Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #5

Invincible Iron Man #5

Invincible Iron Man #5

"The Five Nightmares" - part 5: "Code Black"

Postacie
Zapowiedź

Stane i jego armia przeprowadzają atak na Starka. Tony jednak pokazuje, że nawet stary pies może nauczyć się nowych sztuczek, gdy zostanie przyparty do muru. Iron Man i Iron Man 2.0 w końcu spotykają się twarzą w twarz. Szokujący koniec historii.

Cytat

Iron Man: "This is between you and me, isn't it? Let the civilians get safe."
Ezekiel Stane: "It's not terror if civilians don't get killed, dummy. It's tragic and unjust and inexplicable. That's why they call it terror."

Streszczenie

Do czterech oddziałów Stark Industries w Los Angeles, Tokio, Walencji i na Long Island wchodzą wycieczki turystyczne. W tym ostatnim zakładzie w ostatniej chwili do grupy dołącza Ezekiel Stane, który mówi, że został w toalecie na ostatnim postoju. Wkrótce on i jego ludzie, którzy również znajdują się wśród turystów, odłączają się i zmierzają do podziemnych części kompleksu.

Iron Man zmierzając na Long Island dostaje sugestię od Pepper Potts, aby ogłosił ewakuację we wszystkich swoich zakładach na całym świecie. Tony łączy się z ich dyrektorami i każe im przerwać pracę i opuścić budynki. Iron Man ląduje na Long Island i ma nadzieję, że właśnie tu Stane postanowił pojawić się osobiście.

Sasha przekazuje Ezekielowi wieści o ewakuacji i mówi, że Starka nie widać w żadnym z jego zakładów. Wie, że jej chłopak nie może odpowiadać, więc jedynie mówi mu, gdzie ma iść i oznajmia, że oddział w Walencji jest już gotowy do ataku.

Walencja. Tamtejsze Stark Industries zostają zrównane z ziemią. W zamachu ginie pięćdziesiąt osiem osób. Pepper powiadamia Tony'ego, że w innych miejscach ewakuacja wciąż trwa.

Podziemia Stark Industries na Long Island. Iron Man skanuje korytarze w poszukiwaniu Stane'a, który, ubrany w zrobiony przez siebie pancerz, nagle rzuca się na niego z góry. Ezekiel chce strzelić w Tony'ego, ale ten rzuca go przez ścianę. Kolejny strzał sięga jednak celu, a potem obaj mężczyźni zaczynają się siłować. Stark próbuje potraktować przeciwnika nano-botami, które atakują jego płuca, ale Stane mówi, że już nie potrzebuje oddychać. Trafia Iron Mana pełną mocą, a Tony wie, że jego pancerz może nie wytrzymać drugi raz czegoś takiego. Ezekiel rzuca się na Starka, który kopie przeciwnika w głowę i uruchamia dopalacze w butach, przypalając go. Na Stanie nie robi to jednak większego wrażenia, znów rusza do ataku i kilkoma ciosami sprowadza Iron Mana do parteru. Przykłada Tony'emu dłoń do głowy i mówi mu, że zabije go tak samo, jak on wykończył jego ojca. Stark mówi, że Obadiah sam się zabił, ale Zeke zabrania mu mówić o nim i strzela. Bezgłowy pancerz Iron Mana upada na ziemię, a Stane zastanawia się, kto będzie jego kolejnym celem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #5 Invincible Iron Man #5 Invincible Iron Man #5 Invincible Iron Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.