, która jest nieunikniona. Na horyzoncie pojawiają się niezliczone oddziały Skrullów, ale gdy wątpliwości ogarniają Avengers, zewsząd zaczynają ściągać posiłki, jednocząc bohaterów oraz złoczyńców w niespotykanym dotąd sojuszu w obronie Ziemi. Gdy obie strony stają naprzeciw siebie, Reed Richards oskarża Veranke o kłamstwo i działanie wyłącznie z zemsty, na co ona odpowiada, że powinien pomyśleć o tym, zanim poniżył jej współbraci i z ironią zauważa, że sam jest autorem ich klęski. Kolejny raz zapewnia, że przybyli po to, by ocalić i odmienić ludzkość, którą ich bóg również kocha. Tak się jednak składa, że Ziemianie również mają boga po swojej stronie, więc bez zbędnego przeciągania Iron Man przejmuje dowodzenie i wydaje rozkaz ataku. Rozpoczyna się wielka bitwa o Ziemię.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #6 Secret Invasion #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.