Avalon » Serie komiksowe » Patsy Walker: Hellcat » Patsy Walker: Hellcat #3

Patsy Walker: Hellcat #3

Patsy Walker: Hellcat #3

"Snowball Effect" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Patsy Walker jest główną bohaterką Initiative na Alasce. Myślisz, że ma łatwo? Mylisz się. Jest na misji związanej z magicznym szamańskim wymiarem zwanym Attakpanik, dzięki któremu może przez przypadek zniszczyć cały kontynent i pociągnąć za sobą Tony'ego Starka i S.H.I.E.L.D.

Cytat

Patsy: "Say my name."

Wilk: "Manslayer."

Patsy: "Wrong. Try again and make it pretty. Baby needs a new fur coat. You better hurry."

Streszczenie

Patsy bez wahania rzuca się na grzbiet wielkiego, demonicznego kudłacza i grożąc, że zrobi sobie z niego futerko zmusza, by wypowiedział jej niezwykle długie indiańskie imię, przez co musi być jej posłuszny. Wilczysko najpierw zostaje profilaktycznie rzucone na glebę, a następnie zmuszone do postawienia samochodu z powrotem na koła i upchnięte do środka. Z nowym towarzyszem, Patsy rusza w dalszą drogę, pędząc przez noc i dyskutując o tym, czy śmierć ma tylko jedno znaczenie, czy może występuje pod wieloma różnymi postaciami. Jednak jazda bez świateł przez mroczny las szybko się kończy na przewróconym drzewie. Patsy nie jest ranna, ale nagle czuje się strasznie zmęczona i postanawia przespać się, wtulona w futro swojego wilka.

O świcie niespodziewanie budzi ją uderzenie śnieżki w twarz. Wściekła wyskakuje z samochodu i szuka winnego, unikając kilku innych śnieżnych pocisków. Kiedy znów coś ją trafia, okazuje się, że to wcale nie śnieżka, ale biały chomik - czy raczej leming, jak twierdzi lepiej obeznane wilczysko - który wgryza się w jej palec. Zwierzak równie szybko wymyka jej się z rąk i daje nura w las, a Patsy rusza za nim, lecz szybko potyka się o korzeń i pada jak długa na polanie. Gdy się podnosi, jej parujący oddech zmienia się w refleksję jej samej, choć w cywilnym ubraniu. Ulotna postać mówi, że brakuje jej potężnego towarzysza i wyprowadza z błędu, bo wcale nie chodzi o leminga, ale o jednego z misioferów, którego zostawiła na dnie oceanu. Musi go odnaleźć i przeprosić. Tymczasem, oddech Patsy zaczyna rozwodzić się nad tym, że pachnie jak guma pomarańczowa, a gdy wraca do tematu mówi, że kalendarz będzie wiedział, jak odnaleźć poszukiwanego. Potem rozpływa się, a Patsy odkrywa, że leming, którego goniła, znalazł się i przeżuwa jej szarfę.

Teraz Patsy wraca do samochodu, by rozmówić się z kalendarzem, który cały czas leżał na twarzy i nie mógł się odezwać. Podnosi go trochę, przyświecając sobie zapałką i mówi, czego potrzebuje, a ten oświadcza, że wystarczy wyrzucić zapałkę. Tak też robi, a smuga ognia pędzi w głąb lasu, który cały staje w ogniu. Przerażona wizją spalenia całej Alaski, Hellcat zaczyna wywijać uczepionym szarfy lemingiem, wzniecając huragan, który gasi ogień, ale też kładzie wszystkie drzewa w okolicy. Gdy dym opada, zauważa w pobliżu swój własny spalony samochód i swoje własne zwłoki w środku. Kierując się zasłyszanymi uwagami o przepraszaniu nieboszczyka, zaczyna wygłaszać peany na swoją cześć, a wtedy pojawia się misiofer, by stwierdzić, że to wszystko kłamstwa. Teraz może go przeprosić, spełniając jedno życzenie. Misiofer wyjaśnia, że zwłoki w samochodzie to wcale nie ona, ale powinna należycie je pochować. Niespodziewanie, wilczysko rzuca się na misiofera i zaczynają walczyć, wybijając wielkie dziury w ziemi. Patsy ignoruje ich, ale wykorzystuje jedną z dziur, by zepchnąć tam samochód i przysypać go ziemią. Wraca do swojego samochodu i zmusza kalendarz, by wskazał dalszą drogę, a podążając za jego wskazówkami przemierza pustkowia, aż dociera do brzegu oceanu, gdzie zatrzymuje się przed lodowym zamkiem, w który wbity jest wiekowy okręt. Na szczycie zamku czeka na nią małpolud.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Patsy Walker: Hellcat #3 Patsy Walker: Hellcat #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.